Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
silver14m
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот silver14m » Чет 19 апр 2012 19:16


my heart iS iCe написа:
silver14m написа:Стават ли добре броните като се намажат с боя за обувки.... scare

Колега, боята за обувки, си е за обувките, не за бронята на колата! Има специални шпреьове за брони на кола, струват 6 лева, аз лично си правих с тях броните и вече 1 година са си черни! Но преди да ги пръснеш ги измии добре преди да ги пръснеш със шпрея!

Виждам че доста хора са доволни от боята за обувки. :)
Затова питам. :D






Потребителски аватар
spoocky
Мнения: 103
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 15:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот spoocky » Сря 23 май 2012 9:54


Колега Twist и toshara , кога сte го правили това и ако е отдавна полагането на боята за обувки има ли ефект от разтичане на боята?!?
И като мажете предната броня и след това пръскате с лак, махахте ли бронята от колата или направо върху нея действате?!?


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот toshara » Съб 26 май 2012 15:31


Лак на бронята НЕ се пръска.Само се маже с боя.Моята е така от ~2,5 години и не е мръднала,броните са като нови.А лака се пръска на мигача отгоре,при добро нанасяне на боята опасност от разтичане няма :drunk


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот bodil4o » Нед 27 май 2012 16:46


Преди 2-3 седмици си освежих мойте брони на голфа с боя за обувки и станаха като нови.Предишният път, когато ги освежих беше преди 2-3 години и не бяха мръднали.


Потребителски аватар
spoocky
Мнения: 103
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 15:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот spoocky » Вто 29 май 2012 19:41


toshara написа:Лак на бронята НЕ се пръска.Само се маже с боя.Моята е така от ~2,5 години и не е мръднала,броните са като нови.А лака се пръска на мигача отгоре,при добро нанасяне на боята опасност от разтичане няма :drunk


Направих затъмняване на задните стопове и на страничните мигачи ефекта може да се види в гаража ми) доста добре стана, само дето не съм положил боята добре и стои на линии... А иначе за броните използвах боя на основа взаимодействаща с пластмасата и съм много доволен от ефекта ( пак в гаража ми)
Благодаря за идеите... ще оправям стоповете като се оправи времето и ще изравня цвета с боя и после ще слагам лак ;) Успех и на другите колеги :bowdown :drunk


Twist
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот Twist » Сря 30 май 2012 19:55


spoocky написа:Колега Twist и toshara , кога сte го правили това и ако е отдавна полагането на боята за обувки има ли ефект от разтичане на боята?!?
И като мажете предната броня и след това пръскате с лак, махахте ли бронята от колата или направо върху нея действате?!?

Ами аз ги измих хубаво преди да ги мацна с боята.

Минах всяка една по три пъти,не съм ги лакирал. Вече 4 дъжда се изляха и още са като нови,боята не е мръднала.

ПС: Боята която ползвах беше някаква от 80 стотинки :mrgreen:


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот Freakylol » Чет 28 юни 2012 8:18


http://imageshack.us/photo/my-images/86 ... 12290.jpg/

Дали си заслужава да ти затъмня? ( това е стария мигач и ми е за проба :D ) с транспарентен спрей е затъмнен обаче халогена е стъкло и не знам спрея дали ще залепне и не мога да си го представя точно дали ще ми хареса с затъмнен мигач и бленда без халоген.


makcc
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 10:19
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот makcc » Вто 24 юли 2012 14:35


Чета и не мога да повярвам. Пет станици тема за омазване на колата с боя за обувки. До къде стигнахме да затъмняваме стопове с боя за обувки. То от мизерия изобретателността на глупости няма граници. :banghead:

Хората са си го измислили, фолио за стопове и фарове. Чисто, лесно и евтино.


Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот boraks » Съб 16 фев 2013 10:39


Аз също си намазах броните, лайсните и дори корите на вратите с боя за обувки и не са мръднали. Има изключителен ефект и най-важното, след 2 намазвания не е мръднало:)


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот Lifeguard » Пон 18 фев 2013 14:16


Какви са тия глупости с боя за обувки.Вземете тогава си боядисайте цялата кола тогава.
Пробвал съм и има само моментен ефект до първото измиване или първия паднал дъжд. :facepalm


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот bodil4o » Пон 18 фев 2013 15:01


Lifeguard написа:Пробвал съм и има само моментен ефект до първото измиване или първия паднал дъжд.

Да ти снимам мойте да видиш в какво състояние са? А постоянно я карам в дъжд и я мия ... да видиш дали са се изтъркали.


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот snuupy93 » Пон 18 фев 2013 15:37


toshara написа:A за броните просто минавате ги с боята за обувки по един път и стават като нови.Същото важи и за таблото и всички пластмаси по колата.
Резултатът можете да видите на горните снимки :wink:
Надявам се да съм бил полезен :beer :beer

Аз лично пробвах с боя за обувки на броните и падна още на първата автомивка. Аз лично взех вакса за 6.50лв, намазах всички пластмаси, изчаках 5-10мин. Изтърках с парцал до блясък и сега всички пластмаси са ми като от завода, няма падане... това е начина. А мигачите си затъмних с трансперантен спрей, щото боята за обувки ще падне още на първата автомивка, както падна от броните ми... Трансперантен спрей 11лв + 6.50лв вакса = 17.50лв, не мисля, че е толкова скъпо за всеки имащ пари да притежава лек автомобил. :th_up


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот Lifeguard » Пон 18 фев 2013 18:49


bodil4o написа:
Lifeguard написа:Пробвал съм и има само моментен ефект до първото измиване или първия паднал дъжд.

Да ти снимам мойте да видиш в какво състояние са? А постоянно я карам в дъжд и я мия ... да видиш дали са се изтъркали.

Да не си объркал боята за обувки с блажна? :mhihi


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Затъмняване на мигачи и освежаване "за без пари" :)

Мнениеот bodil4o » Пон 18 фев 2013 23:01


Колкото и да не ти се вярва не съм. :c020



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта