Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
mladen90
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 19 юли 2009 12:51
Автомобил: Golf MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Plovdiv

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот mladen90 » Пет 05 фев 2016 18:16


Благодаря за бързите отговори, колеги! От тези металните скобички е било всичко, но днес установих, че пластнасовите гнезда, в които лягат са счупени до едно :D То сигурно аз съм си ги счупил, защото като разглобявах и само хвърчаха скоби... и за това сега откопшах всичките жила и съм нагласил ,така че да духа на предното стъкло, централно и в краката, и то само на топло (понеже нямам климатик). А пък за степените освен от моторчето зависят и от една четвърта клапа, която се намира в десния въздуховод точно преди моторчето. Като е на 0 е затворена, а на четири се отваря максимално, и нея съм я оставил отворена напълно, и така ще карам :)




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 05 фев 2016 19:52


Като са счупени ги привързваш с една свинска опашка и от горе мажеш с лепило, епоксидна смола, или разтопена пластмаса. Аз така си прихванах моите жила.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 06 фев 2016 8:25


Или отиваш в моргата и търсиш панел с врътки на който са му здрави местата за захващане на жилата и подменяш твоя


venci1975
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 26 фев 2016 12:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот venci1975 » Пет 26 фев 2016 12:48


здравейте колеги.статията е супер.най вече заради снимките.благодаря за което.те спасиха моето ВЕНТО.за 2 часа разглобих таблото и тъкмо вече се изнервих че няма как да го разкача това нещо ,взех че прочетох тук.и всичко било до тъпите 6 щипки.сега ми предстои сглобяване но ме притесняват многото кабели който се размотаха пред мен.ама ще ги оправя.
искам да ви попитам само за самото радиаторче-чета за цени от 20 до 98лв.разбира се различни марки и доставчици.бихте ли ми препоръчали някоя читава марка,защото чух от колеги 2-3 мнения че попадали на калпави и се налагало през 5-6 месеца да ги сменят.а ако трябва да го правя през 5-6 м.ще се гръмна.благодаря ви предварително


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 26 фев 2016 16:44


То е според финансите ти. Nissens, Valeo, Hella са хубави марки но и малко по скъпи. Аз се прекарах и взех от 20лв, не тече ама и не грее особено добре :mhihi


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kostik » Пет 20 май 2016 0:20


Благодаря за хубавата тема беше ми много полезна :) Парното се завърна с пълна сила (никога не съм имал такова!) и след ремонта разни пластмаси спряха да скърцат и тропат, явно някой си бе оставил ръцете.
Между другото взех си радиаторче на феби и парното е чудесно, от скоро спрях с най-скъпото за голфа :)


m_a_r_t_1_n
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот m_a_r_t_1_n » Пон 23 май 2016 12:51


Здравейте, колеги имам следния проблем значи сменихме радиаторчето, но не запомнихме всички букси коя в коя трябва да е и сега не ми работи централното заключване и алармата, плафона и третия стоп дайте някакви идеи или ако има няква схема как трябва да са всички букси. Има няколко букси дето не са включени, но нз къде да ги включа колкото и да ми се смеете проблема е налице...


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kostik » Пон 23 май 2016 16:03


m_a_r_t_1_n написа:Здравейте, колеги имам следния проблем значи сменихме радиаторчето, но не запомнихме всички букси коя в коя трябва да е и сега не ми работи централното заключване и алармата, плафона и третия стоп дайте някакви идеи или ако има няква схема как трябва да са всички букси. Има няколко букси дето не са включени, но нз къде да ги включа колкото и да ми се смеете проблема е налице...

Принципно не би трябвало изброените неща да са откачени, по-скоро си провери бушоните. При мен имаше 3 изгоряли: един от теча и два от блокиралата перка :)


m_a_r_t_1_n
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 18 окт 2010 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот m_a_r_t_1_n » Пон 23 май 2016 20:46


kostik написа:
m_a_r_t_1_n написа:Здравейте, колеги имам следния проблем значи сменихме радиаторчето, но не запомнихме всички букси коя в коя трябва да е и сега не ми работи централното заключване и алармата, плафона и третия стоп дайте някакви идеи или ако има няква схема как трябва да са всички букси. Има няколко букси дето не са включени, но нз къде да ги включа колкото и да ми се смеете проблема е налице...

Принципно не би трябвало изброените неща да са откачени, по-скоро си провери бушоните. При мен имаше 3 изгоряли: един от теча и два от блокиралата перка :)


Точно бушон се оказа 21 номер, плафона и централното заработиха ама третия стоп още не е


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 24 май 2016 11:18


Ако другите два стопа работят, търси му проблема на третия някъде по кабелите. Ако и другите два не работят, виж пак бушон, но най вероятно сте разместили стоп машинката


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот jamie1 » Вто 01 ное 2016 19:33


Колеги искам да ви благодаря за страхотната тема.Благодарение на вас от днес и аз имам парно,а другото лято ще се кефя на хладното от климатика :bowdown .Аз само свалих таблото и на място лепнах от алуминиевата лента на клапите без да вадя кутията с клапите.На мен ми отне 10 часа,но бях сам,а и го правя за първи път.Смених де що имаше радпаднат дунапрен по въздуховодите.Още веднъж,благодаря ви много :bowdown :love.vwclub


Потребителски аватар
remus89
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 17:05
Автомобил: vw golf 3 GTi 16 v
Двигател: ABF 1996
Местоположение: sliven

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот remus89 » Нед 22 яну 2017 10:06


Колеги имам проблем вси4ко смених и пак нямам парно Голф 3 абф с газова колата загрява трабите кам парнот са топли и пак е студ


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Нед 22 яну 2017 14:19


remus89 написа:Колеги имам проблем вси4ко смених

А радиатора смени ли го? Или поне проми ли го? Газовата как е вързана? Хвърляла ли е вода от капачката?
Щото има един шанс мембрана на изпарителя да пропуска и да прави джоб от газ в системата и пак да нямаш парно, ама това го оставяме за момента..


Потребителски аватар
remus89
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 17:05
Автомобил: vw golf 3 GTi 16 v
Двигател: ABF 1996
Местоположение: sliven

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот remus89 » Нед 22 яну 2017 15:45


Радиаторче ново 50 лв сложих газовата е нова на 5 месеца входа и изхода са прекъснати от там изпарителя е вързан


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот инжектопляктор » Нед 22 яну 2017 18:36


remus89 написа:Радиаторче ново 50 лв...

Виж водната помпа тогава. Отваряш разширителното казанче. Палиш колата. Викаш някой да форсира. Гледаш дали излиза хубава струйка от маркучето на разширителното казанче. Може перката на помпата да се е разпаднала и да не прави хубава циркулация. Изпарител, вързан паралелно не би трябвало да създаде някакви особени трудности.
Няма начин при:
-здрави клапи
-здрава водна помпа
-здраво радиаточе
-здрав термостат
- да няма проблем с газове в антифриза - дали от изпарител, дали изгорели газове
да има проблем с парното.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта