В момента е Съб 17 ное 2018 19:11
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Създай нова тема  Отговори  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Вто 09 авг 2011 9:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: 1996 VW Jetta GLS [USA]
Двигател: 2.0 ltr. 115hp. AGG [Mexico]
Fearless написа:
Колеги,имам въпрос :

Карам Голф 3,но без еърбек..при това положение възможно ли е слагането на волан от Голф 4?

Да възможно е :да:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Вто 09 авг 2011 10:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Какъв е начина? Нали като голфчето ми е без възглавница отзад липсва буксата..как да закача воланчето от Г4 при това положение? Прочетох цялата тема,но всички които са го правили са с въздушна възглавница.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Пон 15 авг 2011 10:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Fearless написа:
Какъв е начина? Нали като голфчето ми е без възглавница отзад липсва буксата..как да закача воланчето от Г4 при това положение? Прочетох цялата тема,но всички които са го правили са с въздушна възглавница.

Аз съм без аербег. :)
Можеш да го сложиш, но няма да ти бъде действаш аербега!
Слага се както при останалите който имат аербег просто не закачаш буксата защото няма къде.
А ако искаш да ти стане действаш според мен е излишно усложняване и няма кой знае какъв смисъл :wink:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Пон 15 авг 2011 11:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Благодаря,колега :) Сега остава от някоя морга да си намеря запазено воланче :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Съб 27 авг 2011 20:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Fearless написа:
Благодаря,колега :) Сега остава от някоя морга да си намеря запазено воланче :beer

Успех :да:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Вто 29 ное 2011 13:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
И аз прочетох цялата тема но така и не разбрах как и от кой точно голф4 трябва да намеря волан , че да си работи лостчето за мигачите без преработки и т.н. ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Вто 29 ное 2011 22:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: A3
Двигател:
Golf_Diesel_ написа:
Щом стана на Голф 3, това значи че може би ще стане на Голф 2, но на последните модели.Тоест тия които са произведени 91-92год.

моя голф е 89 и пак беше с широкия шлиц :Mr Green Fun

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Сря 04 яну 2012 12:29 
Извън линия
Потребителски аватар

low_creep написа:
И аз прочетох цялата тема но така и не разбрах как и от кой точно голф4 трябва да намеря волан , че да си работи лостчето за мигачите без преработки и т.н. ?

Колега не четеш внимателно :wink:

20Jahre Jubi GTI написа:
За да стане волана използвах остновата на волана ми от Г3/тази част контактната за мигачите и клаксона/.За да могат да се изключват мигачите и да може да се създаде контакт и за клаксона.
Иначе няма да стане :wink:

Без "преработки" няма да стане!

Относно от какъв голф ли? Ами няма конкретен голф 4, шлиците съвпадат със тези на голф 3.

Визуално ето за какво става дума:

-Ето как изглежда контактната част за мигачите и клаксона на Голф 3

Изображение

-Тази част се сваля със 3-ри болта

Изображение

-След като се свали, волана на тройката изглежда по този начин:

Изображение

-Което е сходно с този на четворката:

Изображение

От тук идва играта да се прехвърли "контактната част"/както съм я нарекъл/ :D
Като внимателно се премерят и пробият три отвора на четворковият волан на идентични места като при волана от тройката.

Успех :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Нед 12 авг 2012 21:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Някой знае ли дали волан от Г4 ще стане на Поло 6N.Моето дори няма AIRBAG так,че този нема да ми върши работа.Само ще си седи там

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Чет 23 авг 2012 22:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW POLO 6N 1995
Двигател: 1.4 AEX
martom написа:
Някой знае ли дали волан от Г4 ще стане на Поло 6N.Моето дори няма AIRBAG так,че този нема да ми върши работа.Само ще си седи там

четох някъде че ставало от Г4 волана на поло 6н(бил еднакъв шлица)ма дали верно става и клаксон дали ще има... :?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Сря 28 ное 2012 21:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Извинявам се ,че вдигам темата от август месец, но да попитам моята голф 3-ка е с airbag и е 1996- 1997 модела. Волан от голф 4 с airbag ще работи ли ? Това само не разбрах от цялата тема , дали няма да имам проблеми с аirbag-a или мигачите :P

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Съб 08 дек 2012 13:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Никой ли не знае :S

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Съб 08 дек 2012 20:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Ербегът ще работи без проблем,но за мигачите ще трябва да направиш интервенцията описана от колегите по-нагоре в темата,това е неизбежно.Само волан от Голф 4 кабрио става без никакво преправяне на 3-ките.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Чет 27 дек 2012 21:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5_5
Двигател:
Здравейте, колеги а да ли е възможно да се монтира волан от Passat B5 на Passat B4.

Благодаря предварително!!!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Смяна на волан от Г4 на Г3 Публикувано: Нед 06 яну 2013 11:53 
Извън линия

Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Моя Голф няма възглавница и ''контактната'' част хич не пасва,дори няма и болтове. Предполагам трябва да търся ''контактна''част от тройков с възглавница ?

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+02:00