Питане относно New beetle

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Mad Neno
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V nas
Контакти:

Питане относно New beetle

Мнениеот Mad Neno » Нед 26 авг 2012 0:12


Здравейте имам едно питане относно New beetle 1.8 турбо.Колата е на жена ми и онзи ден се качих да я покарам.По едно време ми светна една лампа на таблото в жълто с показана кола със стрелка срещу или върху нея.Спря и огледах колата и установих,че на задният капак има някакъв си електрически спойлер,та интересувам се на какъв принцип работи този спойлер,кога се отваря или при каква скорост?




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питане относно New beetle

Мнениеот pedalchobaba » Нед 26 авг 2012 11:42


На Бръмбъри 1.8Т, произведени до средата на 2001 спойлера се активира при скорост 150 км/ч и се прибира при 130 км/ч. На произведените след това спойлера се вдига при 75 км/ч и сгъва при 70 км/ч. Има начин за промяна на настройките, но не знам как става. Под таблото трябва да имаш бутон за ръчно ползване.
Индикацията е последната контрола, най-долу вляво на таблото. Поне на дъщеря ми на колата е там.
Доклкото знам, тези които имат люк, при достигане на зададената скорост, първо люка се прибира и тогава се отваря спойлера.
Всичко това разбира се става автоматично и се командва от комфорт модула.


Mad Neno
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V nas
Контакти:

Re: Питане относно New beetle

Мнениеот Mad Neno » Нед 26 авг 2012 21:55


Да днес пробвах и люка се затвори над 150 км но спойлера не можах да го видя отворен или лампата да ми светне.Утре ще потърся това копче за което казваш.Благодаря много за инфото.


Mad Neno
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V nas
Контакти:

Re: Питане относно New beetle

Мнениеот Mad Neno » Пон 27 авг 2012 19:51


Колега много съм ти благодарен открих прослувутото копче. :D

Последна промяна от Pichaga на Пон 27 авг 2012 21:38, променено общо 1 път.
Причина: и къде е???? сподели



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта