Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Сря 18 апр 2012 15:47


niki1_j написа:Еми той отговора елементарен ама ... от както има google затъпяването е масово явление :))))))

Според схемата търсим бял/желен кабел маркиран на схмеата извадена от аутодата :)

wiring.jpg


Белият кабел не е много подходящо решение тъй като веригата се затваря през единият предпазител за да захрани левият фар, а когато релето сработи се получават кофти ситуации и влияят на SmartDRL-a не много добре.

През белият кабел и бобинката на релето се затваря веригата за осветление на приборите.

А бе в общи линиии белият кабел е кофти решение и препоръчвам на колегата да си го премести :)

Бял/зелен е нашия кабел :)

Една забележка ... всичко това важи за хората с халогени. Ако ги няма халогените, въпросното реле го няма и белият кабел си върши страхотна работа :)

Айде наздраве, че вижте кое време стана :drinking:

това ли е решението,по този начин ли се избягва проблема с жуженето на релето.предстои ми да монтирам модула а не съм много наясно с вързването му към веригата на автомобила :(




Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот Petyoffy » Сря 18 апр 2012 20:30


froodo написа:
niki1_j написа:Еми той отговора елементарен ама ... от както има google затъпяването е масово явление :))))))

Според схемата търсим бял/желен кабел маркиран на схмеата извадена от аутодата :)

wiring.jpg


Белият кабел не е много подходящо решение тъй като веригата се затваря през единият предпазител за да захрани левият фар, а когато релето сработи се получават кофти ситуации и влияят на SmartDRL-a не много добре.

През белият кабел и бобинката на релето се затваря веригата за осветление на приборите.

А бе в общи линиии белият кабел е кофти решение и препоръчвам на колегата да си го премести :)

Бял/зелен е нашия кабел :)

Една забележка ... всичко това важи за хората с халогени. Ако ги няма халогените, въпросното реле го няма и белият кабел си върши страхотна работа :)

Айде наздраве, че вижте кое време стана :drinking:

това ли е решението,по този начин ли се избягва проблема с жуженето на релето.предстои ми да монтирам модула а не съм много наясно с вързването му към веригата на автомобила :(

За съжаление не. Този кабел е от другата срана на предпазителя и ефекта е същия.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Чет 19 апр 2012 0:21


а какво да направя с това реле :?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Чет 19 апр 2012 0:22


froodo написа:а какво да направя с това реле :?

Аз го свалих това реле!неговата роля е като включиш дългите да изключи халогените!Аз сметнах,че няма да ми трябва и ги свалих!


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Чет 19 апр 2012 1:08


да колега знам че е за това но.....означава ли,че без него когато съм с пуснати халогени и пусна дълги няма да ми изгасят халогените? Само това ли ще е страничния ефект?


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Чет 19 апр 2012 8:54


Мдааааам, веригата се затваря през бубинката на въпросното реле. Или се слага един хубав диод или се маха релето. Друго решение не се сещам.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Чет 19 апр 2012 12:44


ако само това е ефекта,че няма да ми гаси халогена при вкл.на дългите ще го махна реленцето и няма да се занимавам с него.smartdlr-a пристигна и започвам монтажа,та да видим какви ще ги свърша :Mr Green Fun


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Чет 19 апр 2012 15:11


Само това е ефекта!Пробвай първо без да махаш релето,при теб може и да го няма този проблем!


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Пет 20 апр 2012 13:59


DRL модула е успешно инсталиран и активиран :beer при стартиране на двигателя и активиране на модула започна да жужи релето за халогените,след което беше отстранено.Сега съм без халогени но с DRL :shock.Дали има вариант да се направи нещо за да заработят нормално и халогените? Не че ги ползвам но ми се иска всичко да си работи нормално :?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Пет 20 апр 2012 14:21


малко по напред в темата е описано къде да закачиш за да не жужи релето!При мен обаче не стана и там и се наложи да махна релето!Върза ли функцията да работи ДРЛ-а,когато отключваш/заключваш автомобила?И за задните габарити как го върза?


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Пет 20 апр 2012 15:07


k_garchev написа:малко по напред в темата е описано къде да закачиш за да не жужи релето!При мен обаче не стана и там и се наложи да махна релето!Върза ли функцията да работи ДРЛ-а,когато отключваш/заключваш автомобила?И за задните габарити как го върза?

мм не колега не съм,сложна работа и не ми става мн ясно,положителен импулс,фабрична аларма,препрограмиране,луди работи.а за габаритите не съм,трябва да си сваля първо аутодата за да видя за габаритите къде да вържа модула :|


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот Petyoffy » Съб 21 апр 2012 10:50


Както по-горе колеги споменаха може би има вариант релето на халогените да се изключва не от дългите, а от задействането на късите, като страничния ефект ще е "мъглите" да се изключват при включване на късите.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот froodo » Пон 23 апр 2012 1:08


на мен специално така не ми харесва и засега ще си остана със свалено реле,ще потърся по удачен вариант


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Пон 23 апр 2012 7:21


Ако искаш да ти останат халогените, просто махаш релето и на мястото на контактите забиваш едно мостче (внимавай монго къде забиваш мостчето). Страничният ефект от тази операция е че при включване на дългите халогенът няма да се гаси :).

Ето ти примерна картинка как са изводите на релето:

http://www.f150online.com/forums/member ... -relay.jpg

В случая релето е нормално затворено, т.е. 30 - > 87а, и при задействане на дългите връзката се прекъсва.

Жуженето се получава защото на изводите 85 и 86 се получава напрежение по - ниско от 12В, което е недостатъчно за задействане на самото реле.

Въпросното мостче може да се сложи между контакторите 30 и 87а в конкретният случай. Тъй като в момента нямам достъп до Аутодата не съм 100% сигурен, но изводите на котвата на релето са 30 и 87.

Още по-безболезнено е да се извади един от кабелите на захранването на релето(85 или 86) и драмата с жуженето приключва.

:)


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот Petyoffy » Вто 24 апр 2012 7:22


niki1_j написа:Ако искаш да ти останат халогените, просто махаш релето и на мястото на контактите забиваш едно мостче (внимавай монго къде забиваш мостчето). Страничният ефект от тази операция е че при включване на дългите халогенът няма да се гаси :).......

Този вариант е ясен, но кафевия кабел във фара (т.е. минуса) е тънък и в този случай като се включат всички светлини, кабела се натоварва доста и има вероятност да направи беля.
Това най-вероятно е една от причините за наличието на това реле.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта