Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот icemenn » Вто 15 фев 2011 19:15


полезно
централно заключване.jpg




Потребителски аватар
alfonco147gta1
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот alfonco147gta1 » Съб 26 фев 2011 20:25


Колеги и моето централно се ебава, отключват се само шофьорската врата и задна дясна....а другите се мъчът но нищо не се случва, а компресора си работи докато не му сработи защитата. Гледах дали няма нещо извадено, но всичко си е на мястото, изглежда а да се отворят и другите врати, но НЕ. Дали и при мен е компресора за почистване? Или да гледам някъде другаде? Колата е МК3


sote_boy
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 7:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот sote_boy » Вто 21 юни 2011 19:25


Колеги при мен проблема е следният с ключа централното заключва и отключва но с алармата ми отказа като допра бяло /червената с сивата не иска да заключи и бяло /червената с зелената да отключи ,и не ми затваря стъклата вече като пусна алармата .Според вас дали е в стириопорената кутията проблема


самкатаа
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stambolovo

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот самкатаа » Сря 29 юни 2011 14:22


НА МЕН ПЪК ПРОБЛЕМА Е КАТО ОТКЛЮЧАШ ОТ ПРЕДНИТЕ ВРАТИ НЕ ТРЪГВА А КАТО РАЗГЛОБИШ ЦЕНТРАЛНОТО И НАТИСНЕШ РЕЛЕТАТА ОТКЛЮЧА И ЗАКЛЮЧА ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ


dtg_polo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 23 окт 2011 10:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот dtg_polo » Съб 07 яну 2012 17:59


Здравейте
при мен се скапа ключалката на задната врата на полото, както е писал колегата по горе, ключа даже не може да влезе, а от скоро и централното не успява да я отключи, вратата просто не се отваря :(.


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот refresh4o » Съб 21 яну 2012 22:15


dtg_polo написа:Здравейте
при мен се скапа ключалката на задната врата на полото, както е писал колегата по горе, ключа даже не може да влезе, а от скоро и централното не успява да я отключи, вратата просто не се отваря :(.

отвори я отвътре и чисти и разгледай буталото на централното
1.Обръщаш задните седалки.Само горната част се освобождава с две дръжки в краищата на седалката.
2.Махане на кората.С леко бутане назад излиза от водачите, а въжетата са откачат от тапицерията на задния капак.Не се чупи или намачква.Все пак това е ако си със заводската кора.Ако имаш колони внимавай с кабелите.
3.Развиване на две рапидки от тапицерията на задния капак.С отверка звезда развиваш двете рапиди който се намират в двете вкупани части на тапицерията който служат за ръкохватка при затваряне на задния капак.
4.Освобождаване на тапицерията.Тапицерията е с десетина щипки който се освобождават с дърпане на тапицерията.От към задното стъкло хващаш тапицерията и дърпаш почни от средната част.
ТАПИЦЕРИЯТА НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ЦЯЛАТА НА ЗАТВОРЕН КАПАК,но има достатъчно място да бръкнеш до машинката.
5.Отваряне на капака.Бъркаш и отваряш капака като избуташ листчето на заключващия механизъм.Да не те излъжа май на дясно се буташе.Нямаш нужда от отверка,клещи и т.н. лесно се отваря.


404040
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 09 юли 2012 12:59
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот 404040 » Пон 09 юли 2012 13:25


Браво, много добра тема. И от мен нещо което да ви улесни. Както казва автора "Това е трудната част от ремонта" в първия пост.
"За да извадим мотора извън кутията, е необходима да изтеглим четирите гумени тампона с които е захванат мотора. Това става посредством тънки клещи. Това е трудната част от ремонта, целта е тампоните да останат здрави..."

По-лесно е изваждането като се навият трите болта в гнездата им /така че да могат да се използват за упора/ и с обикновени клещи се издърпват за да се изхлузят гумените тампони от кутията. При мен лесно излязоха, без опасност от скъсване.


toptodor
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 11 окт 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот toptodor » Чет 29 авг 2013 20:17


При мен отключва и заключва и 4те врати, поради което си мисля, че няма пробив по въздушните магистрали, а и слушах за съскане и не чувам такова... и в маншоните на вратите проверих. Лошото е, че работи моторчето/помпата още поне минута( включва защитата) след като отключи/ заключи. Направих профилактиката както е описано, но продължава да не разбира, че се е справило със задачата - отключване/заключване и продължава да работи до защита. Очаквам скоро да изгори мотора.

Най-голям зор видях с напъхването обратно на тампоните, изваждането го направих с навиване на 3 те болта при премахната роторна/центробежна помпа.


атанасов
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 14 дек 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот атанасов » Чет 13 фев 2014 17:19


колеги и аз имам същия проблем но при мен вече не се и чува. искам да го разглобя но снимки те на колегите не се отварят.може ли да ми ги пратите на меяла които е angel.atanasov75@abv.bg


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот drago_tr » Чет 13 фев 2014 20:14


Колегата, ако пази снимките го молим да ги качи пак....че иначе темата е безполезна и труда му отива напразно.


ivan-
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 9:35
Автомобил: golf 3 GL
Двигател: aam 1.8
Местоположение: г делчев

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот ivan- » Съб 15 фев 2014 17:59


колеги, и аз да попитам: като заключа колата, компресорчето бръмва и заключва всичко, както си му е реда! но след около 5/10 секунки, отново бръмва и ключалките леко притропват, въпреки, че са заключени! прави го само при заключване и от двете предни врати! голф3 92 год., без аларма е! :gruebel


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Пон 21 юли 2014 21:49


Колеги, и аз имам проблем с отключването. Със заключването всичко е идеално, а като отключа всички врати се отключват, но моторчето продължава да бръмчи. Защитата не работи и затова при всяко отключване ми се налага да отварям багажника и да му стискам маркучето...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот ivo_555 » Вто 22 юли 2014 8:52


Еми проблема ти я ясен, пукнати, или по вероятно излязла снадка някъде, най проблемни са в маншоните между вратите и купето! Ако не е там, отиваш на идеално тихо място, и почваш да се ослушваш откъде "фъщи", имай предвид, че и бравите правят проблем, ослушвай се около тях!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот Bai Sando » Вто 22 юли 2014 10:51


Аз имах същия проблем и като влезнех в колата и се чуваше как от шоф.брава се чува свистене и за това моторчето в багажника бучеше.Това само на отключване.Проблема го реших много лесно.Отворих компресорчето и видях една врътка с две контакторчета,едното е за откл.а другото за закл.Видях кое е за отключването и навих врътката да може да се изключва по-бързо.Сега за отключването е с по-къс импулс и дори и да си съска в бравата от самия вакуум се е задействало контакторчето и машинаката си изключва.
Обаче има и машинки на които я няма тая врътка вътре и при тях е невъзможно да се направи тоя номер.


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Съб 26 юли 2014 12:00


Не е от снадките. Гледам ги всеки път и всичко си е наред. Според мен проблема идва от моторчето и по-скоро от управлението му



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта