Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
StanislavPetrov1
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 31 авг 2017 6:39
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: ADR-1999

Отнемане на книжка при неплатен фиш от 20лв.Възможно ли е?

Мнениеот StanislavPetrov1 » Чет 31 авг 2017 16:08


Здравейте,искам да попитам някой наясно ли е когато ти напишат фиш за 20лв и не го платиш какво се случва, след като те спре за проверка родните катаджии?Имам в предвид след 7днесвнкя срок за плащане.




Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот tomata » Чет 31 авг 2017 18:39


Пишат ти протокол и ти прибират книжката докато го платиш. 3 дни ти стои в полицейското където ти е взета, после ти я изпращат в кат по регистрация. Случай от миналата седмица с брат ми. Идиота имал фиш за 20лв за неправилна маневра не го платил и го спряли на тунел траянова врата и книжката в Ихтиман. Татко го закара следобед след като си плати да си я вземе - 1 час писане на молби, протоколи и още нещо. Съвет, ако имате нещо си го платете


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот mitice » Съб 02 сеп 2017 21:45


tomata написа:Пишат ти протокол и ти прибират книжката докато го платиш. 3 дни ти стои в полицейското където ти е взета, после ти я изпращат в кат по регистрация. Случай от миналата седмица с брат ми. Идиота имал фиш за 20лв за неправилна маневра не го платил и го спряли на тунел траянова врата и книжката в Ихтиман. Татко го закара следобед след като си плати да си я вземе - 1 час писане на молби, протоколи и още нещо. Съвет, ако имате нещо си го платете

А ако незнаем,че имаме неплатени глоби, било от камера и т.н. а кат не ни е уведомил какво сме ние виновни,че не знаем,че сме снимани а известие няма ? отделно,че и системата им е ама ЛЕШ...


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот gergeto » Съб 09 сеп 2017 9:33


Колеги ,мисля че тази е най-подходящата тема за моя въпрос- Решавам едни листовки за кат. Б и се оказва че не мога да мина нито един изпит до сега 45 въпроса. Възможно ли е да има грешки в тия онлайн листовки ( Автоизпит .ком) ,щото има въпроси ,особено с илюстрованите ситуации ,които са с абсурдни правилни отговори ? Например на платно с 2-3 ленти извън града ,над което е разположен свтофар за всяка лента ,при примерна ситуация в която светофара не работи - правилния отговор според листовката е че трябва да спра ,а не да продължа в лентата си.Подчертавам че няма пресичане на кръстовище а е изобразен само един трилентов път. Съжалявам че не мога да ви илюстрирам ситуацията ,но не знам как да копна конкретния въпрос от сайта и да го поставя тук.

Абе колеги ,някой решавал ли е наскоро тия листовки (автоизпит. ком) ? Уникално си противоречат верните отговори на много въпроси в различните листовки.От вчера насам не мога да реша вярно нито една -все ме "къса" компа. Деба и новите правилници -интерпретации на ситуации. То затуй се случват кви ли не простотии по пътищата. :thumb_down


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот mitice » Съб 09 сеп 2017 21:49


Тия листовки са ултра зле пич даже в известен брой случай верен отговор ти го дава като грешен докато той е верен и самата система хем ти го е зачела тикчето като вярно хем целия въпрос като грешен ( говорим като се отбелязани всички правилни отговори било то 1,2,3) т.е самата системата си противоречи.Това ако така си на изпит и не забележиш спукана ти е работата ,НО ако забележиш и ги уведомиш няма яд.
И впрочем да решавах ги скоро преди 3-4 дни и са гадни както и като ги изкарах преди месеци. "при примерна ситуация в която светофара не работи - правилния отговор според листовката е че трябва да спра ,а не да продължа в лентата си" - даже се сещам за какво става въпрос найстина този отговор го водят верен и аз тогава го бях запомнил и маркирах като верен всеки път като видех тоя въпрос :D


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Iezekil » Нед 10 сеп 2017 11:53


gergeto написа:Абе колеги ,някой решавал ли е наскоро тия листовки (автоизпит. ком) ?

Аз ги решавам в момента,но на www.shofior.com в режим обучение..и при грешен отговор от твоя страна ти се обяснява защо верния отговор е верен.
Що се отнася до конкретния светофар,можеш да потърсиш отговора в ппздвп:
Чл. 33. (1) За регулиране движението на пътните превозни средства по отделна пътна лента се използва светофар, с който се подават немигащи светлинни сигнали с червен и зелен цвят на светлината.
5) Когато и двете светлини не светят, посоката за движение по лентата се указва от пътен знак Д1, определящ броя на пътните ленти и посоките за движение по тях, а когато такъв знак няма - движението по лентата, над която е поставен светофарът, е забранено.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот gergeto » Нед 10 сеп 2017 18:21


И аз карам в момента едно КППК и тия листовки не съм длъжен да ги зная ама реших да се пробвам ,но ме предупреди познат инструктор че в автоизпит .ком били най верни , в някои други сайтове имало печатни или технически грешки. А това за извънградския светофар може и да е по някакъв правилник ,но е пълен абсурд ,както например по правилник паркирането в маселено място в еднопосочна улица е разрешено само от дясната страна ,а в една листовка ми изтряскват илюстрация на която са паркирани два автомобила -единия в ляво ,и 20 м.примерно друг в дясно - пиша че синия автомоб. вляво е паркирал неправилно ,но....отговора е "Не е в нарушение ,щом не пречи на движението.." И естествено отново съм скъсан и 3 точки назад.
:banghead


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Iezekil » Нед 10 сеп 2017 21:01


Ми сам виждаш,че не е много читав сайта,щом се оплакваш.Както казах,в режим обучение ти обяснява с текстове от закона къде грешиш и винаги можеш да ги провериш.Освен това в този режим не те къса,продлжаваш нататък.
Що се отнася до двата автомобила--огледа ли за водач в синия авт. и за знак за еднопосочен път?


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот gergeto » Пон 11 сеп 2017 20:09


Колеги ,утре или вдругиден ми предстои вътрешен изпит с който трябва да вкарам и таксата за официалния пред ДАИ - моля всеки ,който не съм му антипатичен - да стиска палци. :love.vwclub


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот bobocamaro » Пон 11 сеп 2017 20:17


gergeto написа:Колеги ,утре или вдругиден ми предстои вътрешен изпит с който трябва да вкарам и таксата за официалния пред ДАИ - моля всеки ,който не съм му антипатичен - да стиска палци. :love.vwclub

Винаги! Успех и да се похвалиш после! :biggrin


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот gergeto » Пон 11 сеп 2017 20:23


Обичам те Бобо -мерси. :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот gergeto » Вто 12 сеп 2017 19:24


Взех го ,шибания вътрешен изпит. Оттука нататък работата все по-дебела. Едни тонове железо трябва да подкарвам от утре- дали ще се справя-дай боже.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Водния дух1 » Вто 12 сеп 2017 20:30


Ам,де ше идеш...


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот mitice » Чет 14 сеп 2017 1:14


Чакай са колега нещо се омотах за Б категория ли се явяваш за книжка или за C ?:)


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Водния дух1 » Вто 19 сеп 2017 16:31


Той,колегата се явява даже и за С+Е



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта