Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Repissimo
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 25 ное 2009 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Repissimo » Нед 22 фев 2015 13:44


инжектопляктор написа:Сив/син трябва да е "осветление - централна конзола - контрол на парното"

Вече ми стана ясно за какво са кабелите, въпроса сега е къде се включва самата букса....не е в панела с врърките,там е друга и съм я включил :rolleyes




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Нед 22 фев 2015 13:57


В панела буксата е бяла и има 4+1 проводника - червен има. Мога само да предполагам, че тая комбинация от проводници я има като букса в таблото(с предпазители), защото за да отговоря на въпроса ти си разглобих централната конзола и тройна букса с тези цветове не видях.
Би трябвало веригата да е - акумулатор -> контактен ключ -> табло предпазители -> ключ за парното -> плочка с резистори -> мотор на парното.


Потребителски аватар
Repissimo
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 25 ное 2009 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Repissimo » Нед 22 фев 2015 14:00


инжектопляктор написа:В панела буксата е бяла и има 4+1 проводника - червен има. Мога само да предполагам, че тая комбинация от проводници я има като букса в таблото(с предпазители), защото за да отговоря на въпроса ти си разглобих централната конзола и тройна букса с тези цветове не видях.
Би трябвало веригата да е - акумулатор -> контактен ключ -> табло предпазители -> ключ за парното -> плочка с резистори -> мотор на парното.

Благодаря много, явно е към бошуниерата....а как се озова там идея си нямам


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Нед 22 фев 2015 14:02


Аз пък си нямам идея защо си свалял таблото, а пък си разкопчал буксата от страната на таблото с предпазители.


Потребителски аватар
Repissimo
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 25 ное 2009 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Repissimo » Нед 22 фев 2015 14:13


инжектопляктор написа:Аз пък си нямам идея защо си свалял таблото, а пък си разкопчал буксата от страната на таблото с предпазители.

Там е въпроса, не съм барал там и затова ми е чудно от къде се появи тая букса :rolleyes


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот reingar-x » Пон 15 юни 2015 6:48


Здравейте при мен също се появи,проблема с парното(за втори път). Знам каква е процедурата,и какво ме чака,първия път си взех втора ръка радиатор.Но той изкара две зими и протече,сега съм го изолирал и карам колата.Въпроса ми е,да ме насочите към модел(марка) радиатор,както и от къде да го купя?


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот megatone » Пон 15 юни 2015 11:28


Аз съм доволен от Валео, може са се намери за около 80лв.


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот reingar-x » Пон 15 юни 2015 15:10


От къде го купи радиатора на валео,може ли да се има доверие ако го взема от евро07?Гледах някакви на фирмата febi,пише произход германия за 24лв.Някой слагал ли е подобен,в смисъл може ли да му се има доверие?Първия път като сменях,струваха по 170лв уж оригинални.Сега са доста по-евтини,колко са свестни е друг въпрос.


deni76
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Montana

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот deni76 » Сря 29 юли 2015 2:49


Здр. след смяната на радиатора на парното ми остана една пластмаса и не можах да разбера от къде е..
Прикачени файлове
$_35.JPG
$_35.JPG (6.14 KиБ) Видяна 2087 пъти


Потребителски аватар
bqlovento
Мнения: 178
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 1:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сторгозия
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот bqlovento » Чет 06 авг 2015 12:08


Винаги остава тази пластмаса :smile . И без нея всичко е наред.


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот jamie1 » Чет 06 авг 2015 17:10


deni76 написа:Здр. след смяната на радиатора на парното ми остана една пластмаса и не можах да разбера от къде е..


тази пластмаса стои зад врътките на парното


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Чет 06 авг 2015 18:16


По ремонта на парното жичният резистор ми работи, но като правих клапите нещо прецаках врътката. Сега някои степени не ми работят правилно, а само на междинно положение примерно 1-то тръгва между 1 и 2. И отгоре на всички самата врътка се затопля видимо. Това го видях като си пусках вентилатора на краката да ми духа. Някакви съвети за тая врътка? Мерси! :smile


андреев
Мнения: 79
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот андреев » Съб 15 авг 2015 8:00


Колеги, нека да улесня тези които не им са занимава много (като мен), и на които проблема е само от клапите за голф 3.Клапите могат да се облепят без много разглобяване . Трябва да се извади стереото, панела за управление на парното и горните духалки от централната конзола.След това се вижда въздуховод и мисля че беше бял пластмасов капак който е захванат с две пластмасови гайки.Малко трудно, но могат да се извадят капака и въздуховода и след това се виждат клапите навътре и леко дясно.Като въртите врътките на парното ще можете да си нагласите клапите в позиция да Ви е удобно за облепване.Аз лично използвах от това армираното сиво широко тиксо.Надявам се , че съм бил полезен


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 15 авг 2015 17:10


В тази или другата тема бях качил снимки на точно този начин за облепяне на клапите.


А някой може ли да ми каже какво трябва да сменя за да имам вътрешна циркулация? Само тази половина с моторчето ли трябва да се смени или трябва цялата конзола на парното?


андреев
Мнения: 79
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот андреев » Нед 16 авг 2015 10:42


Колега вътрешната циркулация се управлява ако си с климатик с вакуум от двигателя .А самата клапа е над вентилаторчето и като го свалиш можеш да видиш дали всичко е наред.Ако си с климатроник предполагам, че управлението е с моторче и там вече трябва ел.майстор



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 110 госта