Как да регулирам (регулаж) на адаптивни (завиващи) ксенонови фарове без да ги натроша?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
venzislav
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 10:38
Автомобил:
Двигател:

Как да регулирам (регулаж) на адаптивни (завиващи) ксенонови фарове без да ги натроша?

Мнениеот venzislav » Съб 17 мар 2018 20:26


Здравейте,
съжелявам ако е дискутирана темата вече но в търсачката не намерих отговора и затова пак питам и после мисля да копирам решението в този пост за де най - отгоре и да се намира по лесно от други като мен нуждаещи се.
Та на въпроса - колата ми е 2014 Touran със завиващи ксенонови фарове и от Фолксваген ми казаха че немога сам да си ги регулирам понеже трябвало първо да се отключат серво моторите инче ако връткам преди да съм направил това се чупели вътре механично. Ходих няколко пъти да ми ги настройват и всеки път или твърде високо или твърде ниско ми ги оставят и като за капак в София (бях на път за Банско) ми казаха почти 500 лева да ми сменят едната крушка понеже изгоря и аз се заех сам да си я сменя сам но после фара пак се нуждае от лека настройка. Намерих 2 ръководства подробни в нета но явно не стават за моя фар точно , примерно това : http://www.audizine.com/forum/showthread.php/578065-How-to-Properly-Re-Calibrate-and-Adjust-Adaptive-Bi-Xenon-Headlights.
Ако може някой да ми даде инструкции как точно се прави този регулаж ще съм супер благодарен ( мой приятел има последна версия на VCDS ).




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Как да регулирам (регулаж) на адаптивни (завиващи) ксенонови фарове без да ги натроша?

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 19 мар 2018 20:02


Питай в дас ауто сервиз. Все пак тия фарове се регулират спрямо нивото от кантара някъде по носачите и действително е много лесно да счупиш нещо, а сигурно са една торба пари. На мерцедес фаровете се обучават и кодират онлайн от немско :confused


venzislav
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 10:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да регулирам (регулаж) на адаптивни (завиващи) ксенонови фарове без да ги натроша?

Мнениеот venzislav » Сря 11 апр 2018 1:20


Това искам да избегна и да мога сам да си ги "донастроя" а не всеки път да се редя на опашки в VW.


joorkataa
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 10 май 2012 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да регулирам (регулаж) на адаптивни (завиващи) ксенонови фарове без да ги натроша?

Мнениеот joorkataa » Нед 10 яну 2021 18:58


По долу е описано.
Става за ауди и фолксваген.


https://vagclub.bg/viewtopic.php?f=9&t=6



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tdi03 и 37 госта