Кое фолио е по хубаво (качествено)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Winner25 » Пет 24 юли 2009 0:17


А може би зависи дали си държите колата на сянка или на слънце :)




Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Пет 24 юли 2009 15:52


Момчета,това фолио което е в квадратната кутия е същата марка като в кръглата,но това в квадратната е 5 пъти по-некачествено от кръглата кутия,за това има и разлика в цената на ролка.Лошото е че лепилото е доста слабо на това в кръглата кутия(и на квадратната също),а и сваленото качество на кръглата кутия вече не позволява и огъването,докато преди ставаше.А това в квадратната въобще не може да се огъне(направо се мачка като го духнеш с пистолета).


Потребителски аватар
DiMiTaR_k
Мнения: 281
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 11:29
Автомобил: VW Golf MK5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: Сопот/София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот DiMiTaR_k » Съб 25 юли 2009 16:04


Моето фолио е на 3 години вече и не е избеляло грам.Това от 3лв е, но не е мръднало грам.Много съм доволен от него, но е кофти, че не мога да го наглася на задния прозорец.


Потребителски аватар
Роберто
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Роберто » Съб 22 авг 2009 1:11


Здравейте,колеги ! :) Искам да си изкажа и моето мнение: "Американското" фолио,което го възхваляват толкова много всъщност е пройзведено в Тайван. Аз си направих стъклата с фолио от 3 лв и вече почти 2 години не е мръднало,ДОВОЛЕН съм от резултата.Като гама се получи много добре задното го направих D.Black задните странични след задните втари (комби) Black както и на вратите,а предните 2 L.L.Black и се получи много приятен тонаж,това е от мен и успех :) 8)


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Pav3l » Съб 22 авг 2009 11:16


Мхм, и аз така - 3-5лв ролката, и като свалих надолу задните стъкла и се показа първия цвят на фолиото - беше най-тъмното черно. Сега е по-скоро тъмно-зелено. Не знам дали си държите колите в гараж или все под сенките, но моята я няма тая привилегия и цвета на фолиото си отиде :(


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Съб 22 авг 2009 12:26


:да: точно така се получава с това фолио от 3-5 лв и се драска докато го поставиш.Това Американското(тайванско) в кръглите кутии поне не се драска и цвета не му мърда за поне 3 години,но от новата пратка не се знае и това дали няма да стане,а и дебелината му е вече като на това от 3-5 лв и няма никаква гъвкавост.Ако искате да си сложите качествено фолио трябват и малко повече парички за да няма проблеми с драскане,избеляване,отлепяне и т.н.С такова евтинджос просто не се получава това,което искате :wink:


Потребителски аватар
Роберто
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Роберто » Пон 19 окт 2009 9:35


Колеги,вижте на какво се натъкнах днес в интернет пространството (35% с размери на ролката 36 инча широчина на 100 фута дължина ) това е било възможно най-доброто фолио и както казва колегата ако искаме ефекта да е на "макс" то може би трябва да попаднем на нещо такова.Въпреки,че аз както писах по горе съм доволен и това от 3-5 лв,а за това когато го поставяте да не ви се дере използвайте памучно парцалче на шпакличката и изтегляйте като начало по леко докато се установи на стъклото и след това както знаете от средата към крайщата с по-силен натиск за да прилепне парцалчето плътно и да не пропуска малки мехурчета .. благодаря отново поздрави
Прикачени файлове
Folio.jpg


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Peteff » Сря 21 окт 2009 7:01


някой има ли лумар 30-40 % затъмненост останало за 2 стъкла ? аз имам за 2 стъкла лумар но е от нах тъмното , а искам да го лепна на предните стъкла ( че в момента сам с някво менте там а и е тъмничко доста )

та някой ако има може да го бартеросаме - по тъмно за по светло . става дума за лумар .


aron1
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 20:37
Автомобил: VW PASSAT B5 TDI
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот aron1 » Вто 10 ное 2009 16:00


здрвеите колеги,моито пасат е с некви леко заленикави стъкла и си мислех че са заводски потамнени по некав на4ин,но един приятел слу4айно видя че е фолио.за мен си е заводски поставено а не првено допалнително.въпроса ми е трябва ли да го махна първо него'' страото фолио '' или направо отгорвтори вапрос може ли някои да каже каде има сервиз за поставяне на такова фолио или пък ако някои колега изяви йелание да удари едно рамо и да го залепи :beer


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Вто 10 ное 2009 21:12


За поставяне на фолио обърни се към bulaki . Обаче какво направих аз потъмних си задното стъкло от 2 парчета и за да не се вижда бялата ивица реших да го пръсна с такъв спрей на Dupli Collor за стопове черен само по ивица облепих пръснах обаче стана много дебело и матова и сега не мога да го махна търках го с бензин не става някой ако има друго предложение моля да сподели.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Layer » Сря 11 ное 2009 13:33


евтино фолио не препоръчвам на никой, аз така направих моята кола и след 2 години избеля като насран найлон.а беше супер черно,най тъмното което се продава.


Потребителски аватар
vankata__098
Мнения: 619
Регистриран на: Вто 15 май 2007 17:42
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ALH 1999g.
Местоположение: Самоков, с.Говедарци

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот vankata__098 » Пон 15 мар 2010 16:19


bulaki написа:То става за нагряване,но последната пратка която е внесена (можеби в цялата страна с надпис на БГ) е хипер отвратително и не става за нищо (все едно е това от 3 лв със слой,който не се драска),много е тънко и меко и като почнеш да го грееш пегаря,но за голфа може и да стане(не съм пробвал от това с БГ натписа на голф 4),но на А4 комби със сигурност не става,а стъклото е почти същото.

точно така! И аз пробвах е ефекта е отврът. Има разлика в кутиите: старото Janey е с метална капачка отдолу и е закапсолована за картонената тръба и се отваря само отгоре от пластмасовата капачка, а сега това менте дето е е с две пластмасови капачки и се отваря и отдолу и си мисля че са сложили от това фолио дето е от 3лв. с фалшива кутия и го продават за оригинално Janey. Направоооо отврът!!! :banghead:

АКО НЯКОЙ ЗНАЕ ОТ КАДЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЗЕМЕ ТОЧНО ОРИГИНАЛНОТО ДА ПИШЕ!!!


Потребителски аватар
vankata__098
Мнения: 619
Регистриран на: Вто 15 май 2007 17:42
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ALH 1999g.
Местоположение: Самоков, с.Говедарци

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот vankata__098 » Пон 15 мар 2010 16:59


Ето за това говоря:

ФЪЛШИВО до ОРИГИНАЛНО Janey:

Изображение

Изображение

Самата кутия на Janey е по-дълга и на самото фолиото като го погледнеш на светлината се вижда надпис Janey с букви с височина около 1,5 см. По тези неща може да се различи оригиналното от ментето :deal

И тука вече Solar и Janey:

Изображение

Разликата в последните две е, че Solar е малко като огледално отвън, а Janey си е както все едно са опушени стъклата. Аз на голфа бях сложил Janey,а сега съм със Solar и честно казано Janey по-хубаво стои.


Потребителски аватар
golf2949
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 16:45
Автомобил: Хюндай Туксон 4х4
Двигател: 2000 CRDI 2005г
Местоположение: Търговище

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот golf2949 » Пон 15 мар 2010 17:52


Колега колко струва това фолио Janey?Една ролка стига ли за 2 станични стъкла и задното?


Потребителски аватар
maksi
Мнения: 199
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 14:21
Автомобил: VW Touran
Двигател: AZV
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот maksi » Пон 15 мар 2010 23:19


Зависи колко големи са прозорците ти.Дължината е по-малка от китайското,което е 3 м.Утре ще проверя на последната ми ролка каква е точно дължината.Аз съм със същото фолио на задният прозорец и съм много доволен.Както през деня,така и през вечерта се вижда доста през фолиото като погледнеш отвътре навън.Моето е най-тъмното(5% е най-тъмното фолио).
П.С.Хубаво е като се лепи фолиото да се внимава с въпросният надпис.Същият не се вижда много-много,но е хубаво да се чете нормално.
Буквите са изписани с малки квадратчета,като пиксели :да:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта