В момента е Сря 21 ное 2018 16:05
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Създай нова тема  Отговори  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Сря 11 авг 2010 8:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: BRC Powered
Двигател: ABD
vladkata написа:
здр колеги може ли да някой да ми каже как да накарам това реле да заработи и как да му променя времето цъкане става ? ...

Какво пише на интегралата - име... пак ще е резистор да се маха, но да сме сигурни.

Аз направих и предни диодни мигачи, но тогава вече спира да "цъка" и пак ще иска преправка :twisted:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Чет 12 авг 2010 21:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Малко офф колко светодиода сложи на предния мигач?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 13 авг 2010 7:55 
Извън линия
Потребителски аватар

:офф Отпред - 9 бр., в калници - 3 бр., отзад - 12 бр. и не ми остава вр. да се заема по-сериозно с това реле и какво още иска. Вече имам 3 - 1 оригинал, непипано, едно направено за диоди /без предните мигачи/ и едно за експерименти.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 13 авг 2010 17:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Цитат:
Аз направих и предни диодни мигачи, но тогава вече спира да "цъка" и пак ще иска преправка

Трябва поне една крушка да остане, иначе само с диоди няма кой да му каже да цъка. На извод 8 трябва да се появи 0V за да разбере че трябва да мига. Може и с резистор(предполагам 100ом/2вата ще свърши работа) в диоден мигач между + и маса.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 13 авг 2010 20:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Варианта с мощен резистор да разсейва топлина отпада, ефекта се губи. Ще експериментирам аз, и пак ще чета .pdf-а, трябва всичко да стане на светодиоди 8)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Съб 14 авг 2010 14:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Не разбрах кой ефект се губи? Ще трябва да има поне една крушка отляво и отдясно, може да е 2W, пък като искаш ги скрий вътре. Сложи ги 24V и няма да изгорят никога.
Другия начин който ми идва на ум е да се направи с 2 транзистора да подават 0 волта на 8крак като включиш мигачите.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Съб 14 авг 2010 19:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Губи се ефекта на светодиода - малка консумация с мощните резистори.
Благодаря за идеята с транзисторите, ще гледам да направя нещо за да останат само светодиодите - това ми е крайната цел. Крушки - само на фаровете и фаровете за мъгла /все предните/. На 90% съм успял досега, малко остана :lol:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Съб 14 авг 2010 21:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Може да експериментираш с по-голям резистор да речем 1К трябва да свърши работа. Целта е на 8крак да се получи напрежение по-ниско от 1/3 от захранващото за да започне да работи. В този случай ще имаш 12мА консумация в повече което никак не е много.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Сря 25 авг 2010 14:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Аз лично САМО смених кондензатора с 2 пъти по-голям и ефекта ме очарова.Направих само това понеже нищо не разбрах от обяснението пък се получи(запазих и стария ако нещо не ми хареса да го върна).Пробвай така.Крушки са ми само задните мигачи.
Поздрави

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 08 окт 2010 21:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
На моето реле(21 номер) резистора се уточни на 370 кОм! :shock Оригиналния беше 140 кОм!

П.П Вече всички мигачи са ми LED! :banana

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 08 окт 2010 23:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Бях забравил малко за темата и да се потрудя над релето. Ще видим какво ще стане при мен след толкова съвети и изцяло да съм на LED вече.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 08 окт 2010 23:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Действай!При мен общата консумация на 6 мигача е около 9 вата! :idea:

П.П За да работи както трябва Релето сложих допълнително на канал(ляв и десен) по една лампа 5Ват(става и с такава за осветление табло по 1,2 Ват)!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Пет 15 окт 2010 18:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Днес си поиграх малко с това реле, но нищо. За 8-мо краче - трябва да идва напреж. по-малко от -5V, като съпротивлението м/у 49А и маса да е над 5 кОма. Всичко това работи, ако има поне една крушка /то са го и написали - 10W мин. за да цъка/, вътре има компаратор, сравняваш напрежението. Мъчих се да променя напрежението с др. резистор, не стандартния 3,3 кОма, но не сработва.
Интересното е, че в PDF файла шунтиращия резистор /който се маха/ е 30 mОма, а в действителност е 10 кОма и си мисля дали да не се занимая с него и да стане др. делителя на напрежение или както бе казал L&R да пробвам с диод на негово място.

P.S. Когато има крушка по-веригата, всичко си ОК и без промяна, само махането на въпросния шунтов резистор към краче 7.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Съб 16 окт 2010 16:50 
Извън линия
Потребителски аватар

crashman написа:
Днес си поиграх малко с това реле, но нищо. За 8-мо краче - трябва да идва напреж. по-малко от -5V, като съпротивлението м/у 49А и маса да е над 5 кОма. Всичко това работи, ако има поне една крушка /то са го и написали - 10W мин. за да цъка/, вътре има компаратор, сравняваш напрежението. Мъчих се да променя напрежението с др. резистор, не стандартния 3,3 кОма, но не сработва.
Интересното е, че в PDF файла шунтиращия резистор /който се маха/ е 30 mОма, а в действителност е 10 кОма и си мисля дали да не се занимая с него и да стане др. делителя на напрежение или както бе казал L&R да пробвам с диод на негово място.

P.S. Когато има крушка по-веригата, всичко си ОК и без промяна, само махането на въпросния шунтов резистор към краче 7.

Абсурд!Нещо не си уцелил Шунта!Шунта е метална шина с голямо сечение(дебел проводник)! :idea:

Иначе Релето тръгва и с Лампи по 5Ват.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Как да си пригодя релето на мигачите за диодни такива. Публикувано: Съб 16 окт 2010 18:40 
Извън линия
Потребителски аватар

О, шунта го знам, но последователно на него има(х) резистор 10 к SMD.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+02:00