Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11904
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 20 окт 2017 20:26


Мда,на кола без климатик, няма нужда да се мъчиш да разделяш кутията на място. С климатик се разделя за да не се източва фреона




veso-bg
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 21:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Мнениеот veso-bg » Пон 29 яну 2018 9:45


Здравейте,

виждам, че по клапите последно в тази тема се е писало и тъй като имам пасат б4 и проблем с клапите ще "рискувам" тук да попитам и помоля за съдействие. Надявам се на помощ от съфорумците с опит.

Имам добре познатия проблем с клапите, колата е с климатик и четейки разбирам , че трябва някаква кутия да е разделям за да не точ фреона.

Прилагам снимки и видео ( https://www.youtube.com/watch?v=3rLPxgC5qhc ) от някакъв немец, който само отделя частта от въздуховода хоризонатлния и вертикалния в снадката и облепя там с фолио, без да сваля цялото табло.

Моля за съдействие, какво трябва още да направя, от приложените снимки се вижда до къде съм стигнал, махнах щипките, но долната част не пада и не знам как да стигна до снадката за да мога директно на място да облепя с алкуминиеово фолио. Онази клапа , за която говори немеца е точно за студения и топлия въздух, така че мен ме устройва, не искам цялото табло да свалям и облепям всички клапи.

Благодаря предварително.
Приятен ден.

нов IMG_8472.jpg
нов IMG_8474.jpg
нов IMG_8475.jpg


veso-bg
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 21:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Мнениеот veso-bg » Пет 16 фев 2018 21:43


Никой ли няма мнение по въпроса?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Мнениеот Iezekil » Съб 17 фев 2018 23:43


Радиатора/изпаритела/на климатика се намира точно във въздуховода,който немеца е свалил.След него е клапата.Щом не ти се точи фреон,значи сваляш цялото табло за да можеш да извадиш кутията с радиатора на парното,а ръкава с изпаритела да остане на купето.Процедурата не е по-бавна,другия плюс е,че ще си промиеш радиатора,ще извадиш и облепиш качествено всички клапи.


veso-bg
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 21:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на радиатор на парното на пасат Б4-кратко ръководство.

Мнениеот veso-bg » Пон 19 фев 2018 19:00


Благодаря iezekil!
Май няма да стане без сваляне на таблото.. жалко :(



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта