синя лампа за температурата на New Beetle 1,9 TDI (ALH)

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
helyr_13
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 15 май 2009 20:00
Автомобил: new beetle
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Haskovo

синя лампа за температурата на New Beetle 1,9 TDI (ALH)

Мнениеот helyr_13 » Чет 18 апр 2013 15:59


Здравейте колеги
От около месец имам въпросната кола. От форума разбрах, че тази лапмичка свети в синьо когато колата е студена и при достигане на оптимален температурен режим трябва да изгасне. Да обаче при мен тази лампа колкото и да пътувам не гасне а свети постоянно в синьо и по симптомите (синя лампа, когато е загряла мени оборотите около 1100, при палене се форсира ако е позагряла) проблема би трябвало да е в температурния датчик. Сменях въпросния датчик два пъти и то все с нови (не са скъпи по 10лв)но проблема си остава. Ходих на диагностика - не можаха да констатират нищо, имаше несъществени записани грешки които бяха изтрити.
Притесненията ми на първо време са да не прегрея колата в такъв смисъл да не би този датчик да лъже колата че е студена и да не включи перката когато е необходимо. Благодаря предварително!




Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: синя лампа за температурата на New Beetle 1,9 TDI (ALH)

Мнениеот nasko1978 » Чет 18 апр 2013 16:05


Не знам какво качество има датчик за 10лв???Проблема може да е в датчика в казанчето,най-малко промийте хубаво казанчето и ако не помогне пробвайте с друго или ново.Стават и от Г4,Бора.
Щом мени и оборотите може да е от датчика на главата.Не трийте грешки ,а наблюдавайте показанията -студена и топла. :th_up


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: синя лампа за температурата на New Beetle 1,9 TDI (ALH)

Мнениеот pedalchobaba » Чет 18 апр 2013 17:06


Парно имаш ли?
Синята лампа ти показва, че охладителната система ти е студена. Да не те излъжа, но мисля, че някъде към 40°C на антифриза трябва да угасне. Лошото е, когато същата лампа светне червено в движение. Тогава температурата е над 110°C. Има вероятност да светне в червено при палене, но тогава мига и означава, че нивото е ниско.
Температурния датчик, който дава информация за таблото няма нищо общо с този, който пуска перките.
Интересно е било да видите когато е правена диагностиката, двигателя при работна температура какви стойности на охладителната система показва.


helyr_13
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 15 май 2009 20:00
Автомобил: new beetle
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Haskovo

Re: синя лампа за температурата на New Beetle 1,9 TDI (ALH)

Мнениеот helyr_13 » Чет 18 апр 2013 20:59


Следващия път в събота ще ги накарам да погледат и температурата на охлаждащата течност, макар че са "големи майстори" и се сърдят като им кажа какво да проверят.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта