Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Persefona » Сря 28 ное 2007 11:17


Не съм чувала до сега за такова нещо да отказват да удължават актове :shocked

А иначе и на мен ми се случи да ми напишат акт за превишена (много превишена) и без документи. Получих писмо, че трябва да се явя да си предам талона, в срок, за да не ми с еналожат мерки :smackbum но не отидох да си взема акта и не съм си платила глобата и нищо не се случи.... Това до следващия акт за превишена, де :oops: когато ми взеха талона и се наложи да ходя на възстановителен курс за да си върна точките. :banghead:
До сега не съм платила нито една глоба и още нищо "фатално" death не ми се е случило..... :D




Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Сря 28 ное 2007 11:49


това за системното ти превишаване на скоростта не е за хвалба!


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Мнениеот Koksan » Сря 28 ное 2007 14:24


K22 написа:това за системното ти превишаване на скоростта не е за хвалба!

И то с МНОГО! :)

П.С. Само така Мацка .... обичам такива като теб! :)


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Persefona » Сря 28 ное 2007 14:38


Целта не беше да се хваля а да подчертая сериозността на нарушението което направих! :?
Това, че скоростта ми превишава разрешената от закона не означава, че не е съобразена с обстановката и способностите на автомобила ми..... :evil:


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Мнениеот petarkolev » Чет 29 ное 2007 15:04


Persefona написа:Целта не беше да се хваля а да подчертая сериозността на нарушението което направих! :?
Това, че скоростта ми превишава разрешената от закона не означава, че не е съобразена с обстановката и способностите на автомобила ми..... :evil:

Права си колежке не се коси :arrow:


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Сря 05 дек 2007 23:14


Хм, ще ме прощава колежката, ама не е права.И аз имам автомобил дето може да върви доста над определената скорост от закона и при определени обстоятелства аз мога да си карам по този начин.Това означава ли, че не нарушавам закона, защото моята кола може да върви с тази скорост?Какъв е смисъла тогава от ограниченията за скоростта?Какво е нарушение на един закон?То е: ако разрешената скорост е 50, а не около 50, 51 и нагоре е нарушение.Вече проблема идва от субективния фактор и разните тълкувания на разни текстове.Именно там са слабите страни на законите ни и прекалената субективност в тях.Например, по НК някакво наказание, може да е до 5 г.Ама може да е и 5 месеца, нали?И това от какво зависи?От самозъзнанието, честността, неподкупността, справедливостта и т.н. на съдията, който го налага.А това е много, много субективно.Ако е записано, за кражба (примерно) 3 г. затвор, не до, а 3, тогава субективния фактор няма думата, а закона.Крадеш, хващат те, има доказателства и 3 годинки, в тюрмата.Няма тън, няма мън.И цялото ни законодателство е така и е пълно с такива вратички и недомислици, защото просто хората пишещи законите имат други интереси и обслужват други интереси.Това е.Когато един закон не е достатъчно ясен и подлежи на всякакво тълкуване, тогава става каша.И тази тема е добра и можем да казваме, че законът ни позволява това и това и ще е вярно.Но по-вярното е, че нашите закони са слаби и защото те са слаби, ние можем да се възпозлваме от тази слабост, нещо като това, държавата да ти даде право да я лъжеш.Еми като ти го дава, давай.Все пак живеем в БГ, не някъде другаде и би трябвало да спазваме нашите БГ закони.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 06 дек 2007 10:05


ъъъ, забравяш вътрешното убеждение на съда
това е най-важното


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Чет 06 дек 2007 11:50


Тъй е, пропуснал съм.Не претендирам да съм изчерпателен. :D


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Съб 15 дек 2007 18:34


Persefona написа:Не съм чувала до сега за такова нещо да отказват да удължават актове :shocked

А иначе и на мен ми се случи да ми напишат акт за превишена (много превишена) и без документи. Получих писмо, че трябва да се явя да си предам талона, в срок, за да не ми с еналожат мерки :smackbum но не отидох да си взема акта и не съм си платила глобата и нищо не се случи.... Това до следващия акт за превишена, де :oops: когато ми взеха талона и се наложи да ходя на възстановителен курс за да си върна точките. :banghead:
До сега не съм платила нито една глоба и още нищо "фатално" death не ми се е случило..... :D


Мога ли само да попитам , как си се явила на курс за възстановяване на точки без да си платиш нито една глоба , като изискванията за да те допуснат до такъв курс са , че трябва да са ти платени всички актове до момента , и след като го направиш това ти дават документ с който отиваш на курс за възстановяване ?


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Мнениеот blondeskiller » Сря 02 яну 2008 8:39


Аз и аз да питам :) Днес ми изтича акта..
Взеха ми талона за каране без колан ( излязох от заведение да отида да купя цигари на 500м и ме спряха ) - духах им за алкохол , проверяваха всичко и накрая за колана ми вика - 10 точки и 50 лв (не ме питайте що не съм му дал пари - предложих му 50те лв - вика ми "Прибери си парите за да не те приберем за корупция!" .. та както и да е .. някой знае ли ква е процедурата ? тва ми е първия акт все пак ..
мога ли да кръшна и да си взема талона без да платя акта ?


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Чет 03 яну 2008 13:39


Нее, :twisted: плащаш и се оттърваш.Отиваш да ти връчат акта с размера на глобата, плащаш и им носиш дикимента за да ти върнат талона...


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Чет 03 яну 2008 14:49


Преди беше така: отиваш и ти дават наказателното пост. и талона.Ти трябваше да отидеш на указаното място да платиш. Сега не ти дават талона докато не се внесеш/ в клон на СИбанк обикновенно,където ти вземат още 2,50 за междубанков превод/. И с документа пак в КАТ където си получавеш талона! Скоро минах през процедурата та за тва.......


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот eos » Вто 15 яну 2008 18:58


Движение с 93км при ограничение 50км
:arrow: постановление:3месеца без книжка +300лв. глоба :evil:


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот Syncro » Вто 15 яну 2008 22:00


Моят случай: Писаха ми акт за неправилно пресичане на непрекъсната осева линия на 09.09.2007 в Бургаска област
Акта още не е дошъл и според служителката ще почакам още
Акта съм го подписал без възражения
Въпроса е има ли някаква давност при тези условия или да продължавам да ходя всеки месец за печат?


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Сря 16 яну 2008 0:00


Syncro написа:Моят случай: Писаха ми акт за неправилно пресичане на непрекъсната осева линия на 09.09.2007 в Бургаска област
Акта още не е дошъл и според служителката ще почакам още
Акта съм го подписал без възражения
Въпроса е има ли някаква давност при тези условия или да продължавам да ходя всеки месец за печат?

ходиш до откат.. при това положение няма давност ;)



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта