Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Newcastle123
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 10 дек 2018 19:33
Автомобил:
Двигател:

Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот Newcastle123 » Пон 10 дек 2018 19:50


Здравейте приятели .
Искам да споделя и моята история , Моля на запознатите и компетентни съфорумници за съдействие и съвети.
Отнеха ми книжката и ми бяха свалени номерата и задържан малкият талон преди 7-8 месеца на Голфчето(наказанието беше за 6 месеца)Сега се оказва , че след изминалото време на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало . Доколкото разбрах автомобила е дерегистриран.
Въпросът ми е (ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или знае) каква е процедурата сега , трябва ли да закарам колата в КАТ София или мога и да не я предвижвам до там(ще ми трябва рапатрак) може ли да се регистрира , след като всички документи са изтекли или по скоро какви варянти имам ? :bishop . Също искам да спомена че автомобила имам планове да го пускам за продажба
Ще съм много благодарен за съдействие
Поздрави и благодаря предварително!




Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот Rqhovo » Вто 11 дек 2018 20:17


След като сключиш нова гражданска ,ще я регистрират автоматично почти веднага,макс ден.Прегледа не играе роля за дерегистрация.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 11 дек 2018 20:31


Правиш ГО, после техн. преглед в най-близкия сервиз и после без колата КАТ.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 дек 2018 20:33


И как ще направи техн преглед без регистрационните табели на колата :screwy
Отива в КАТ да си вземе номерата и талона, като му ги дадат, монтира ги, прави ГО или преди КАТ се прави и после колата на преглед. Може на ход, с риск от глоба или с репатрак


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 11 дек 2018 20:40


За нормален технически преглед искат и платен пътен данък, ама тук случая е извън нормата!

Колега, инвестирай малко време и питай в КАТ как да подходиш, ще ти спести "приятни" изненади!


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Отнети номера - на автомобила е изтекъл прегледът , гражданската и всичко останало

Мнениеот slaveiko67 » Вто 11 дек 2018 20:53


Понеже го играх филмът преди месец...Книжка,номера и малък талон за 1 год...След изтичане на срока,заедно с документите определящи срока на отнемане на СУМПС-акт или съдебно решение-в КАТ с колата,платена нова ГО и минаваш на канала,като пререгистрация на МПС...Преглед НЕ търсят.Плащаш за пререгистрация-60+ лв. и си тръгваш с нови номера.След после минаваш на преглед в ГТП по съответния ред...И те така. :th_up



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта