Ремонт на бравата на жабката на Голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
tonyM
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Ремонт на бравата на жабката на Голф 4

Мнениеот tonyM » Сря 24 сеп 2008 12:41


Привет на всички!
Бравичката на вратичката на жабката беше счупена, но беше налична. По моргите ми искаха 60-80 лева за цяла жабка. Демонтирах жабката от колата, после и вратичката от жабката. И с един колега (rahnev от форума на renault-bg.com) се заехме да я ремонтираме. Най-големият зор е отварянето на вратичката- състои се от две части. Иска се внимание, повече дълги прави отвертки, и късмет да не се счупи нещо. След като се отвори, вече е лесно- наместване на механизма на бравата, добавяне на два винта, за да не излизат белите палчета от осите си (тези, които са хванати с пружината), малко ремонт на водача на забавящия механизъм. За залепването на двете части беше използван силикон от Практикер. Два дена след това жабката беше монтирана, и до сега си работи безотказно. Прилагам и снимки, правени по време на ремонта.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Thriller
Мнения: 268
Регистриран на: Пон 03 мар 2008 3:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Wolfsburg

Мнениеот Thriller » Вто 21 окт 2008 20:49


как свали само капака на джапката ?


Потребителски аватар
tonyM
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 14 сеп 2008 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот tonyM » Вто 21 окт 2008 22:36


Thriller написа:как свали само капака на джапката ?

Като свалиш цялата жабка и огледаш, ще разбереш, че не е никак трудно да свалиш капака/вратичката. И от двете страни е с малки пластмасови осички, нещо като нитове. Махат се с избутване, с отвертка например. Въобще не е трудно. И капака се отделя. Жабката работи безотказно цял месец. :D Да не чуе дявол! Чукам на дърво! :D


Потребителски аватар
dainov
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Ремонт на бравата на жабката на Голф 4

Мнениеот dainov » Сря 06 апр 2011 13:30


Тези дни ще пробвам и аз, ако срещна някакви трудности или пък "shortcut" към махането на вратичката, ще пиша :) стискайте палци.


Потребителски аватар
dainov
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Ремонт на бравата на жабката на Голф 4

Мнениеот dainov » Сря 06 апр 2011 20:35


Отворих вратичката, според мен няма начин да се махне само капака без да се пипа цялата жабка. Предната част на капака може и на место да се разлепи, но ще бъде неудобно. Днес при смяната счупих 3 пластмасови уши, но те се падаха точно до болтовете, така че всичко си е както преди. Механизма при Пасат B5(моя) се оказа същия на пръв поглед като този. Според мен е масово чупенето, защото като видях как е направена втулката на плъзгачите..... честно казано само я залепих както си беше, и така до следващото счупване... мисля следващият път да измайсторя нещо за да няма вадене от улейчето за плъзгачите.


Потребителски аватар
martin.markov1
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 26 май 2017 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на бравата на жабката на Голф 4

Мнениеот martin.markov1 » Пет 26 май 2017 8:43


Може ли пак да качите снимките, ако са налични, че вече не са достъпни? При мен се счупи пластмасата около нитовете, а единия се извади от дръжката, но не мисля, че ще е проблем да се закрепи. Въпросът е къде ще се закачи дръжката към жабката?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта