Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
sokol4277
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 02 ное 2015 11:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот sokol4277 » Пон 02 ное 2015 11:15


Здравейте, при разглобяване на таблото на голф 3 1992/1,8/75 к.с , отнякъде изпадна тази пружина, и не можах да разбера от къде:

Изображение

Изображение

Изображение

Ще помоля ако някой знае да сподели.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Iezekil » Пон 02 ное 2015 16:08


Ако си вадил кормилния прът ми мяза на пружината над каренцето...


sokol4277
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 02 ное 2015 11:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот sokol4277 » Вто 03 ное 2015 8:21


Вадих волана. Пружинката да е между волана и кормилният прът ли, при шлиците? Има и зацепки на пружината, дали е под някакво напрежение?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Iezekil » Вто 03 ное 2015 22:54


Няма да е от там с тия засечки..горе има пружина но тя е под шлиците,а и няма засечки мисля.Долу на другия край на кормилния прът,дето влиза в карето,също има пружина,но и тя е без засечки...но ако на твоята и отговаря вътрешния диаметър за кормилния прът...провери...при смяна на клеморед се вади една от двете,другаде не знам да има пружини...


t0shk0
Мнения: 105
Регистриран на: Сря 27 авг 2014 2:29
Автомобил: Golf mk5 TSI
Двигател: BLG

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот t0shk0 » Пон 21 дек 2015 20:15


Колеги някой може ли да ми опише по-подробно как се сваля гредата под таблото. Свалил съм двата болта отляво и отдясно, тези, които се намират в двата края и се отвиват при отворени врати. Свалих и двата болта от планката, която е посредата зад барчето. Това с пръта на кормилото не го разбрах точно. Вътре в купето има два болта 13 на кормилния прът, долу в дъното, хванати на една планка свалих я, но явно не тях трябва да сваля. От страната на двигателя пробвах и свалих почти всички болтове 13, но не помогна и пак си ги сложих, за да не създавам проблеми. Може ли малко повече инфо точно кои болтове на кормилния прът трябва да сваля и има ли някаде другаде болтове, които съм изпуснал. Не направих снимки, защото се стъмни и нищо не се виждаше на тях.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот vucata » Вто 22 дек 2015 13:43


Ако не се лъжа май гредата беше хваната с нитове за кормилния прът....


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 22 дек 2015 20:00


Някой може ли да обясни на кои места е хванато таблото (най вече дали има болтове отпред при двигателя и къде точно) ?
Имам едно дразнещо скърцане от към жабката. Като си сложа ръката над жабката и спира. Проблема се появи след смяна на предното стъкло. В сервиза казаха че няма нужда да се чака стягане на силикона, и може направо да си тръгна с колата. Възможно ли е стъклото да се е свлякло на долу от подрусванията в следствие на което да се опира до таблото и да се получава скърцането :rolleyes
Свалял съм няколко пъти жабката и не е от нея. Скърцането идва точно от там дето се събират стъклото и таблото.
Болтовете от страни дето се отвиват с еврейска зжезда от към пантите на вратата ги знам. Интересува ме от към двигателя има ли болтове които държат таблото ? Мисля че има 3 но не знам кои са.

Става въпрос за Голф 3



:drunk


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 23 дек 2015 9:20


Не е много сигурно, но мисля че ако има болтовете са 2, единия е над машинката за чистачките, други по нататък. Отпред в коша би трябвало да са гайки, но не съм сигурен че на голф 3 ги има тези гайки. На сеат толедо съм ги виждал


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ogogin » Сря 23 дек 2015 10:08


На 1-та страница има снимки, там са дадени къде има болтове/гайки в коша!


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 23 дек 2015 13:56


Благодаря ви :drunk

Сега погледнах и снимките. Мисля че болта който ми трябва ще да е този между въздушния филтър и компютъра.


Миленко
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 10 яну 2008 10:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Миленко » Съб 26 дек 2015 19:04


Колеги,всичко съм разглобил,въздуховодите са извадени навън и отцепени,как да извадя самите клапи ламаринени навън за да ги облепя по добре,влизат през два пластмасови жлеба горе и долу на тръбата на въздуховода и не мърдат наникъде


Потребителски аватар
Nenovwmk3
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 09 яну 2016 13:17
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Nenovwmk3 » Съб 09 яну 2016 20:06


Taka!Имам голф3 1.8 моно без климатик произведен 1992г.Притежавам го от 2008г.Вьобще не е необходимо на тройка без климатик да се демонтира табло за смяна радиаторче парно или пьк ремонт клапи!А клапите колега се вадят като разцепиш на две корпуса на парното след като си извадил радиаторчето.За последно ремонтирах такова парно октомври месец и ми отне около 2 часа барабар с ремонт на клапите и измиване на корпуса на парното.Дори не е необходимо да се разглобяват врьтките за настройка на парното в средата на таблото.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 10 яну 2016 15:45


Колега би ли обяснил как се сменя радиатора на парното без да се свали таблото ?


Потребителски аватар
Nenovwmk3
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 09 яну 2016 13:17
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS

Re: RE: Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Nenovwmk3 » Нед 10 яну 2016 16:19


dontaskdontsay написа:Колега би ли обяснил как се сменя радиатора на парното без да се свали таблото ?

Отдясно на таблото сваляш жабката и джоба отдолу.Демонрираш барчето по средата при ръчната,отляво махаш кората криеща бушонното табло(голямата).После махаш мотора на парното заедно с въдуховода му.Той се държи с метални щипки към корпуса на парното.След всички тези операции ти трябва ловкост и спокойствие ама много.Разкачаш жилата от парното и с чалъм вадиш корпуса на парното през пасажерското място.Ако не си разбрал мога да ти демонстрирам на живо когато кажеш ; )


Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk


Потребителски аватар
Nenovwmk3
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 09 яну 2016 13:17
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Nenovwmk3 » Нед 10 яну 2016 17:19


Извинявам се че малко не се доуточних.За голфовете с климатик ако се източи фреона от системата пак не се сваля таблото (и това съм го правил).За тези с климатроник още не съм ремонтирал та не съм сигурен дали става без демонтаж на таблото

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта