Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Монтаж на ДРЛ и Търнминатор (комфорт модул мигачи) на голф 4

Мнениеот achodemo » Пет 29 юли 2011 17:07


LiRiX написа:
ceneto написа:ами аз не можах да си разглобя колонката на волана (защото трябваше да свалям волана)
и кабела за дългите го хванах отзаде на панела с бушоните(на един от бушоните за фаровете - където има чисто бял кабел) и там го присъединих както съм го показал на снимката по горе
според мен като е било разглобено всичко е трябвало да пробвате и този варянт освен ако не сте разглабяли

Остана ми повечко свободно време и пробвах. Стана номера обаче има лек страничен ефект, така да го кажа.

С Включването на DRL ми свети лекичко и самата лампа за дългите светлини (синята). И при теб ли е така?



Така си е ,това е нормално , нали тази сия лампа на таблото е за това да ти показва кога светят дългите !! Съответно щом DRL-a подаде ток към дългите светва и тази лампа защото има връзка към тях !!




Потребителски аватар
gogo_TDI
Мнения: 104
Регистриран на: Сря 31 мар 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот gogo_TDI » Пон 01 авг 2011 11:23


ето и мен с ДРЛ...
Прикачени файлове
SAM_0209.JPG
дрл


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Сря 04 яну 2012 17:52


Здравейте колеги и поздрави за хубавата тема.

Имам един бърз въпрос. Днес поставих SmartDRL на Голф 4 99 год. като за управление на дългите включих силовата верига към въпросният бял кабел отзад на бушоните. Явно има някаква връзка с модулите за управление на силовие вериги, защото ако цъкна "светкавицата" започвата да щракат разни релете и SmartDRL-то се включва и изключва 2-3 пъти преди да сработи отново нормално. Също така като сработи SmartDRL-a светват с намалена мощност осветлението на таблото, климатроника и копчетата на за управление не ел. стъкла и т.н. Явно този белия кабел не е мн добра идея, защото се бърка и с други вериги. Ако някой знае къде е най-удачно да се свърже управлението на дългите моля да сподели.

Мерси предварително.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Сря 04 яну 2012 18:50


Еми той отговора елементарен ама ... от както има google затъпяването е масово явление :))))))

Според схемата търсим бял/желен кабел маркиран на схмеата извадена от аутодата :)

wiring.jpg


Белият кабел не е много подходящо решение тъй като веригата се затваря през единият предпазител за да захрани левият фар, а когато релето сработи се получават кофти ситуации и влияят на SmartDRL-a не много добре.

През белият кабел и бобинката на релето се затваря веригата за осветление на приборите.

А бе в общи линиии белият кабел е кофти решение и препоръчвам на колегата да си го премести :)

Бял/зелен е нашия кабел :)

Една забележка ... всичко това важи за хората с халогени. Ако ги няма халогените, въпросното реле го няма и белият кабел си върши страхотна работа :)

Айде наздраве, че вижте кое време стана :drinking:


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот dobrev » Чет 12 яну 2012 17:07


И аз да се похваля с новата ми придобивка SmartDRL :banana

Изображение


Потребителски аватар
kapitango
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 19:25
Автомобил: Audi S6 plus
Двигател: V8 AHK
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот kapitango » Чет 12 яну 2012 18:17


Евала за старанието, ама кога ще проумеете, че дългите светлини, колкото и да им намалявате интензитета винаги заслепявата поради елементарния факт, че не са ограничени по вертикала.
Има Закон за движение по пътищата, има и правилник за прилагане на този закон. Четете малко.
Елементарно е, или си купете дневни светлини за вграждане или си карайте на къси.
Аман от тарикати пестящи от крушки за фаровете. :banghead:


Потребителски аватар
ceneto
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот ceneto » Чет 12 яну 2012 18:23


че в САЩ и Канада не карат ли така


Потребителски аватар
tupalka
Мнения: 292
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:53
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот tupalka » Чет 12 яну 2012 23:10


kapitango написа:Евала за старанието, ама кога ще проумеете, че дългите светлини, колкото и да им намалявате интензитета винаги заслепявата поради елементарния факт, че не са ограничени по вертикала.
Има Закон за движение по пътищата, има и правилник за прилагане на този закон. Четете малко.
Елементарно е, или си купете дневни светлини за вграждане или си карайте на къси.
Аман от тарикати пестящи от крушки за фаровете. :banghead:


Радвам се, че се заформя спора, но ако сам прочетеш това което си написал може и да го проумееш. Какво означава колкото и да се намалява интензитета винаги заслепява? Едвам ще блещукат и ще заслепяват. По-рано го написах и пак ще го повторя: Ако се пуснат късите на 20% по светло почти няма да се забелязват. Точно за това се слага на дългите и чрез намаляване на интензитена на светлината на 20% от номиналната, светлинния поток приблизително се равнява на този при разсеиките на късите светлини, защото точно заради ОГРАНИЧНИЕТО ПО ВЕРТИКАЛА насрещно-движещите се които се намират извън периметъра на осветеност(20 или 50м, не съм сигурен), виждат точно тези разсеяни лъчи.С други думи тези 24 вата насочени напред са приблизително равни на на 110 вата насочени надолу от късите. И не става въпрос за пестене на крушките.


Потребителски аватар
kapitango
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 19:25
Автомобил: Audi S6 plus
Двигател: V8 AHK
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот kapitango » Пет 13 яну 2012 10:39


....и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...
Какви отблясъци какви 5 лева бе пич. Ти си направо за иновационния екип във Воуфсбург. Те едва ли са се сетили за тези дребни подробности с отблясъците. Защо не им го продадеш като иновация със запазени права?
maikomila


Потребителски аватар
tupalka
Мнения: 292
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:53
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот tupalka » Пет 13 яну 2012 19:20


:banghead:
Обяснява се на някой който може да разбере.
Ако ми покажеш и къде точно в поста ми видя "отблясъци", не 5 а 6 лева отнасяш...


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот jelevbg » Пон 16 яну 2012 11:17


Добре де на новите модели не е ли така със дневни светлини на дългите :roll:


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот Bucket » Пон 16 яну 2012 18:20


jelevbg написа:Добре де на новите модели не е ли така със дневни светлини на дългите :roll:

На доста коли в Щатите е с дългите свръзани последнователно, а вече масово както се вижда и по улиците, отделна светодиодна лентичка. ;)


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Пет 10 фев 2012 6:41


kapitango написа:....и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...
Какви отблясъци какви 5 лева бе пич. Ти си направо за иновационния екип във Воуфсбург. Те едва ли са се сетили за тези дребни подробности с отблясъците. Защо не им го продадеш като иновация със запазени права?
maikomila


За протокола и за невежеството ... в САЩ и Канда VW предлага дневни светлини с 30% от интензитета на дългите и няма нищо иновационно за тях. Ако отвориш и прочетеш малко ще видиш, че дори и се активира от ВАГ-а и според района се включват сътоветон късите на 100% или дългите на 30%, а на по - новите коли DRL-то.

Първият модел на Голф4 който има вграден такъв модул е Р32 и някоо произведени в последните години на модела.

Българите все сме най-хубавите и все нещо ни пречи. Модулът, който колегата L&R продава е в общи линии евтин заместител на оригиналният такъв, който върши повече от прекрасна работа.

Айде амин.


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот kiro rachnata » Пет 10 фев 2012 16:57


Джета мк-4 При контакт светват къси светлини и нищо друго на 100 процента и изгасват само при дърпане на ръчна спирачка!При преминаване от къси на дълги остават пак на къси докато не се включат фаровете от ключа който е със две положения; пуснати и спрени-няма положение габарит!

Последна промяна от kiro rachnata на Нед 12 мар 2017 21:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Пон 20 фев 2012 20:52


Направих всичко като колегата постнал темата и като пробвах ми наби грешка за airbag-а и светна лампата!Другото е че като направя да се включват дългите и се чува едно жужене,което идва от реле 53!Като го направя да се включват късите няма никакви проблеми!Защо така?
Другия ми въпрос е че при закл./откл. на автомобила не се включват фаровете!Има ли нещо,което трябва да направя допълнително?Останаха ми два кабела несвързани,но до колкото разбрах те не се използват!С оригиналната аларма на голф 4 съм със сгъваем ключ!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта