Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот L&R » Нед 08 мар 2009 18:10


jijibs написа:Ето интересна информация по темата.

http://cxem.net/comp/comp77.php

не е по темата :lol:




Потребителски аватар
komm
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 юли 2007 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот komm » Сря 11 мар 2009 16:24


Това което е пуснал jijibs е схема за захранване на комп от акумулатор.А на нас ни трябва зареждане на акумулатор от АТХ.


Потребителски аватар
jijibs
Мнения: 698
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас, Golf 3, AEA

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот jijibs » Сря 11 мар 2009 19:12


Истината е, че ми стана интересно се захванах да проуча в нета за по вече инфо. Подаднах на схемата, но я прегледах повърхностно и се заблудих. Иначе в един форум има повдигнат и обсъждан този въпрос http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=2 ... %20unit%20>>>%20зарядно%20за%20автомобилен%20акумулато
Май бих предпочел класическа схема и корав траф.


micky73
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот micky73 » Пон 30 мар 2009 15:39


WDW написа:Всеки, който има досег с ПЦ-тата все някъде по шкафовете има старо захранване!Не го изхвърляйте ами си направете зарядно за акумулатора и ще върши чудна работа! А и най-важното винаги може да си стои в багажника !
Ето аз какво имъдрувах:
Взимате едно такова дръвце:


Махате ненужното ! В случая елементите по канала на 3,3В,-12В и -5в!
5-те В служата в случая за вентилатора , а от 12-те се зарежда!
Само трябва да се промени делителя за следене на изходните напрежения!!Там където трябва да има тримерче(в повечето случай то липсва)!
[url=http://[/img]http://[/img[/url]
==[url=http://www[/url]========

А ето го и готовият резултат :

[url=http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?[/img]http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?[/img[/url]

И всичко това със съвсем малка инвестиция !! :wink:


Само аз ли нищичко не виждам?
А темата е страшно интригуваща... Само че ако може и картинките да видиме :roll:


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот WDW » Сря 08 апр 2009 10:18


Незнам защо са изчезнали !
Ще взема да проверя,но отдавна беше май регистраццията там ми е заминала!
Ако не ще ги кача на друго място.


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот spitt » Пет 23 окт 2009 20:17


Колеги незнам колко е това по темата(за което сеизвинявам), но бях чул че съществува импулсно зарядно, което зарежда с много голям ток, но за мн кратко време, и така се получава цикъла. Тоест пуска за мн кратко, спира и после отново. Това зарядно доколкото знам разгражда сулфатизацията която обхваща акумолатора и може да съживи доста стари акумолатори, стига вече да не са напълно разградени оловните клетки. Това го знам от един преподавател от ТУ-то. Интеесува ме дали някой си е правил такова в къщи или знае повече по темата!!! Успехи!!!


Потребителски аватар
hbnv
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот hbnv » Съб 24 окт 2009 19:15


Не се занимавайте с глупости.
Едно китайско зарядно по-леко от килограм струва 20 лв - с ограничение по ток и изключване при заряд.

При режима на заряд се ограничава тока - т.е. захранващи блокове със стабилизация на нанпрежението не стават.

Поради необходимостта от голям стартов ток акумулаторите на автомобили, за които се пише по форумите - т.е. на "средна ръка " хора са оловни - зарядът там е с ток равен на 1/10 от капацитета и трае 14-20 часа.

Всичко друго е губене на време и съсипване на акумулатор.


Не си губете времето.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот emo-gar » Нед 25 окт 2009 19:29


spitt написа:Колеги незнам колко е това по темата(за което сеизвинявам), но бях чул че съществува импулсно зарядно, което зарежда с много голям ток, но за мн кратко време, и така се получава цикъла. Тоест пуска за мн кратко, спира и после отново. Това зарядно доколкото знам разгражда сулфатизацията която обхваща акумолатора и може да съживи доста стари акумолатори, стига вече да не са напълно разградени оловните клетки. Това го знам от един преподавател от ТУ-то. Интеесува ме дали някой си е правил такова в къщи или знае повече по темата!!! Успехи!!!

Намери си схема на зарядно с "несиметричен ток",ей там се прави нещо подобно.Цикъла е нещо като "2 напред,1 назад" докато стигне закъдето е тръгнало.Да,ефект има.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот fox_vt » Сря 13 яну 2010 22:18


Я да се намеся в тая старя темичка.Тряя да ви кажа една истина ако имах атомна бомба щеше да замине на момента към китай ко...тата ма.ни!Ако на китайско зарядно пише 5А заряден ток можете да си заложите заплатата че токя няма да е повече от 2А :twisted: .Взех си ено такова дърво оня ден и идиотите майни го направили да дава 12,3в на празен ход след греца което при 3А товар става на 9в и нещо. :drinking: Та по въпроса колко пари струва захранване от пц и какъв ток дава-прав,променлив импулсен?И дали няма да ми е по лесно вместо да търся траф което не е толкова лесно да си взема направо такова захранване?Ако някой има такова нещо направено да прати някой хелп може и на ЛС :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот fox_vt » Нед 17 яну 2010 16:15


Къде отидоха всички електричари :roll:


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот black` » Вто 26 яну 2010 17:59


Звучи тъпо, но аз зареждам с адаптер от пазара за 5 лева. Просто малко го разпробивам, за да не прегрява. Следя редовно волтажа, за да не презареди и толкова. :lol: Преди ми е съживявало умрял монбат под 11 волта. На изхода си има 16-17 волта. 1 ампер. Схемата е проста и ефикасна. За акумулатори на мотори пък е супер. Зарежда ги за 12 часа на МАХ. За коли може 24 или 48 часа. Но ми върши чудесна работа. :screwy Това от компютър действително не е много ясно как точно ще зарежда с 12 волта. А на повечето изправни са даже 11.80. mhihi :drunk


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот zdravko_jett » Вто 26 яну 2010 20:25


black` написа:Звучи тъпо, но аз зареждам с адаптер от пазара за 5 лева. Просто малко го разпробивам, за да не прегрява. Следя редовно волтажа, за да не презареди и толкова. :lol: Преди ми е съживявало умрял монбат под 11 волта. На изхода си има 16-17 волта. 1 ампер. Схемата е проста и ефикасна. За акумулатори на мотори пък е супер. Зарежда ги за 12 часа на МАХ. За коли може 24 или 48 часа. Но ми върши чудесна работа. :screwy Това от компютър действително не е много ясно как точно ще зарежда с 12 волта. А на повечето изправни са даже 11.80. mhihi :drunk
е колега дай нещо схема подробности снимки


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот black` » Вто 26 яну 2010 21:32


Имах предвид, че схемата на самия адаптер е проста. Свързам си го както е и зареждам мах до 13 13.5 волта. И го изключвам. :screwy То и повече не вярвам да извади де какъвто е малък трафа. :lol:
Изображение
Изображение
Изглежда смешно и тъпо, ама като ми се налага да зареждам умрели акумулатори към края на живота им ми върши страшна работа. Макар и 24 часа и повече да зарежда примерно на кола. :screwy За 5 кинта и бързо решение толкова. Акумулатора на мотора ми 7 ампера го зареждаше за доста по-малко време и завираше даже. Не съм усетил да има странични ефекти. А там щеше да се усети ако има нещо нередно щото беше доста малък. mhihi :drunk


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот fox_vt » Сря 27 яну 2010 20:24


Ти ма уби :banghead: разби ми всички токаджийски познания :drinking: .И как този адаптер не изгаря -на мойто китайско чудо трафа е двойно по голям от тоя целия адаптер и за 15 мин стига 110 градуса и изключва.


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Зарядно за акумулатор от ПЦ-захранване...

Мнениеот Dobromirski » Сря 27 яну 2010 20:38


Понеже и аз нямам зарядно, днес седнах да си направя едно самоделно. Получи се НЕВЕРОЯТНО :mrgreen: Утре ще напиша подробности, но сега ми трябва някой да ми каже , на колко волта (върху клемите на акумулатора докато се зарежда) трябва да изключи зарядното. В момента е 14,7 но акумулатора още не е почнал да кипи :?

ПП Зарядното блъска 10А при зареден на 8V акумулатор, и 6А при 13V :wink:
Малко по-голямао от цигарена кутийка е и излиза към 15 лв. :banana



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта