Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
boglev
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 14:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот boglev » Сря 24 юли 2013 13:37


nasko1978 написа:Много е кофти работата и при пасата.Чупил съм кори от бързане,но вече ако не тръгне лесно,свалям целият механизъм заедно с кората и чистачките! :c020 После на тезгяха е по-лесно.


В смисъл? Нещо не те разбрах, как целия механизъм с кората, нали за да се отвият болтовете на механизма, трябва да се махне кората? Тя моята кора, въобще на никъде не мърда.




Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот plamikcho » Нед 04 авг 2013 10:48


Вчера и аз минах през тази процедура. Темата ми помогна много :love.vwclub . Поражения нямаше и след 5 часа работа чистачките са на 6. Ако имате проблем с пластмасовата кора (не иска да излезе, както беше при мен) - едно шише със сапунен разтвор, надигате леко кората и пръскате между стъклото и кората. След това с парцалче и тънка отвертка се почиства колкото може повече от боклука, който се е загнездил. Преди да почистя кората беше като залепена и нямаше никакъв шанс да излезе. След почистването се извади лесно. Поставянето обратно също е по-лесно, когато е почистено добре. За по-лесно вадене на рамената горещо препоръчвам скоба - аз нямах и загубих поне 2 часа да раздвижвам, пръскам и удрям с чука.


Потребителски аватар
Любо Audi А3 Тurbo
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот Любо Audi А3 Тurbo » Пет 23 авг 2013 11:06


Dorian написа:Един приятел с Г4 ми се смееше за бавните чистачки преди да ги оправя и хоп вчера ми звани с виснал нос и ми вика ''И моите чистачки спряха'' mhihi mhihi
Процедурата я правя вече за норматив,и пак рамото пред шофьора беше спряло тотално,а другото не :roll:


А някой може ли да ми направи процедурата срещу съответното заплащане? от Пловдив съм.


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот simonb » Пет 23 авг 2013 20:53


За по-лесно вадене на рамената горещо препоръчвам скоба - аз нямах и загубих поне 2 часа да раздвижвам, пръскам и удрям с чука.[/quote]
Става и като го хванеш на менгеме и раздвижваш рамото ту в едната ту в другата посока.,щото аз от блъскане с чука изкривих (сплесках) резбата и се наложи да ходя да ми я нарязват отново.


Потребителски аватар
Любо Audi А3 Тurbo
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот Любо Audi А3 Тurbo » Съб 24 авг 2013 17:51


Няма ли някой от Пловдив, който да се наеме да свърши тази работа ?


Потребителски аватар
SobieskiVanilla
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот SobieskiVanilla » Вто 27 авг 2013 21:27


Здравейте!
Пресен опит от днес. 3 часа работа, свързана основно с много въртене на спеклото ляво рамо на лостовия механизъм. Чук не съм ползвал, но една скоба за лагери ще свърши чудна работа. Със свалянето на кората нямаха проблеми, като изключим малко страх (на баща ми на Рено-то, за същия проблем, отидоха две предни стъкла). Слагането на кората стана за минута, всичко щракна номерът е да е идеално чисто и да има вода или някаква смазка. Захваща се от единия край, и без проблеми се слага цялата.
По самия механизъм - направи ми впечатление, че едното рамо излезе без проблеми. На другото обаче, остана нещо като втулка (мисля, че е от месинг - жълт метал, мек; не е злато :) ). По едно време се сетих, че и втулката трябва да се свали, което ме забави допълнително. Намазах обилно с грес, надявам се, че няма да има проблем за известен период от време. Сега чистачките летят.
Благодаря на автора за темата, определено е полезна. :beer


Потребителски аватар
krasyncho
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 14 юни 2008 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот krasyncho » Чет 12 сеп 2013 18:20


Колеге аз имам проблем с пластмасата която е, не може да влезе в улея и излиза по цялата дължина какво да направя ?


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hitman0013 » Чет 12 сеп 2013 18:46


Взе да ми писва всяка година да се занимавам с тия чистачки! И златна грес да сложиш, все се стига до профилактика. Да бяха ги направили неръждавейка!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hooligan_sk » Чет 12 сеп 2013 20:55


hitman0013 написа:Взе да ми писва всяка година да се занимавам с тия чистачки! И златна грес да сложиш, все се стига до профилактика. Да бяха ги направили неръждавейка!


Смени механизма, нов без моторче е 70лв. Тая процедура съм я правил 2 пъти за почти 5г, като втория път си бях внушил че пак спичат - извадиха се свободно.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hitman0013 » Пет 13 сеп 2013 14:02


От къде нов за 70 лева?!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hooligan_sk » Пет 13 сеп 2013 14:09


hitman0013 написа:От къде нов за 70 лева?!


Колеги писаха че са купували от Ауто +. Аз лично не съм взимал нов.


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот simonb » Пон 16 сеп 2013 14:01


И нов да сложите, водата от стъклото се стича точно там, така че след 2-3 години и него трябва да смазвате.,само излишни пари се дават (лично мое мнение). :rolleyes


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hooligan_sk » Пон 16 сеп 2013 16:38


simonb написа:И нов да сложите, водата от стъклото се стича точно там, така че след 2-3 години и него трябва да смазвате.,само излишни пари се дават (лично мое мнение). :rolleyes


Ти слагал ли си нов? Механизма има някакъв вид графитно покритие и не ръждясва, колкото иска вода да влиза... когато то се изтрие почва ръждата.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hitman0013 » Пон 16 сеп 2013 19:08


Капе вода точно върху черната кутия и влиза в механизма от долу. Бях изолирал горната част и затова само от долу остана като вариант. При мен блокира винаги шофьорското рамо, затова съм стигнал до този извод. Бих си купил нов механизам, дори и да е за по-бързата смяна-да не си губиш времето в раздвижване докато кори и чаркалъци са свалени. Т.е. сменяш единия с другия и имаш цяла година да си го поправиш.
П.П.: знаете ли други коли с подобни проблеми, щото има доста 25 годишни дараци които никога не са имали проблем с чистачките. Баси дефекта!


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот brabus » Пон 16 сеп 2013 19:31





Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта