Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот светослав стоянов » Вто 04 май 2010 15:22


Колеги как се сменят крушките на фаровете New Beetle, имаше някъде снимки ако не греша.Благодаря за отговорите предварително. :beer




светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Колеги как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот светослав стоянов » Сря 05 май 2010 20:59


Kрушките са сменени, и стоповете и фаровете се свалят елементарно. На стоповете има 1 кранче ,което се развива и след това се изтегля целия стоп, фаровете се държат на по 1 краче,което се плъзва нагоре и се вади целия фар навън. :beer


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот kearny » Вто 11 май 2010 13:58


Предните ктушки се сменят като се извади фара-от вътрешна страна ,под капака ,има пластмасов лост на кожуха на фара който сеплъзга ,като преди това се натиска едно палче на улея,по който се движи ,което е на около 5 см отдалечено от лостчето.Фара излиза леко напред и се доизважда.Обърни внимание при поставянето обратно има 2-3 канала в които се движат направлявашите водачи на фара.Слагаш фара максимално на вътре и пак с това лостче ,в обратна посока го плъзгаш и той прибира фара.
Задните фарове махаш кръглия капак на кората отвътре в багажника,който е разположен противоположно на фара и бъркаш вътре.Има една въртяща се ръкохватка,развиваш я и я махаш.След това трябва да издърпаш фара навън,като внимаваш и го подхжанеш от към капака,където се съединява калника с бронята,с права отверка и усилие.От другата страна има краче ,което е подпъхнато под калника,затова не трябва да се дърпа от там.
Това са ми спомените,за6тото не съм сменял скоро моите крушки.


светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот светослав стоянов » Съб 22 май 2010 12:51


Абе колега като гледам тук май само ние с теб ще си пишем за Бръмбарите.Ако искаш прати скайп да обменяме опит и там. :beer


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот kearny » Нед 23 май 2010 1:03


Е,то не е за всеки!Трябва да имаш особена душевна нагласа и чувствителност за тези неща!Аз онзи ден взех още един дизел от новата форма,с плоските отстрани калници. Нямам намерение да спирам!Прати скайп ако имаш нужда да обсъждаме.Аз добих повече от 10 год опит с тях!


светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот светослав стоянов » Нед 23 май 2010 7:29


stoqnov1980 Това ми е скайпа.Аз досега само на френски коли,ама това като визия м грабна много и затова сега сме на вълна VW. Много малко хора тук имат такива и имам чуството,че никой нищо не казва за тях. :beer


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот kearny » Нед 23 май 2010 11:01


Не бях карал отдавна "френско" ама онзи ден карах едно 407 комби дизел за малко,та още съм възмутен!


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се сменят крушките на фаровете New Beetle .

Мнениеот kearny » Съб 07 авг 2010 16:28


Да добавя за предните фарове на новото купе(след 2006)-там има промяна от предишните.Има един шестограм 5мм.,който се вижда до фара.завърта се наляво и след това се ддърпа лъскавата метална пластина под фара.С това фара е освободен и се изважда.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта