Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Пет 05 окт 2012 22:55


Утре като го свалиш, ще кажеш, но сигурно диода е изгорял. Консумация не е малка! :да:




jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот jollycatman » Пон 08 окт 2012 18:05


Разглобих го, но нямаше признаци диодът да се е нагрявал много и затова само минах леко спойките, за да няма някоя студена. Като сложих релето започна да мига, но след 5-6 мигания отново спря. Смених диода с друг със същите параметри, но изобщо не тръгна. Поиграх си пак със спойките и взе, че тръгна, но като покарах малко след няколко включвания на аварийни и мигачи отново спря. Идея си нямам от какво може да е. Чудя се да не е в кондензатора причината...?


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Вто 09 окт 2012 12:39


Явно проблемът е в някои друг елемент, най-добре ако имаш някое работещо да му сложиш здрав диод. Незнам дали е имало някаква причина настоящето да се скапало или просто му е дошло времето. И аз не съм от най-разбиращите, но се интересувам от темата понеже ми предстои скоро да имам 6бр. светодиодни мигачи :да:


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот jollycatman » Вто 09 окт 2012 21:18


Така или иначе бях решил да променя капацитета на кондензатора, затова вързах паралелно на стария още един. Поиграх си пак и със спойките на диода и релето се оправи. Така, че проблемът е бил или студена спойка или в кондензатора.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот Infernal_fire » Сря 10 окт 2012 13:04


Здр колеги да попитам само понеже ако направя всичко това с релета и сменя крушките с диоди, въпроса ми е алармата също си има реле и при отключване заключване и т.н. също използва мигачите там каква е процедурата и трябва ли да се прави нещо.


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот jollycatman » Сря 10 окт 2012 23:15


Не, дори и без реле за мигачите при активиране или деактивиране на алармата мигачите си примигват.


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Нед 04 ное 2012 0:49


Понеже вече навсякъде съм с лед и пробвах да сменя шунта с диод 3А и 6А, но не мига изобщо, трябва да има поне една крушка във веригата, тогава мига нормално. За сега това ми е решението, но ми се иска да го направя както трябва или ще трябва да се търси друго реле?


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Нед 04 ное 2012 21:29


Днес като покарах колата и от релето започна да се чува шум от някакво постоянно цъкане, реших да пусна аварийни, те не работят, индикацията на таблото светва еднократно и до там, в този момент шума изчезва, но само до следващото подаване на мигач, когато шума се появява отново! Върнах си шунта обратно, сега мигат като полудели с едно крушка във веригата, а аварийните не работят пак. Ще се търси друго реле, то е ясно, ами дано само от него да идва проблема с аварийните, да не е станала някоя по-голяма беля от тези проби :да:

п.п. Ако някой знае от къде в България може да се намери такова реле, моля за помощ, понеже не ми се чака за доставка от Германия:
http://www.ebay.de/itm/LED-Blinker-rela ... 3ccadd042f


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот jollycatman » Пон 05 ное 2012 14:08


Ето как се развиха пък нещата при мен. Явно не бях запоил добре допълнителният кондензатор и той се откачи. И понеже не съм много сръчен с поялника, пък и недовиждам, докато са опитвах да го оправя пльоснах една голяма капка калай върху платката и е..х майката на релето. Взех друго употребявано, което се оказа с по-различна конструкция. На втората снимка се вижда диодът, който добавих.

Изображение
Изображение
Изображение

С новото реле мигането беше перфектно, но се появи друг дефект. Като дам контакт и релето започва бясно цъкане (без да мигат мигачите). Като включа мигач или аварийни цъкането спира, а мигачите мигат идеално, но като ги изключа релето отново полудява. Като го хвана с ръка така, че да спра пластинката, се успокоява, но до следващото включване и изключване на мигач. Пробвах и вместо диод 9А сложих 6А - същата работа. Реших да пробвам и 3А, но в магазина нямаха и взех 2А и някакви "бързи" както се изрази продавачката, които така и не разбрах защо им викат така и колко ампера са. С диод 2А нещата се пооправиха - релето тракаше като дам контакт, но се успокояваше като запаля и прицъкваше само от време на време. Исках обаче да е както трябва, заиграх се с пластинката на релето и ... е..х и неговата майка :Mr Green Fun.
Отидох да търся друго реле, но понеже нямаше употребявано, взех ново за 27лв. Сложих го и работата заспа - перфектно мигане и никакви странични "ефекти" без никакво преправяне. Релето е марка Topran с № 1J0 953 235 J.


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Пон 05 ное 2012 16:50


Общо взето като при мен само че при мен бясното цъкане се появяваше като запаля колата и спираше само при пускане на аварийни, които не работят. Колега това реле, което си взел работи ли с ЛЕД мигачи навсякъде или си е стандартно за 4х21 вата + 2х4/5 вата?


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот jollycatman » Пон 05 ное 2012 20:48


Не знам. Аз имам диодни крушки (5 ватови) само отпред, но тези дни ще слагам диоди и отстрани и ще пиша как е.


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Вто 06 ное 2012 8:25


Значи само отпред си с 5 ватови диодни крушки и релето работи нормално, без никакви интервенции по него, ако е така значи не би трябвало да има проблеми дори и да си навсякъде с ЛЕД! :да:


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот pas1.8mi » Вто 06 ное 2012 12:05


wassilzaza написа:Значи само отпред си с 5 ватови диодни крушки и релето работи нормално, без никакви интервенции по него, ако е така значи не би трябвало да има проблеми дори и да си навсякъде с ЛЕД! :да:

Ще има проблеми! :idea:


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот wassilzaza » Вто 06 ное 2012 16:20


ОК, мерси значи за сега оставам на варианта да се поръчва от ибей готово реле :да:

п.п. новото реле дойде всичко работи, но има проблем с индикацията на таблото като пусна аварийни и свети постоянно като габарит(по-слабо) и като мигнат мигачите светва по-силно. При ляв и десен мигач го няма това нещо, това ме кара да си мисля че нещо има проблем с копчето. Някакви идеи?


Потребителски аватар
replicona
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива.

Мнениеот replicona » Пон 24 дек 2012 17:37


pas1.8mi написа:
wassilzaza написа:Значи само отпред си с 5 ватови диодни крушки и релето работи нормално, без никакви интервенции по него, ако е така значи не би трябвало да има проблеми дори и да си навсякъде с ЛЕД! :да:

Ще има проблеми! :idea:



Здравейте, вчера се заиграх и сложих диод-ни крушки на всички мигачи на GOLF 4, запоих диод 1N5408 (обикновен изправителен диод 3А)вместо шунта по описание начин от колегите (без да правя студени спойки :beer :D )
Като начало оставих 5 ватови крушки с нажежаема жичка на мигачите,мигат перфектно без други интервенции. Когато поставих всички диод-ни крушки и аз очаквах някакви страни аномалии, а то само се забави мигането на мигача с 20-30% вместо да се забърза и изглежда наистина бавно. С аварийните проблеми няма при всички опити си мигаха с еднаква скорост.
От предишните опити които съм правил,за да излъжа компа на колата ,че диодната крушка не е изгоряла запоявам вътре в самото цокъл-че SMD резистор 180-220ом на 0,5W което е оптимален вариант да излъже компа,едновременно с това да отделят минимално количество топлина и да са с малък размер съпротивленията за да има ефект от диодната крушка. Ще пиша след този опит дали се е възстановила скоростта на мигане.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта