Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки на Г4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот nmilkov » Чет 23 окт 2014 12:29


И аз вчера направих процедурата и буквално се чудих как моторчето ми е задвижвало чистачките, понеже едната ос беше буквално блокирала. Успях и аз да подбия резбата на оста на чистачките, но при стругар нова резба, заедно с начукването и изваждането на оста ми излезе 5 лв.

Съвет от мен: След намазване с грес и масло оста и втулките, после при сглобяването преди да сложете О-пръстена на оста отгоре намажете с вазелин, за да оплътни хубаво и да предотврати максимално влизането на вода отново във втулките и съответно да се избегне повторно ръждясване.




Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hitman0013 » Чет 23 окт 2014 21:22


Тя водата влиза от долната част на лявата ос. Комбинация от консервираща грес(сива) и обикновена върши доста по-добра работа от колкото само обикновена, графитна или др.


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот aradovanov » Чет 20 ное 2014 14:37


След смазване на чистачките имам проблем.
Шофьорската се удря във вратата, дори и след многократен реглаж.
Какво съм объркал при сглобяването?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот hooligan_sk » Чет 20 ное 2014 19:07


Разменил си местата на осите :th_up


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот aradovanov » Пет 21 ное 2014 11:03


Благодаря, колега!
Размених ги и всичко си дойде на мястото. Разликата в дължината е около 5мм. Но се усеща много.
Само за информация номерата на осите завършват на:
215 А - шофьорската
216 А - пасажерската.


flipicha
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот flipicha » Пон 08 дек 2014 13:00


Колеги, защо не се отварят снимките? Само при мен ли е така?


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 10 дек 2014 23:17


Темата е много стара тема и е станало нещо с линковете към снимките, а автора на темата отдавна не е активен!!


flipicha
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот flipicha » Пет 12 дек 2014 9:10


Кофти. Има много полезни теми, но пък понеже са стари и снимките не се отварят. Нищо, че мъча пък каквото стане.


Потребителски аватар
todormadjarov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 16 юли 2014 7:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот todormadjarov » Вто 16 дек 2014 11:46


И аз да добавя моят ремонт.На Тоурана ми започнаха да насичат движението и нямаше бързи или бавни скорости,а само бавни с насичане.Кората и рамената извадих сравнително лесно.
Но при мен за да извадя механизма се маха една голяма ламарина държаща се с 5 болта еврейски звезди Т30 . Като се махне тази ламарина се вади механизма с мотора.Лявата ос беше напълно блокирала чудно как ги движил мотора ,а дясната беше добре.
Със скоба за лагери,смазване и раздвижване постоянно трудно извадих блокиралата ос.
Важно е да се знае,че между двете бронзови втулки на цилиндъра има много мръсотия която трябва да се изстърже с нещо остро максимално добре,защото там после се пълни с грес и тя смазва дълго време оста.
Много важно е да се сменят гумените О пръстени защото точно те пазят оста и греста която е вътре от измиване от вода и химикали които ползваме.
Нищо чудно ,че колегите им се налага всяка година да гресират наново след като не сменят гумичките.
Хубаво е и да са здрави пластмасовите капачета които се слагат последни след зегерката и под тях също сложих водоустоичива грес която ползвах.
Желателно е да не се ползва чук при процедурата за да не се развали резба или да се счупи някой детайл.
Сега осите ми се движат много лесно наръка,но не много лесно след като сложих гумените пръстени защото те доста добре уплътняват.
Успех на всички майстори.


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот luboveliki » Нед 18 яну 2015 18:08


Да споделя за бавните чистачки,след 8 годин каране в БГ. и мойте се забавиха,изчел съм всичко за разглобяването и не ме е страх(обичам да се цапам и да ремонтирам),но си измислих скромен метод за раздвижване,вдигам рамената с чистачките нагоре да не опират в стъклото,паля двигателя и пускам чистачките на най бърза степен,от начало тръгват бавно ,но моторчето е много силно и след 20 секунди се раздвижват идеално направо летят и така 2-3 минути ги оставям да се разработят(там където е триенето се изпилва),и поне 6 месеца няма проблем но винаги си ги пускайте дори да няма нужда да се въртят....помага доста,иначе нов механизъм е 70 лв.(без моторче) в моргите е 20 лв с моторче но и той ще е съсипан според мен....днес на автомивката направих тази процедура докато се изцеди колата,колегите с другите марки гледат и се чудят с тия ФВ-та какви сме ентусиазти(не се предаваме)...само ядове но имат някаква магия,не ми се излиза от ВАГ-групата


flipicha
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот flipicha » Пет 01 май 2015 19:26


Давам линк към чуждестранен сайт. По-точно и ясно няма как да бъде показано с картинки и с описание.

http://forums.kilometermagazine.com/showthread.php?4497880-DIY-Removing-the-windshield-cowl-and-fixing-noisy-squeaky-wipers-on-a-MKIV-car

Ако на някой му се занимава да приложи картинките и да драсне по едно изречение под всяка за неразбиращите английски :beer


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 01 май 2015 21:40


Днес аз също преминах през тази процедура. За жалост не бях чул за този наболял проблем при голф, такаче разбрах за него чак след като чистачките почти спряха :Mr Green Fun За мой ужас едното рамо беше изцяло запекло, като размърдването му ставаше само с гаечен ключ :screwy Както и да е и двете оси се извадиха, почистиха и смазаха. Сега всичко е ок и чистачките са стрела.

ПС: Пиша коментара си с цел да популяризирам темата, зада може други колеги да избегнат моите премеждия! :beer


flipicha
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 11 мар 2008 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот flipicha » Вто 05 май 2015 18:15


Явно тоя проблем е неизбежен за vw, съдейки и по 16-те страници, които са изписани.

При мен всичко стана и чистачките вече работят идеално. Само да предупредея бъдещите, които ще се занимават с това : внимавайте със снимка 14 и посоката, на която ще сложите рамената


Потребителски аватар
allternative
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 30 яну 2008 11:33
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9TDI -AXR-2001
Местоположение: Шумен

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот allternative » Пет 17 юли 2015 19:39


Здравейте,колеги.Днес отделих време и се позанимавах с чистачките,тъй като и мойте дадоха същите симптоми (бавни и на моменти блокирали чистачки придружени с притрисане по стъклото).Нямах кой знае какви проблеми,(след изчитaнето на темата :th_up и изглеждането на видео в youtube ).Съдейки по пукнатата пластамаса под стъклото ми стана ясно, че и преди това немеца я е оправял.Даже ми липсваха 1 опръстен и пластамаста излезе с лекота.Естествено не прилепна плътно отново към стъклото,но не се знае колко пъти е отваряна преди това.
Единствения проблем,който срещнах беше с изваждането на самата втулка на шофьорската чистачка.С много усилия и смазване и разбирасе с чукане успях да я извадя и вътре беше направо разядена от ръжда.
Изчистих ги, смазах ги с грес и по местата.Сега ще видим колко ще изкарат,но разлика има! :th_up :th_up :th_up
Благодаря на всички за коментарите по темата бяха изключително полезни както и цялата тема.
Това е линка на клипчето от което гледах:

https://www.youtube.com/watch?v=o_Mlvf09k6s
Приятно изкарване на лятото на всички колеги от форума :beer :beer :beer


didich
Мнения: 219
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си оправим бавните или почти блокирали чистачки н

Мнениеот didich » Пон 17 авг 2015 9:45


След 7 години вярна служба и мойта чистачки дадоха фира, тръгнах да разглобявам, но кората няма махане.
Предното стъкло съм го сменявал преди години и нямам спомен дали пичовете не залепиха със силикон и самата кора, как се процедира в този случай ако кората е залепена със силикон към стъклото ?, колата е голф 4 1,6SR



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта