Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
nikigada
Мнения: 119
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стамболийски

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот nikigada » Вто 22 дек 2009 16:43


За да не отварям нова тема пиша тука:

Друга възможна причина за да работи продължително време компресора т.е. докато му сработи защитата е това че са зацапани контактите които се задействат от мембрана която се намира във черната пластмаса на платката която е снимал колегата. Буталото задвижва бялата пластмаса на която има резба и два регулируеми упора които движат един контакт който допира до 2 пластини съответно за налагане и вакуум - отключване и заключване( те играят ролята на краен изключвател ). Тези контакти трябва да се почистят за да работи компресора нормално т.е. с нормална продължителност. При мен това беше причината-нямах фотоапарат под ръка да снимам. Платката на моя компресор изглежда по различен начин но нещата са общи!

Поздрави!




Потребителски аватар
peterallex
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот peterallex » Вто 22 дек 2009 19:24


Браво за нагледното показно, колега!
Вероятно и мен ме чака същото, но аз имам няколко проблема повече - карам подред, та да стане ясно, ако някой реши да ми налее малко акъл в тиквата:
1. Цялата ми система за централното не работи.
2. Един местен майстор отвори стиропорната кутия на моторчето отзад, извади едно маркуче и започна да се "напъва" - духане - дърпане! И по едно време и четирите врати (отпред) се задействаха и заключиха. После той ги отключи, пак с "напъване" и за последно ги "въведе" в заключено положение - така най проблемната Пета врата - задната (аз съм с Пасат В3 - 92г.) - остана заключена постоянно, защото пък на нея ключалката ми е развалена, та се сещате.
3. Сега (като отминат снеговете) ми предстои да разбера КАК и да оправя всичко наред, та моля, въпреки че е малко наизуст, да ми кажете:
- Защо не отива ток към моторчето? - местния майстор рече, че машинките в двете предни врати не подават сигнал!
- ще се наложи ли смяна на тези машинки във вратите, или те могат да се отремонтират - имам "две десни ръце" обаче само едно мозъчно полъкълбо!!! - та с добри съвети ще се оправя, пък и ще нащракам всичко с фотоапаратчето, да се види
- кой е бушона на таблото за това моторче? - или има и реле?
- Предполагам, че моторчето отзад може и да работи, незнам, но ако не работи (ще му подам 12 волта отделно - да видим)- може ли да се намери отделно само моторче, евентуално - само ел. платката, или целия модул ще се сменя?
- и накрая - тъпата ключалка на задната (багажната врата) нещо се е сбъгясала, и ключа не може да влезе целия и така вратата остава неизползваема. Може ли да се оправи тази ключалка, или евентуално трябва да купувам нова заедно с ключ за нея?
Не съм от пишман майсторите, и с няколко добри съвета ще мога да се оправя сам!
А иначе - Весели Празници на Всички Колеги и Щастлива 2010г БЕЗ ПЪТНИ ПРОИЗШЕСТВИЯ!!!


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот Zerga3GT » Нед 03 яну 2010 10:23


Ок супер тема обаче някои може ли да ми каже защо помпата бръмчи оригиналната бръмчеше смених я след 2-3 месеца пак почна да бръмчи мн ме дразни


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот znainainai » Сря 06 яну 2010 8:36


Какво разбираш под бръмчене?


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот slav » Сря 06 яну 2010 17:37


peterallex написа:Браво за нагледното показно, колега!
Вероятно и мен ме чака същото, но аз имам няколко проблема повече - карам подред, та да стане ясно, ако някой реши да ми налее малко акъл в тиквата:
1. Цялата ми система за централното не работи.
2. Един местен майстор отвори стиропорната кутия на моторчето отзад, извади едно маркуче и започна да се "напъва" - духане - дърпане! И по едно време и четирите врати (отпред) се задействаха и заключиха. После той ги отключи, пак с "напъване" и за последно ги "въведе" в заключено положение - така най проблемната Пета врата - задната (аз съм с Пасат В3 - 92г.) - остана заключена постоянно, защото пък на нея ключалката ми е развалена, та се сещате....

Ето това ме интересува и мен. При мен проблема е още по-дразнещ. Централното работи когато си иска и когато си иска просто спира. Като работи е като по учебник, няма никаква забележка. Но това може да е 5-6 пъти и после 5-6 или 10 да не реагира въобще. Рече ли да не сработи не става нито от лявата нито от дясната врата и въобще няма никаква реакция все едно е изключено от тока. Отваряно е компресорчето /то при мен просто капака го няма де/ и платката е оглеждана за студени спойки, съмнителните са презапоявани, но проблема си остана. Заради това съм изключил буксата и си карам на ръка за да не забравя някъде отключени вратите. Ако някой има идея къде да търся проблема ще съм благодарен.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот fox_vt » Съб 09 яну 2010 0:25


Моето навремето също правеше такива номера ту работи ту не но поне се чува че компресора бачка.Оказа се че тая интересна джаджа дето изключва помпичката когато достигне определен вакуум или налягане (в зависимост дали отключва или заключва),та на нея има пружинка която щраква като ключ на лампа който е отварял обикновен ключ знае за кво става на въпрос.Та тая пружинка се била скъсала една навивка и някой я поправил като я закачил така както е по къса и съотвтно по яка и помпата не може винаги да създаде такова налягана или вакуум че да изключи.Но моята помпичка е по различна май от тая на снимката та не знам дали ще е същото.


Потребителски аватар
mioiox
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 19 яну 2008 11:12
Автомобил: Allroad
Двигател:
Местоположение: София

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот mioiox » Съб 09 яну 2010 17:50


nikigada написа:За да не отварям нова тема пиша тука:

Друга възможна причина за да работи продължително време компресора т.е. докато му сработи защитата е това че са зацапани контактите които се задействат от мембрана която се намира във черната пластмаса на платката която е снимал колегата. Буталото задвижва бялата пластмаса на която има резба и два регулируеми упора които движат един контакт който допира до 2 пластини съответно за налагане и вакуум - отключване и заключване( те играят ролята на краен изключвател ). Тези контакти трябва да се почистят за да работи компресора нормално т.е. с нормална продължителност. При мен това беше причината-нямах фотоапарат под ръка да снимам. Платката на моя компресор изглежда по различен начин но нещата са общи!

Поздрави!


Трета възможност за настройка е да се завъртят двете бели колелца (в зелено в цитата), за които споменава колегата по-горе, така че да се регулира налягането в кутията - външното (в края на вала) навън, за да увеличи вакуума, т.е. по-дълго време да работи компресорът (при заключване), и вътрешното навътре за по-високо налягане, т.е. за отключване. Аз имах проблем с незаключване на някои врати (изглежда ключалките са доста зацапани и клеясали) и така го регулирах преди малко (само с външното), без да трябва да разглабям целия двигател. На практика сега компресорът работи по-дълго време при заключване, създава по-голям вакуум и успява да преодолее "нежеланието" на клеясалите ключалки да се помръднат в посока надолу.

Става дума за двете бели колелца (върху пластмасовия вал с резба) на тази снимка:
Изображение


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот vessonik » Чет 05 авг 2010 15:37


Ще питам тук,за да не пускам отделна тема. Голф 3-1996г., централното заключване работи, но при отваряне, и особенно първото отключване сутрин, моторчето сработва и не се спира до като не запаля двигателя?! Вратите са отключени. Първо помислих да не е слаб тока, но акумулатора е в норми. Интересното е, че не спира да работи само при отключване!!! Моля за съвет какво да направя! Предварително благодаря!


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот ivo_555 » Пон 09 авг 2010 15:07


С същия проблем съм и вече няма нерви, отивам да вадя компресора!


Потребителски аватар
basis4eto
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот basis4eto » Пон 03 яну 2011 20:59


:bowdown :bowdown :bowdown за прекрасната тема ... мога да добавя само , че ако не се оправи проблема / неработещ компресор / след профилактика , погледнете окабеляването което се помещава в багажното отделение ... как се беха протрили моите ... :screwy


d1daka
Мнения: 200
Регистриран на: Нед 23 авг 2009 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pavlikeni

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот d1daka » Чет 13 яну 2011 23:49


Изглежда че утре и аз се захващам с това начинание. Хубава тема браво ! :Mr Green Fun :beer


d1daka
Мнения: 200
Регистриран на: Нед 23 авг 2009 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pavlikeni

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот d1daka » Пет 14 яну 2011 1:36


Колеги аз хубаво направих процедурата.Обаче сега сякаш повече се задържа на отклюването след като отключи все едно още се мъчи? Мисля че е от ролката с клингеритовите полочици(ако са такива). :)
Едит:Оправи се явно е било това черното бакелитно ли какво е трудно се вартяло. :)


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот nikson85 » Пон 17 яну 2011 20:45


може ли да се повреди нещо ако е откачен един маркуч на централното и заключм?


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот ivo_555 » Пон 17 яну 2011 20:48


Няма да спре компресора докато не му изключи защитата! Едва ли ще се повреди от 1-2 пъти, но ако мислиш известно време да не го ползваш, му изкарай бушона!


Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Профилактика на компресора за централно заключване Golf III

Мнениеот icemenn » Вто 15 фев 2011 18:43


И аз имам проблем на централното.Нищо не регира.Свалих копресорчето самото моторче работи супер но до него не стига никакво напрежение при натискане на копчето на допълнителния модул за дистанционно(а мигачите си мигат)и при натискане на бутана или отключване с ключ пак не рагира.
та мисля да вържа моторчето директно на модула за управление на централното,но тогава мисля че ще работи само с дистанционно!като натиснеш бутона надолу или с ключ като отключиш няма да работи :?:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта