Затъмняване на стъкла - как?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот vinixxx » Чет 07 юни 2012 16:29


добре няма ли някво фолио дето не е 10 лева,но не и 200 като лумар,нещо средна класа?




Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот push » Чет 07 юни 2012 16:37


има едно от 7 кинта доста приятно се получава с него :D


Потребителски аватар
BruDoNe
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 06 окт 2009 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот BruDoNe » Пет 08 юни 2012 0:00


Аз си затъмнявах с най-ефтиното .. препоръчвам го с него да се учите .. аз както казах изхабих една ролка .. задния прозорец стана от 2-рия път.. не жалете водния разтвор .. мехурчетата се избутват със шпаклата която е в кутията увита в меко парцалче ... и се почва от средата и като тръгвате към краищата на прозореца просто там където според вас ще стане набръчкано опъвате с ръка фолиото по прозореца и внимателно избутвате балоните .. просто трябва да се внимава с тези фолиа защото са прекалено тънки :) успех на всички които ще се занимават с това упражнение .. аз не бих го правил отново mhihi


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот ventotdi » Пет 08 юни 2012 7:47


не ми е приятна част да затъмнявам прозорци но поради причината ,че ми се отдава малко съм правил на малко повече от 10 коли . Правил съм на малки , на големи на смъкващи на не смъкващи прозорци и съм много доволен от "Американско" фолио ,което струва 7 лева с комплект шпакла и ножче. Не се бръчка , не се къса , не се драска .... добро е :да:


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот push » Пет 08 юни 2012 17:16


ventotdi написа:не ми е приятна част да затъмнявам прозорци но поради причината ,че ми се отдава малко съм правил на малко повече от 10 коли . Правил съм на малки , на големи на смъкващи на не смъкващи прозорци и съм много доволен от "Американско" фолио ,което струва 7 лева с комплект шпакла и ножче. Не се бръчка , не се къса , не се драска .... добро е :да:


Баш за тва фолио бях писал 2 3 поста по-нагоре, за цената си е повече от перфектно :D


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот ventotdi » Пет 08 юни 2012 22:52


push написа:
ventotdi написа:не ми е приятна част да затъмнявам прозорци но поради причината ,че ми се отдава малко съм правил на малко повече от 10 коли . Правил съм на малки , на големи на смъкващи на не смъкващи прозорци и съм много доволен от "Американско" фолио ,което струва 7 лева с комплект шпакла и ножче. Не се бръчка , не се къса , не се драска .... добро е :да:


Баш за тва фолио бях писал 2 3 поста по-нагоре, за цената си е повече от перфектно :D

:да:


exclusiveremix
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 23 май 2010 12:44
Автомобил: Ford Fiesta
Двигател: 1.4TDCI 2008
Местоположение: шумен

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот exclusiveremix » Пет 22 юни 2012 14:16


Не мога да чета 19 страници в момента,от телефон съм.Затова питам набързо и дано ми отговорите:
5% фолио на 3М има ли,и включва ли Уф филтри-ефекта който търся е да не грее толкова много слънцето в купето.
Съответно проблеми с кат при 5% процента има ли,щото ще се облепя всички стъкла без челното.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот eminem94 » Съб 23 юни 2012 15:58


exclusiveremix написа:Не мога да чета 19 страници в момента,от телефон съм.Затова питам набързо и дано ми отговорите:
5% фолио на 3М има ли,и включва ли Уф филтри-ефекта който търся е да не грее толкова много слънцето в купето.
Съответно проблеми с кат при 5% процента има ли,щото ще се облепя всички стъкла без челното.


5 процента пропускливост или 5 процента затъмняване???? Според мен куките може да се заядът,но трябва бая да се втренчът за да видят.Но ти препоръчвам да не си затъмняваш предните ,не си струва според мен.


exclusiveremix
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 23 май 2010 12:44
Автомобил: Ford Fiesta
Двигател: 1.4TDCI 2008
Местоположение: шумен

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот exclusiveremix » Вто 26 юни 2012 12:18


5% затъмняване.Не искам да ми са затъмнени изцяло и нищо да не се вижда през тях отвън.Правя го единствено и само заради летните жеги-тотално изгорях в тая кола на ръкави scare


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот eminem94 » Съб 14 юли 2012 9:25


Колеги,от къде да си купя хубава шпатула за тониране ,че с тези пластмасовите нещо не ме кефи ... ?


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот eminem94 » Пет 24 авг 2012 13:48


Малко снимки на колите,на които съм поставил фолио:
1.Моята колица :Д Китайско 95%/75% вътрешен стикер
Изображение

Ето снимка и на задното стъкло което затъмних,след като майка ми напълно се отказа от колата (иначе неможеше да кара):

Американско фолио на 10 % с вътрешен стикер:

Изображение

2.Китайско 95 %
Изображение

3.Китайско 95%
Изображение

4.Американско фолио 5 %
Изображение

Изображение

Изображение

5. Американско 10%

Изображение

Изображение

6.Американско 10%

Изображение

7.Американско 10%
Изображение

Изображение

8.Американско 5 %

Изображение


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот achodemo » Пет 24 авг 2012 22:34


Разбирам ,че в тази криза на никой не му се дават много пари за каквото и да е , но не мога да разбера какъв е смисъла да си играете с тези псевдо фолия , китайски ли ,японски ли , "Американски" ли ,всички които са далеч от истината . Всички те след максимум две лета престой на слънце стават прозрачни до 2% mhihi , без да споменаваме другата страна ,че имат UV блок точно 0,0% . Ако изключим това и говорим само за "газарията" да си с тъмни стъкла , лично на мен не ми се вижда изгодна схемата през година да сменям фолио .

Така ,че си мисля най-изгодна сделка е да си сложиш Истинско фолио , било 3M (със 7 години фабрична гаранция за избледняване ) или друго , и приключваш с въпроса !


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот refresh4o » Пон 27 авг 2012 21:54


achodemo, първо като не ти харесва прескочи темата и второ като се показваш колко разбираш, ако нямаш нищо против да те поправя за изказване за вредните ув лъчи, че не спирали. Ще ти го обясня като на малко дете, за да го запомниш! Всяко тяло- прозрачно или не спира ув лъчите! ако щеш и прозрачното стъкло на дограмата ти или пластмасовата бутилка от газирани напитки или вода! найлоновата торбичка и тя! единствено 2 неща на света пропускат вредните ув лъчи- два вида много рядки диаманти които се ползват за изследвания. И както лектора ми по физика от университета казва: Дали ще си купиш очила от 5лв или тези които ги дават, че предпазват на 100% е едно и също, само дето в единия случай ще дадеш куп пари повече, а в другия ще ги спестиш!


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 27 авг 2012 22:05


Това за очилата е пълна глупост за стъклото на прозореца че спира УВ лъчите също Лектора по физика дали ти е обяснил че един предмет колкото е по тъмен толкова повече лъчи поема Това фолио няма да намали топлината в колата а точно обратното


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла - как?

Мнениеот eminem94 » Пон 27 авг 2012 23:11


KirilGeorgiev написа: Това фолио няма да намали топлината в колата а точно обратното


Може да поспориме .... Ако има навит може да направиме и тестове .... Преди неможех да влезна в колата,сега седи цял ден на слънце,качвам се паля и тръгвам ! И сте в голяма грешка,че не предпазва от УВ лъчите ... Тъй като работя в рибарски магазин и ме научиха как да разбирам рибарските НИ очила които предлагаме дали имат защита .... Твърдя,че това фолио спира поне 90+ % от вредните лъчи !



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта