Защита от корозия и как да се борим с ръждата?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот enigma79 » Вто 13 юли 2010 13:43


ZeroCool написа:
enigma79 написа:Мерси колега,имаги и наблизко,обаче нямат цветове,само сиво и червен.Май ще пробвам от съседния вид mhihi

Еми то е грунд все пак :)

Моя багажник доста ръждяса след един инцидент с един акомулатор :) Да не говорим за газовата ми бутилка...и май ще ги опраскам с това, като намеря време, като изляза отпуска

3В1,нещо против ръжда,грунд и боя.Поне според моето тълкуване означава това 3в1.Така че не е само грунд,особено и този с цвета който ми хареса :кючек:




Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот G-HELL » Вто 13 юли 2010 14:39


Това не съм го тествал но ми изглежда малко съмнително, особено след като се нанася без да се позачисти ръждата :roll:

IceHeart написа:Има едно подобно "Асфалтово Боди" конкретно името не му го знам, във всяка Авто Бояджииска "Лафка- фургон" ги продават за около 7 лева! С него се мажат пода на колата и под-калниците! Май ставаше за мажене с четка или с пръскане с пистолет!


Има едно BODY 950 то се продава на спрей, също и в флакон за пистолет, мисля че го имаше и в кутия за да може и с четка да се нанася. Лично от това съм доволен как запечатва.

Друго което се сещам е едно пак черно в тубичка като силикон, полиуретанова маса мисля че му викаха или "ауто силикон". Имаше и безцветен. С него съм мазал праговете отдолу също и вътрешната част на калниците.Това мисля че запечатва доста добре и държи поне 2 години това ме увери комшията който имаше Опел Вектра и ми вика че така я е запазил да не изгние.Преди да го нанеса това чудо съм обработил местата с шкурка, с телена четка и тем подобни... след тoва с преобразовател за ръжда (едно малко шишенце с няк'ва течност дето ужким разяжда ръждата и хваща коричка). Та след това съм оставил така няколко часа и тогава нанесох тази смаска (полиуретанова маса).Само незнам дали върху нея се захваща добре боя иначе почти една година мина от по-горе описаната процедура която съм направил и не е бутнало :roll: Колкото до "БОДИ-то" върху него май боя много добре не се захваща на дядо ми колата като я михме където има боя върху бодито от водоструйката зе да пада :lol: А пък за този преобразовател за ръжда мога да направя едно сравнение значи единия барабан след шкурене го минах с преобразувател след това със спрей за спирачни апарати и не е бутнал, а другият барабан само го шкурих и пак го минах със спрей за спирачни апарати без преди това да го "третирам" с четката с преобразовател и гледах наскоро като сменях джантите че пак е избила ръждичка на него.

Дано бъда полезен на някой с мнението си :wink:


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот dandan » Чет 15 юли 2010 5:12


Доколкото знам грундовете хващат добре на ръжда. Въпросът е че веднъж тръгне ли върви и под него. Хората с проблеми с ръждата правят профилактика с едни мазни "анти-ръжди" всяка година преди зимата, защото има много калциева сол и спасението е само това. Казвам го от опит, защото живея там където проблема е сериозен. Винаги може да познаеш една кола която е третирана всяка зима и такава която е позабравена.
Това е нещо като масло и е много лепкаво. Има го по сервизите , също така се продава и като флакони. Нямам идея дали го има в БГ. "RUST CHECK" му е името. Пръска се по цялата кола отдолу, също и вътре във вратите или където се появява ръждата.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот emo-gar » Пон 19 юли 2010 22:37


Момци,не изчистите ли до блясък метала и тогава да го обработвате-няма трайна файда.При моя скромен опит,набързо зачегъртано,обработено с "антиръждин,някакво шише",грунд,боди,боя...ами изкара 2 месеца и изби като пуберско акне.А,виж,това на праговете,мазното(имам някакви пластмасови декорации,та ги свалях)-шапка му свалям.


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот gsimania » Вто 20 юли 2010 8:53


Преди няколко години ползвах грунд+преобразувател за ръжда 2в1 на Wurth.Пробно пръснах от грунда на ръждясал калник и го оставих навън.До миналата година не се беше показала ръжда(после го изхвърлих).Кутията е 700мл. и цената беше нещо около 60-70лева.
Ето го на колата. :да:

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Сря 21 юли 2010 4:03


gsimania написа:Преди няколко години ползвах грунд+преобразувател за ръжда 2в1 на Wurth.Пробно пръснах от грунда на ръждясал калник и го оставих навън.До миналата година не се беше показала ръжда(после го изхвърлих).Кутията е 700мл. и цената беше нещо около 60-70лева.
Ето го на колата. :да:

Изображение

Изображение


А ето това се казва работа :)
изпитано и работещо...за тва пуснах тая тема


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот gsimania » Сря 21 юли 2010 10:57


Това е продукта,само че под формата на спрей :да:


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот yoan4o » Пон 02 авг 2010 10:42


Евала Юлка. :да:
Тоя продукт дали ще свърши работа за обработка на калниците вместо боди, след като ги подгъна?!


Потребителски аватар
gsimania
Мнения: 466
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир/Перник
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот gsimania » Пон 02 авг 2010 19:03


yoan4o написа:Евала Юлка. :да:
Тоя продукт дали ще свърши работа за обработка на калниците вместо боди, след като ги подгъна?!


Мисля че да.По спомен спрея струваше 25лева. :idea:


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Вто 10 авг 2010 23:14


В момента мажа по една кола с тоя пенетратор...пробата върху свръх ръждивото желязо показа че преобразува явно ръждата..отдоло е черна...колко запечатва...само времето може да покаже..

Изображение

Върху това обилно с шагре му викат тука майсторите аз му викам боди :)
тоест ето това:
Изображение
и колкото издържи.....че е на такива места гнилоча дето неможе да се бръкне...една ламарина, втора ламарина..трета ламарина...а срока е до края на другата седмица да отиде за боя...
А ние сме в ето това положение....

Изображение


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот kristianatanasov » Сря 11 авг 2010 13:47


Аз взех ето това......
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1
Имаго в Бриколаж.


joro135
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 16 авг 2010 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот joro135 » Вто 31 авг 2010 8:40


Здравейте.Голфа ми е 2-1.3 88година произведен и някои от предишните собственици го е напръскал с течен парафин целия отдолу.За 22 годишна кола единствените ръждички са отзад под бронята :applause: Та маи е по добре да защитим колата преди да я нападнала ръждата.Аз ръждата я лекувам с изтъгване до метален блясък и 3в1.Чувал съм за грунд немско производство които 1литър тежи 3.5кг и цена 100-120лв с тест 30години (боядисана черна ламарина потопена в разтвор вода-сол 3към1).


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот enigma79 » Вто 31 авг 2010 15:56


joro135 написа:Здравейте.Голфа ми е 2-1.3 88година произведен и някои от предишните собственици го е напръскал с течен парафин целия отдолу.За 22 годишна кола единствените ръждички са отзад под бронята :applause: Та маи е по добре да защитим колата преди да я нападнала ръждата.Аз ръждата я лекувам с изтъгване до метален блясък и 3в1.Чувал съм за грунд немско производство които 1литър тежи 3.5кг и цена 100-120лв с тест 30години (боядисана черна ламарина потопена в разтвор вода-сол 3към1).

То колега,моята кошница е била използвана само за къра от предишния собственик и без парафин отдолу няма прогнило,въпреки че е удряна от камъни и тем подобни mhihi Извода е че от старите бараки,по хубаво няма и като двигател и като ламарина.Но въпреки това,трябва да се грижим и за двете неща.Аз реших да използвам 3в1 за ламарината и отгори боди,ще видим какъв ефект ще има mhihi


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот kaiser666 » Чет 02 сеп 2010 23:57


Я си погледни по добре калниците, праговете и най-вече 5-тата врата. :lol:


danii
Мнения: 235
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg.sf

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот danii » Пет 03 сеп 2010 1:01


И още по,вече около гумените тапи по пода. :twisted:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 14 госта