Проблем с АБС ,давайте съвети.

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Проблем с АБС ,давайте съвети.

Мнениеот светослав стоянов » Вто 11 май 2010 19:25


Колеги ходих на диагностика и се оказа , че някакъв датчик на волана не работи ,който прави връзка с ЕСП. Не ми светва и лампата за АБС при подаване на контакт.Явно джамбазите в автокъшата са я махнали.От тук нататък какво може да се прави и да се провери. Благодаря за съветите предварително. Колата е VW New Beetle 2000 г. 1.9 ТДИ 90 к.с

Последна промяна от светослав стоянов на Вто 11 май 2010 20:07, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10402
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Проблем с АБС ,давайте съвети.

Мнениеот IvanMan » Вто 11 май 2010 19:40


на какво колега, на трактора ли? :banghead:


Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с АБС ,давайте съвети.

Мнениеот IANSTO » Сря 12 май 2010 8:30


Трябва да смениш датчика и лампичката , зада ти работят АБС- а и ЕСП - то . Или пък оставяш положението както си е , и си караш така !

п.п. от колко време имаш колата ?


светослав стоянов
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 02 май 2010 15:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Проблем с АБС ,давайте съвети.

Мнениеот светослав стоянов » Сря 12 май 2010 8:33


Ами карам я от 1 седмица.Въпросния датчик е тоя ,който се намира някъде над педалите.Четох някъде , че правел проблеми ,предполагам се подменя или може да се пооправи нещо .Ако не греша мисля ,че пишеше G 200 на него.Ще видя какво ще излезе от цялата история. Искам да уточня ,това което ми излиза като грешка е датчик за ъгъла на волана ако не греша мисля ,че така се казва. Интересува ме ако този датчик се е прецакал възможно ли е от там да не ми сработва АБС. И от какъв друг модел мога да го заменя евентуално.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта