Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Alek » Съб 11 юли 2015 10:37


При VW само с RES+ няма как да запаметиш скорост, за ON/OFF e OK, но ще ти трябва SET.




bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот bmwww » Съб 11 юли 2015 11:36


В интерес на истината не съм пробвал със SET- ,но предполагам ,че и RES+ и SET- са за запаметяване . Понеже при мен нема никакви кабели а ръчката директно се слага в модула следователно нема как да объркам нещо :mhihi Та аз със RES+ си запаметявах скоростта .


denislavst
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 24 май 2015 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот denislavst » Пон 13 юли 2015 6:53


колеги направих си лостче от борд комп на голф 3 за темпомата, въпроса ми е за бутоните рес и сет, и двата ли се натискат еднократно единия за запаметяване, другия за възстановяване на скороста? направих го постоянно активен с 1ви и 4ти пин на буксата на мост


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Traytor » Пон 13 юли 2015 13:16


Направих един pdf със снимки от manual-a на кита който бях взел преди години за B5-цата ми. Обяснено е с картинки как да се сложи темпомата за бензинови и дизелови passat-и B5. Линк
*трябва да знаете английски :th_up


denislavst
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 24 май 2015 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот denislavst » Вто 14 юли 2015 8:32


готово, много съм доволен стана като заводско! ще снимам днес и ще покажа!

п.п. Ето и снимка, само нещо не разбирам как да се върне на запаметена скорост, от бутона рес би трябвало да е, който го направих на нулева позиция, но не става... трябва да се кача на магистралата, че тук във варна на един мост го пробвах и не е достатъчно дълъг...

п.п.2 админите да оправят качването на снимки, не може макс 512кб, кой телефон вече прави снимка под 1мб
http://postimg.org/image/afk4czivl/full/


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Spas » Вто 14 юли 2015 16:28


Снимките са твоя грижа, не на модераторите, поправи си предното мнение и качи снимките в него, не линкове :love.vwclub


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот bmwww » Съб 18 юли 2015 10:53


Каква може да е причината да ми отчита темпомата на канал 066 при натиснато копче ON/OFF също отчита,но не отчита SET- и RES+ . Грешки не излизат при диагностика ? Да не требва да се адаптира нещо ? На Engine/Coding 2-11 въведох 11463 и в Steering Wheel/Coding 07 съм го кодирал правилно .


Потребителски аватар
vento man
Мнения: 268
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 19:26
Автомобил: Vw vento
Двигател:
Местоположение: dupnica

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот vento man » Вто 22 сеп 2015 9:12


Проблем сложих лосче от борд на голф 3 1.9 ТДИ АФН отключих функцията през ВАГ КОМ но не тръгва имам два лоста и с двата не работи и ми дава грешка в лосчето може ли съвет ,схема на връзване че се отчаивам


Потребителски аватар
niko_2317
Мнения: 244
Регистриран на: Чет 05 мар 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот niko_2317 » Вто 22 сеп 2015 9:47


Продай ми единят? :Mr Green Fun


Милкo Петков
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 07 сеп 2015 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Милкo Петков » Пет 02 окт 2015 10:16


Здравейте,
Не пиша във форума само чета без да преча много понеже отскоро съм собственик на кола от тази хубава марка артомобили.

Та искам да кажа че се обзаведох с темпомат и ако някой от Стара загора и региона иска да си направи мога да помагам.Имам кабел с който се активира темпомата и мога да помагам също със свързването. :beer

Лек ден на всички.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот $100 » Пон 05 окт 2015 21:02


Все пак доколко има полза при ръчни скорости? И аз се бях надъхал за такава екстра, но напоследък се чудя струва ли си занимавката. Карах пробно една кола с автопилот - не съм го пробвал конкретно, но ми направи лошо впечатление досадно пречкащият се лост (освен всички други).


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот betaserk » Пон 05 окт 2015 21:41


Струва си колега, включваш си 5-та в моя случай или 6-та и кеф, крака не те боли после като слезеш от колата след 100 км. Ако намалиш, после цъкаш RES и се изстрелва до колкото си го наместил. За околовръстното пак може на 3-та или 4-та /зависи от околовръстното/ с 1800 оборота да си го цъкнеш и си караш като пич :mrgreen На баири си подема сама колата, на надолнища пък отпуска за да държи скоростта, откакто я имам тая екстра съм се родил наново. Най хубавото е, че си го правиш сам, от там кефа е двоен. След като го направиш и излезеш да го пробваш ти се струва като магия!

Последна промяна от betaserk на Съб 19 дек 2015 9:04, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот jordancho » Вто 06 окт 2015 20:13


От както си монтирах темпомата, дългите пътувания почти не ме уморяват. А нощно време по булевардите като си го цъкна на 60 и не мисля нито за дебнещи полицаи, нито за камери.


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот dika » Вто 06 окт 2015 22:09


Преди всичко, поздравления за темата! Колеги.....отдавна се каня, но вече се зарибих тотално!
Карам в момента Passat 5.5 2002 и съм тръгнал да събирам темпомата. Гледам обаче, че има два вида лостчета. Единият е само с един бутон отстрани (SET-), а другият с две бутончета отстрани (SET и RES). Визуално вторият вариант прилича на лоста вдясно, но все пак....кой е за моят автомобил? :)
Кой в София (Дружба/Младост) може да ми помогне със свързането, леко ме страшее :) Приготвил съм съответното количество бира ;)


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот dlug » Чет 08 окт 2015 8:50


И двата стават за твоят автомобил. Този, който е с един бутон отстрани е т.нар. стар модел. Този с двата бутона е новият модел. какъвто ти е кеф, такъв можеш да си сложиш. Лично на мен новият ми е по-удобен и съм си сложил такъв



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта