Губи ми се ток или...?

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Вто 06 дек 2011 0:53


Здравейте колеги! Колата е Opel Corsa B 1,4 X14SZ 1997г. Преди 2г я дадох на майка ми. Колата седи в гараж и се кара 1 път в седмицата за 3-4км. Точно преди 2г купих чисто нов акумулатор Gigawatt 45 Ah с 2г гаранция. Всичко беше наред докато не застудя. Акумулатора се предаде. Викам хайде, случва се и новото да се развали (на 6м). Закарах я в БОШ сервиза (от където е и акумулатора). Казаха нямаш отечки и т.н. Колата стоя 2 дни в сервиза да я гледат и т.н. всичко е 6. Върнаха ми я със същия зареден акумулатор. ОК. След месец пак се предаде. Дадоха ми НОВ пак Gigawatt 45 Ah. След месец пак се предаде. До тук нервите са... Хайде в др. сервиз-НИЩО. Още 1 сервиз + 2-ма гаражни майстори. Те пък сменяха нещо по алтернатора-викат това е! Сега няма да имаш проблеми. Радост! Мина лятото (2011г). Радост! Преди 1 седмица-ТЪГА. Същата история! Акумулатора издъхнал! Кажете някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Много ще съм Ви благодарен.

п.с.Да уточня, че колата седи само в гараж, има газова, аларма и CD. CD-то и алармата дават показания нормални в покой. Изолирал съм с парче балатум целия акумулатор отгоре за всеки случай. Да не би пък от конденз или влага някаква този балатум да прави мост м/у + и -...?




Потребителски аватар
kr86
Мнения: 422
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 22:43
Автомобил: Golf mk2
Двигател: 1.6 automatic 1984 year
Местоположение: софия

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот kr86 » Вто 06 дек 2011 2:17


На мен ми се е случвало подобно нещо.В последствие се оказа че прекъсвача на лампата в багажника по някой път не изключва.
...И те така :да:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот ktamen » Вто 06 дек 2011 2:38


Щом колата се кара толкова малко е нормално да имаш проблеми с акумулатора. Майка ми също почти не си кара колата. Може би наистина имаш някаква скрита утечка. Колко консумират сд-то и алармата, колко е нормално според теб? 3 - 4 километра са крайно малко за да се зареди акумулатора. Трябва да намериш зарядно на майка си да го зарежда веднъж месечно за няколко часа (повече зареждане, особено, ако зарядното няма стабилизирано напрежение също ще прецака акумулатора). Аз съм направил зарядно на майка ми, което се включва в запалката за да не сваля акумулатор и съм и казал да го включва като се сети за няколко часа.
Майка ми се опитва в студовете да пали всеки ден за няколко минути с цел да си запази акумулатора - обяснил съм и, че това е повече вредно, ама... Да не би и майка ти да пали всеки ден?
Не знам дали има вреда от балатума, но полза няма със сигурност.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Вто 06 дек 2011 11:26


kr86, всички лампички и т.н. съм ги проверил.
ktamen, пали я само и в единствено в събота да отиде до пазара и обратно.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот ktamen » Вто 06 дек 2011 12:50


Колко милиампера е консумацията на паркираната кола?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот stefan4o » Вто 06 дек 2011 12:55


kr86 написа:На мен ми се е случвало подобно нещо.В последствие се оказа че прекъсвача на лампата в багажника по някой път не изключва.
...И те така :да:

Подкрепям това мнение. Прегледай си всички плафони - в купе, багажник, абе където имаш. На твое място бих ги разкачил или оставил в положение 0, ако има такова. После направи същото и със ЦД-то и алармата. На принципа на изключването. Щом го прави избирателно и утечката я няма винаги, според мен трябва да се търси нещо такова като проблем. Когато видиш, че е паднал извади някоя от клемите и замери с амперметър какъв ток минава и напиши тук.
Само това ми иде на акъла да ти дам като съвет. Проблемът едва ли е в акумулатора. :wink:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот kris11 » Вто 06 дек 2011 15:07


CD -със свалящ панел ли е??? Ако са мерили без панел може и да няма утечка голяма.
Виж светодиода на СД то дали не свети постоянно след 3-4 мин покой- процесора на СД зацикля и качва консумацията над 100 мА - това е доста срещано явление при китайките,особено при студ.
Направи да работи само на контакт.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Вто 06 дек 2011 15:20


kris11, светодиода на сд-то си свети нон-стоп. Само показва, че има ток. Но наистина ще го свържа така, че да баца само след контакт. Китайско е със сигурност! JVC с диск и usb за флашка. Малко ме съмнява това да е проблема, но и това ще направя! :cry: Тъпо ми е колата на майка ми да не в ред.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот stefan4o » Вто 06 дек 2011 18:16


Все пак направи някакви замервания, колега. Иначе няма как да знаеш дали си го оправил. Направи преди и след :beer


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот ivo_555 » Вто 06 дек 2011 18:37


Както са казали колегите направи измервания за консумацията!

Но, аз не съм съгласен че при нормална консумация нов и качествен акумулатор би правил такива проблеми. Аз също карам понякога доста рядко и 90% градско на къси разстояния, акумулатора ми е вече на 1 год. и няма проблеми!

Според или има някаква прекомерна консумация, или евентуално повреда в алтернатора!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот kris11 » Вто 06 дек 2011 19:22


dushanov написа:kris11, светодиода на сд-то си свети нон-стоп. Само показва, че има ток. Но наистина ще го свържа така, че да баца само след контакт. Китайско е със сигурност! JVC с диск и usb за флашка. Малко ме съмнява това да е проблема, но и това ще направя! :cry: Тъпо ми е колата на майка ми да не в ред.

Обикновенно при изваден панел светодиода мига бавно. Щом свети постоянно значи е зациклил . Измери монсумацията аларма 20-50 мА в режим на покой -измерва се не веднага , а след примерно поне 3п сек до 1 мин закъснение.
Радио и то в тоя порядък и опа станаха 100 мА . Измери и на работещ двигател колко е напрежението на зареждане. След паркиране - гасене на фарове, парно, клима ,радио и работа поне половин минута на ПХ.На ксъи растояния и сега както е с фарове акумуълатора не може да се зареди .Щом е в гараж - зареждане със зарядно с огарничение на напрежението на зареждане - щом стигне 14,5В и зарядния то спада на 0,1А някъде.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Вто 06 дек 2011 22:35


Утре ще правим замервания с 1 приятел. Ще пиша какжо е станало. А относно сд-то и на 2-те ми коли си свети нон стоп копчето за включване (а светенето е от диод).


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Сря 07 дек 2011 15:37


0,38мА ми е консумацията на аларма и сд. Нормално. Колата няма отечки и я сравнихме с друга корса. Всичко е 6. Ами ще карам майка ми да я кара по-често. Това е решението!


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот tdi fen » Сря 07 дек 2011 16:02


dushanov написа:0,38мА ми е консумацията на аларма и сд. Нормално. Колата няма отечки и я сравнихме с друга корса. Всичко е 6. Ами ще карам майка ми да я кара по-често. Това е решението!
а проверихте ли зареждането в граници ли е с включени консуматори


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи ми се ток или...?

Мнениеот dushanov » Сря 07 дек 2011 16:10


ДА ДА... Забравих да напиша!



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост