Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Мнениеот h0r4ex » Чет 11 май 2017 10:16


Забравих да спомена, че двигателя е ABF 2.0 16v




Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Мнениеот Rumbata_1 » Пет 12 май 2017 14:24


И от мен малко идеи и инфо:

Два варианта на тройници, които съм правил лично:

1. За 1.8 RP тройник за маслената конзола:
При моното има една пробка, която се развива и спокойно с този тройник могат да се посадят още 2 датчика за уредите

Изображение

Изображение

Няма да пиша някакви точни размери на тройниците. Правил съм ги по мое усмотрение, а и горе долу по мащаба на снимката и размера на резбата може да се добие някаква представа колко е голяма анджакламата.

2. Четворник за 2.9 VR6, като има мекдан за монтиране на 4 датчика.. А който е слагал такива на тройка знае какъв тесньоч е около маслената конзола, особено когато имаш и компресор за климатик и други екстрички.. Да не говорим, че тройката по дефолт има 3 датчика за маслото - температура, ниско и високо налягане.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Резбите на всички датчици са м10 на 1.0 в метрична система или 1/8 ако говорим за цолова..

Монтиране на 3 уреда в касетник за голф 3:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А ето така се сменя цвета на подсветката на самите уреди:

Слагат се ярко-светещи зелени светодиоди с разпръсната светлина и резистор на 1к. Използвал съм текстолит, за да създам нещо като цокълче, с което да захвана диодите към оригиналните фасунги за крушките.

Изображение

Изображение

Изображение

Не бях се и замислял да отварям уредите и да се вкарвам във филми да сменям каквито и да е било бленди и циферблати.. На живо светят много по-добре и се връзват с пенсионерското зелено осветление в двойката.. На тройката останаха червени, но така или иначе преработих всичко де що беше зелено и го направих червено... :beer


Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Мнениеот h0r4ex » Съб 13 май 2017 9:31


Значи трябва да отида да ми направят един тройник на който да навия стария датчик и новия от аудито което взех. Ако не ме лъже паметта датчика за налягане на маслото е М10х1 резба ? А съответно каква е резбата на датчика от ауди ?


Потребителски аватар
Rumbata_1
Мнения: 137
Регистриран на: Пет 12 дек 2008 10:16
Автомобил: Golf mk2 1.8 RP
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Мнениеот Rumbata_1 » Съб 13 май 2017 15:13


Хем подробни снимки и обяснения дадох, ама явно ви мързи да четете... всички датчици за масло ауди/vw са с метрична резба м10x1 или в цолова система - 1/8... Като не сте сигурни за нещо или не разбирате ги закарвате на някой кадърен стругар датчиците и той ще направи тройника както трябва.


Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите ми играчки - допълнителни уреди за масло и волтметър

Мнениеот h0r4ex » Нед 14 май 2017 16:52


Разбрах, че са м10х1 просто исках да бъда сигурен.Благодаря утре ще отида при стругар и ще снимам каквп ще сътвори :) :th_up



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта