Защита от корозия и как да се борим с ръждата?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Сря 26 юли 2006 21:25


Klikacha написа:Чувал съм за някаква Zinga, дето помагала в борбата. Все още нямам преки впечатления от нейното действие.

От Zinga-та не съм доволен, ръждясва, много нежна, докато и замирише на бензин или корселин и излиза се едно ся си я намазал, ма може и така да е с цинка. :roll:
С ръждата се боря с телената четка на ъглошлайфа и на дрелката, накупил съм различни модели и къде за сваляне на боя къде за ръжда търкане до блясък, после за всеки случай - 1 ръка ръждопреобразовател - един в жълта опаковка, обезмасляване с корселин и затваряне с грунд, последно ползвах на NOVOL епоксиден някакъв и съм много доволен - добра покривност, много здрав и като изсъхне нищо не го разтваря, фугите затварям с уплътнител в опаковка като за силикон, но алуминиева - пак на NOVOL, отгоре вече е кита, основата и боята, на пода и подкалниците запечатвам с 950 на Боди, не че е добро, но като е почистено и затворено добре, и алкидна боя ще искара :wink: Сега има една нова система мокро в мокро, така става най-здраво, защото покритията по се смесват и залепват по-добре, правил съм го тоя номер преди 5 години на калниците на костенурката с епоксидни бои и не е мръднало, като съм сигурен, че най долната боя още не е дръпнала окончателно 8)... :wink:




Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Чет 27 юли 2006 10:57


На мен коша на двигателя е покрит с восък или нещо такова и отгоре е нанесена боя.Ама самия двг не е напръскан с нищо.


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sebastianz55 » Пон 31 юли 2006 18:26


Млад Конструктор написа:Ефикасно средство, което можете да използвате в качеството на преобразувател за ръжда е рибеното масло. Ръждясалият детайл се поставя под слой от рибено масло в продължение на 1.5 - 2 часа, след което ръждата лесно се отстранява. Важна особеност на тази обработка е, че рибеното масло прониква в цялата дълбочина на окиса и образува под него слой, който предотвратява бъдещото проникване на ръждата.


valeri_m
Мнения: 112
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Бг- Монтреал.Canada

Re: как да се борим с ръждата?

Мнениеот valeri_m » Пет 08 май 2009 18:42


Рахда се спира така
Взема се минимум и се слага във вода да въскисне ( водата да покрива минимума)за 24 часа
След това се смесва с безцветен лакда стане леко постна боя.и се маже с четка
пробвано е работи.
сега има едни апарати дето ги продават ама веднъж тръгнала ли е не я спира.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: как да се борим с ръждата?

Мнениеот L&R » Пет 08 май 2009 18:45


Почнах да си купувам коли от Италия и се куртулисах от ръждата, преди това имам дългогодишен опит с немско-австрийската луга :lol:


иначе е тва http://fertan.de


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Пон 12 юли 2010 22:47


Незнаех къде да пусната темата точно...смятам, че тук ще е най-на място, ако не..sorry

Някой ползвал ли е ето това
Изображение

Казаха ми че адски добре защитава от ръжда...и другото му предимство е...че не се налага повърхността да е перфектно изчистена.

днес намазах една доста тъждива планка с него....и съм я оставил да я валят дъждовете и да я пече слънцето...

За колко време би трябвало да избие ръждата ако това не върши никаква работа :)
Планката е не просто ръждясала..тя е много ръждясала...отива към изгниване :)


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 12 юли 2010 22:52


Здрасти приятел, гледам имаш проблеми с ръждата! Ако мислиш че ще я излекуваш значи сам се залъгваш! Ръждата може да я потдържаш, като асматика, но не и да я премахнеш! Има едно подобно "Асфалтово Боди" конкретно името не му го знам, във всяка Авто Бояджииска "Лафка- фургон" ги продават за около 7 лева! С него се мажат пода на колата и под-калниците! Май ставаше за мажене с четка или с пръскане с пистолет! ТОва което си дал на снимката за първи път го виждам!?
Ти добре си намазал ръждясалата част, ма е трябвало преди това да я изтържеш да и падне ръждата, защото така винаги ще си има ръжда! Но както казват повечето "Майстори" Ако не е ръждата ще умрем от глад! Така че спасение няма!


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Пон 12 юли 2010 23:00


IceHeart написа:Здрасти приятел, гледам имаш проблеми с ръждата! Ако мислиш че ще я излекуваш значи сам се залъгваш! Ръждата може да я потдържаш, като асматика, но не и да я премахнеш! Има едно подобно "Асфалтово Боди" конкретно името не му го знам, във всяка Авто Бояджииска "Лафка- фургон" ги продават за около 7 лева! С него се мажат пода на колата и под-калниците! Май ставаше за мажене с четка или с пръскане с пистолет! ТОва което си дал на снимката за първи път го виждам!?
Ти добре си намазал ръждясалата част, ма е трябвало преди това да я изтържеш да и падне ръждата, защото така винаги ще си има ръжда! Но както казват повечето "Майстори" Ако не е ръждата ще умрем от глад! Така че спасение няма!


Нарочно не съм я търкал....щото тоя грунд уж..за това ми го дадоха...и исках да го тествам...незнам къде се продава това.....но явно се продава защото на кутията има етикетче 18 кинта :)
Бяха ми казали че, преди време някой си е боядисвал люлките в детска градина с това нещо....без никаква обработка..както са си с ръждата и след 2 години ли колко..минал случайно и погледнал, че нямало никъде избила ръжда.
Знам за бодита и бла бла бла...нямам чак такъв сериозен проблем с ръждата...това е повече с иследователска цел :)...може би най-добрия тест обаче който може да направя е да си боядисам спирачните барабани с тва нещо...те за 1 година със сигурност ръждясват...ако това не им позволи да ръждясат...значи става :)

а докато четох преди секунди в нета...тва е американска фирма...дори попаднах на линк в който един си боядисал колата с валяк :)..да точно с валяк

http://www.rickwrench.com/index79master ... paint.html

На мене доста добре ми изглежда като за валяк :)

отдоло има ликове който показват състоянието на боята след различни периоди от време

Последна промяна от ZeroCool на Пон 12 юли 2010 23:13, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
evgevg
Мнения: 136
Регистриран на: Нед 03 май 2009 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот evgevg » Пон 12 юли 2010 23:09


Това Oleum написано на кутията ми звучи като нещо мазно.А мазнотията е един от най-големите душмани на ръждата.Дано е хубаво и аз може да го пробвам.Успех. :)
п.п. А може би в Opel-форума знаят повече? :roll:


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот enigma79 » Пон 12 юли 2010 23:13


evgevg написа:Това Oleum написано на кутията ми звучи като нещо мазно.А мазнотията е един от най-големите душмани на ръждата.Дано е хубаво и аз може да го пробвам.Успех. :)
п.п. А може би в Opel-форума знаят повече? :roll:

Царете на ръждата.По темата,аз днес попаднах на подобен продукт,3в1,самоче турски на промоционална цена 24лв за 2,5,доста се чудих дали ще има ефект,цвета беше трепач,почти тъмно сив металик,имаше и други цветове.Направо да си боядисаш колата и отгоре само един лак за гланц и дълбочина mhihi


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Пон 12 юли 2010 23:15


enigma79 написа:
evgevg написа:Това Oleum написано на кутията ми звучи като нещо мазно.А мазнотията е един от най-големите душмани на ръждата.Дано е хубаво и аз може да го пробвам.Успех. :)
п.п. А може би в Opel-форума знаят повече? :roll:

Царете на ръждата.По темата,аз днес попаднах на подобен продукт,3в1,самоче турски на промоционална цена 24лв за 2,5,доста се чудих дали ще има ефект,цвета беше трепач,почти тъмно сив металик,имаше и други цветове.Направо да си боядисаш колата и отгоре само един лак за гланц и дълбочина mhihi


Аз и такова имам 3в1..една четириъгълна кутийка ?
Но това ми казаха че е пъти по-добро...единствено времето ще покаже :)


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот enigma79 » Пон 12 юли 2010 23:18


Ще изчакам да видя какво ще се получи при теб,иначе кошницата ми е за боя,ама при тази цена за металика :horror: май ще си правя експеримент.Засега си мисля за тази боя mhihi Точно като моя цвят,с допълнение някакъв по евтин лак.Но за сега има време за тази операция.Ще следя твоята тема с експеримента :да:


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Пон 12 юли 2010 23:25


Попаднах на доста материал в нета. за хора боядисали колите си с това.....и всички пишат че са доволни
намерих и фирмата от където мога да си го купя...щото на мене ми беше казано "само с връзки може да се намери" :)


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот enigma79 » Пон 12 юли 2010 23:33


ZeroCool написа:Попаднах на доста материал в нета. за хора боядисали колите си с това.....и всички пишат че са доволни
намерих и фирмата от където мога да си го купя...щото на мене ми беше казано "само с връзки може да се намери" :)

Дай малко инфо за фирмата вносител.Ако трябва и на ЛС.Аз се чудя още,че нямам доверие на турската стока,но пък цвета е точно като моя :talk:


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Въпро за грунд против ръжда.

Мнениеот ZeroCool » Вто 13 юли 2010 0:00


http://www.denicom.bg/articledetails.php?ArticleID=356

Аз на това попаднах....



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта