Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот passatfen » Съб 03 мар 2012 2:37


схемата изглежда правилна...успех и да покажеш после как се получи :beer




Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот terek » Сря 21 мар 2012 22:44


И аз сам решил да си правя coming-lеаving home но изобщо не са ми ясни тези електроники,взел сам си
ФОТОРЕЛЕ http://www.elimex.bg/product/26193/kit-k024h-fotorele.html
РЕЛЕ ЗА ВРЕМЕ http://www.elimex.bg/product/26192/kit-k023h-rele-za-vremezakasnenie.html
ако може някои да ми каже трябвали да слагам диод(какъв трябва да е)след като взема + отключване и заключване
Ако може някои да ми направи схема за тези релета ще съм му много благодарен.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот nanobanano » Съб 22 ное 2014 21:37


При мен искам да стане малко по-различно.Сложих си бг аларма,при която като отключа има дълги мигачи и 15 секунди светят мигачите без да мигат и това само при отключване.Искам да вържа халогените към тях,така ще светят само при отключване и при отваряне на вратата ще изгасват.Предполгам връзването трябва да е по-лесно?


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот racing_team_vidin » Вто 25 ное 2014 21:05


Ако искаш само при отключване, ползваш схемата дадена по-напред.
Ако не ти пречи, че ще светкат и при заключване слагаш едно реле, което да се управлява от кабела на алармата за мигачите през диод и ще стане.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот nanobanano » Вто 25 ное 2014 21:23


Не ми пречи,че ще свети при заключване,защото светва за много по-малко от секунда.За какво да слагам релето?
В момента при отключване съм пуснал функцията дълги мигачи,при което всички мигачи светят като габарити без да мигат в продължение на 15 секунди или до отваряне на вратата.


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот racing_team_vidin » Вто 25 ное 2014 21:37


релето ти е необходимо за да управляваш халогените.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот IvailoOo » Сря 15 юли 2015 17:44


Да повдигна малко темата. Снабдих се с фото-реле и реле за време( К023 и К024). С фото-релето се справих,обаче това за време нещо не мога.
Това е релето.
http://www.elimex.bg/product/39021/kit-k023-rele-za-vremezakasnenie.html
Ше ги свърша към халогените,които са ми с допълнителна инсталация като захранването минава през реле. Как точно трябва да се свърже въпросното реле за време към захранването и къмм фоторелето. Идеята ми беше следната. Подавам напрежение на релето за време,то от своя страна на фоторелето и то вече на силовото,обаче първото такова не държи а направо се изключва.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот apchih » Сря 15 юли 2015 19:15


IvailoOo написа:Да повдигна малко темата. Снабдих се с фото-реле и реле за време( К023 и К024). С фото-релето се справих,обаче това за време нещо не мога.
Това е релето.
http://www.elimex.bg/product/39021/kit-k023-rele-za-vremezakasnenie.html
Ше ги свърша към халогените,които са ми с допълнителна инсталация като захранването минава през реле. Как точно трябва да се свърже въпросното реле за време към захранването и къмм фоторелето. Идеята ми беше следната. Подавам напрежение на релето за време,то от своя страна на фоторелето и то вече на силовото,обаче първото такова не държи а направо се изключва.


С това реле май няма да стане, то затваря (отваря) контактите си след определено време, зададено от потенциометъра. Пускаш му напрежение, релето отброява 15сек (минимум) и тогава затваря (отваря) контактите на релето и ги държи в това положение, докато е захранено. Пуснеш ли му напрежение и веднага след това го изключиш, релето няма да сработи, защото не е минало зададеното време.
На теб ти трябва релето от началото на темата http://www.dobrikit.dir.bg/page2c.htm#relezavr.
Релето което са ползвали колегите, взето от същия сайт е със същия код, както и твоето, но реално са с различен начин на действие. Променили са го, но са запазили кода (К023). Това реле, което си взел ти, може да се ползва за автоматично пускане на фарове след определено време (15сек - 10мин), при запалване на автомобила и се гасят сами веднага, след като загасиш автомобила.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот IvailoOo » Сря 15 юли 2015 19:42


Точно така. Прав си! След като каза се загледах както трябва и наистина е както казваш. В действителност релето е за времезакъснение. Бях останал със спомена,че съм го купувал за каквото ми е нужно,но явно не е такова.До ден-два ще дойде това от сайта и ще видим тогава какво ще стане. Благодаря за помощта!


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот terek » Чет 16 юли 2015 8:31


И с това реле става само трябва да знаеш как да го вържеш. Аз точно такова бях ползвал.


Потребителски аватар
gen4o_88
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 сеп 2011 13:07
Автомобил: mk3 jahre gtd
Двигател: AAZ
Местоположение: София

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот gen4o_88 » Чет 16 юли 2015 10:00


Включвам се и аз да кажа как е направена тази глезотия в моя мк3!При отваряне на колата с централното халогените ,габаритите и плафона в купето се пускат!А при затваряне с централното е същото!Ефекта е добър за тъмните вечери,който през повечето време са през зимата,за това тази опция мога да я спра с странен метод,а именно когато парното е включено опцията работи,а когато е спряно не работи!С цел да не го ползвам когато не ми е нужно и да ми консумира излишно!Ако идеята допада може на лс да помогна с още инфо!
Успех на всички с инсталацията! :love.vwclub


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот IvailoOo » Чет 16 юли 2015 18:54


terek написа:И с това реле става само трябва да знаеш как да го вържеш. Аз точно такова бях ползвал.


Моля да споделиш,ако не ти е проблем


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот terek » Пет 17 юли 2015 8:11


Ако нямеря схемата ще я кача.Или довечера ще се опитам да обясня как става,че сега пиша от телефона.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот IvailoOo » Нед 09 авг 2015 15:48


Така. Минах през редица от варианти и в момента съм се спрял на възможно най-калпазанския(временно само,поради тотална липса на време). Най-лесно става с реле от халогени примерно и малко кабелни обувки. Халогените светват с интериорното осветление,което пък сработва при отккючване на колата. Естествено има си недостатъци като примерно,че при отваряне на врата също светят,но като за без пари,това е варианта.(впрочем на мен това ми върши идеална работа,че сработват при отваряне на вратата и само ще му добавя едно фотореле с цел да не свети като е светло или евентуално да му пусна захранване през контакт след монтирането на другия "модул"...времето ще покаже). И за да не съм голословен,ей го на за без пари...


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Инсталиране "coming-lеаving home" в МК3

Мнениеот terek » Пон 17 авг 2015 18:30


Ето я схемата.Ако има въпроси питай те .
Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта