Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот инжектопляктор » Пет 21 окт 2016 19:36


Дизелите не са за хора, които не разбират. Аз не разбирам, за това нямам дизел. Като се почнат дюзи, ГНП-та - настройки, ремонти, мерене на компресии...смяна на сегменти като падне компресията. Това е една торба пари.
Аз не разбирам, за това си взех бензинка. Колкото разбирам ми стига да разбера, че дизел не мога да си го оправя вкъщи, защото дюзи и помпи не се правят с отвертката и чука. Стар дизел може да те разори. Принципно Мерцедесите дизелите са им едни от най-читавите, ама само господ знае каква е ситуацията с тоя.




pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Пет 21 окт 2016 19:54


колега като гледам не си правил нищо по резервоара.. свали шините и тои пада. вътре на смукателната тръба има цедка която е ситна и има още една в пластмасов цилиндър. провери ги за боклуци.аз ходих до София да купя за фирмата един мерцедес и 160 км ги минах за 7 часа. идваше ми да го го засиля на витиня от моста. като го разглобих на другия ден малкото филтърче беше непроходимо а цедките на резервоара бяха като кече . свали го и почисти . по принцип при дизела се тръгва от резервоара напред. предполагам че нямаш повреда а има запушване на тръбопровода. успех.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пет 21 окт 2016 20:38


Вие май не четете темата в момента тръбите на отиващата и връщата нафта са в туба в момента и няма филтри и други просто ме съмнява че при положение на зимането на нафта от туба начи или има вакум който се е прееебал.
Ще върна маркучите в резервоара и тогава ще го закарам да се мери компресията.
По въпроса възможно ли е от инжектора да смуче въздух ?! Хм ?


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пет 21 окт 2016 20:50


Надявам се че в следващите няколко дни ше го събера и ше го покарам и ще го оставя на майстора да го чуе това което зависеше от мене катл некомпетентен беше
Да смена маркуча от резервоара до инжектора
Да сменя горивния филтър
Вакумните маркучета
Изчистил съм резервоара
Остана само да видя сондата вътре .... В какво състояние е по внимателно ..


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Съб 22 окт 2016 5:44


Зад помпата има клапанче което осигурява налягане в системата. то е съчма и пружинка .ако пропуска няма да работи равномерно . и не на последно място дюзи ,както ти е казал колега по -горе.щом се оправя от време на време проблема не е вцилиндрите. има о пръстени отгоре на помпата под щуцерите за тръбичките . не трябва да има теч.виж и посоката на малкото филтърче. това се сетих засега.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 22 окт 2016 15:51


Така аз днес доста работа отметнах.. :screwy :Mr Green Fun :mrgreen
Свалих резервоара >
Изображение

След което извадих и сондата>
Изображение

След което разглобих сондата>
Изображение
и намерих това.. :screwy :screwy :screwy :screwy

Изображение

Изображение

Смених отново филтърчето малкото.. че какво намерих в него..
Изображение

Изображение

Смених малкото филтърче.
Свалих резервоара изчистих сондата от гняста..
Смених маркучетата между дюзите които са.
Направихме стойките на радиатора.
За днес толкоз :deal :11 :eek :th_up :th_up :th_up


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Съб 22 окт 2016 16:25


Радвам се ,че разглабянето не е било напразно.провери си и малките маркучета върху резервоара и смени скобите.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 22 окт 2016 16:33


Проверих ги и ги почистих възможно най добре без да им нанасям повреди, разбира се купих нови скоби и маркучлета навсякъде няма да се излагам ..
Проверих дори дали вентилацията на резервоара е отпушена и няма задръстване от мръсотия и прочие. няма! Чиста е!
Следват още неща за които трябва да се погрижа ще ви държа в течение с нещата :)


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Нед 23 окт 2016 17:26


И така днес направих, радиатора и използвах дифузьор от БМВ е36 направих му планки и ги използвах...
Няма как не е красиво да .. но реално на мен ми трябва да е функционално..
Пластмасата не опира никъде в питата и реално е много стабилно.. гарантирам въпреки че на снимките това няма как да се разбере..
Утре се надявам да го монтирам да сглобя водната система, в херметическо състояние / ако успея че съм на работа 12 часа/
И да вържа нафтата и да го запаля да загрее. След тест драйва ще снимам.
Ако успея за утре!
Ето ви някоя снимка от проекта с дифузьора..
Не ме съдете че е разхвърляно в нас.. млад съм и не ми се занимава АХАХ :D

Изображение

Изображение

Това отметнах за днес...
Следва продължение! :love.vwclub :th_up


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Вто 25 окт 2016 11:11


Голям фал, отнесох радиатора да го проверят преди да го сложа в мерцедеса дали всичко му е наред. И се оказа се е текъл и отгоре и отдолу, казах на майстора дали може да го оправи принципно можелооо ама не му се занимавало, доколкото разбрах се разкапсаловал долната и горната час отставайки питата гола и се сменявали някакви гарнитури, и се капсаловало наново и нещата щели да се оправят. Обаче на този специално не му се занимавало.....
Дали имате човек който се занимава с радиатори и би се навил да го направят?!


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Вто 25 окт 2016 13:24


Така туко що получих жокер от колега от форума, как точно да процедирам реално разбрах че ме чака процедура от сорта на това : https://www.youtube.com/watch?v=HbrilhQ9lYU
Което реално не ми се вижда много сложно като се замисля, но материала за гарнитурата, ще ми е проблем.
Ще е заместител от сорта на цитат от колегата : Очаквани трудности ....
- липса на подходящ материал за гарнитури - имах колега който ги правеше на място със черен херметик (държи на 450 градуса вода масло и бензин) и шпатула !!
Важно е покритието от херметика да е със еднаква височина за да върши работа като гарнитура
Капака се монтира след като херметика е изсъхнал :

Колегата буквално ми отвори очите, какво да свърша сега остана да си го поправя ..
Ще ви информирам за напредъка и разбира се ако правя радиатора ще има снимки, за да помогна на друг колега. :) :th_up


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пон 31 окт 2016 10:55


Днес беше поръчан нов радиатор, в следващите дни очаквам монтаж на предницата връзването на тръбите към резервоара обезвъздушаване, и репорт след целата процедура!


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Сря 02 ное 2016 8:04


Днес пристигна радиатора, след монтаж..
Самия радиатор е китаец и идва с 12 месечна гаранция струва скромните 97лева. Надявам се да изкара 2 години поне.
Изображение

Изображение

следва продължение.. :th_up :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Вто 08 ное 2016 0:42


Днес радиатора бе монтиран, буса бе запален, работи идеално и си набира.
Другото което ме притесни е че още от началото на запалването с оглед на видеото https://www.youtube.com/watch?v=8wGNPLqYAIQ забелязвам че пак вкарва някаква мръсотия вътре ..във филтъра
Иначе набира пали гасне няма грижи.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот logrus » Вто 08 ное 2016 6:10


Golfan_93 написа:... В байрите мерцедеса правеше яд место да подържа или набира скорост, намаляваше и губеше мощност леко..
НО имам служебен 208Д той е същия но пък върви много повече.. но в байр е същото лайн...

Това не е чак толкоз ненормално - имали сме и 308 и 310 - на равното са самоУети, ама дойде ли баир...... :banghead След това карах Пежо Боксер - на равното бусовете на Мерцедес и Ивеко ме издухваха, но на баирите увисват, па макар и доста по-нови от твоя.
Хубаво е, че си решил проблема и бусчето е на ход отново. Останаха малко, а много го харесвам този модел :th_up



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта