Ремонт на хидравлична помпа

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Нед 10 яну 2010 13:40


Здравейте на всички днес цял денн ровя из форума търсачки ли не бяха каквол ли не беше и не можах да намеря" НЯКОЙ РЕМОНТИРАЛ ЛИ СИ Е САМ ХИДРАВЛИКАТА-ПОМПА "и ако има такъв нека пусне описание.




Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот Mapoka » Нед 10 яну 2010 21:18


Ако помпата е TRW не е особенно трудно, при ZF малко трудно се вади лагера ама пък задния капак се сваля с "поглед".
Във форума има тема цък
В руския е тази. Ако хващаш руския и обяснениата ще са ти от полза

Ама първо кажи какво и е на твойта. Ако е лагери, семеринг - прави се. Ако обаче е клапана или износен бъбрек(лопатки)не е много сигурна работата.


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Пон 11 яну 2010 19:12


още немога да се оправя с писането тук и ти пратих на лични какво се случи днес


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот Mapoka » Пон 11 яну 2010 19:33


Поствам ЛС-то на колегата, ако някой има предложение за решение на проблема.
plami_0508 написа:НО каво стана днес рзглобих и зглобих по описаните начини намерих и темата във форума и какво стана запалих почна едно яко виене след малко намаля но си остана по силно е на завиване било на място или в движрние, някаква идея какво може да е

Всъщност за какво я ремонтира? edit: Счупен лагер.
Иначе в началото има виене докато излезе въздуха но бързо се оправя.
Да не си обърнал лопатките обратно.
Или пък игления лагер да са му изпадали иглите докато си го сглобявал.
Ако си сложил всичко както си е било не би трябвало да има проблеми.


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Пон 11 яну 2010 19:38


Лагера беше посинял и спукан едв стигнах да сервиза на едни приятели по инерция :shock .А всицко го събрах както го извадих .


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот fox_vt » Пон 11 яну 2010 21:43


За да спре виянето навиваш волана докрай и задържаш малко после на другата страна и така за да излезе въздуха.


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот ivkata » Пон 11 яну 2010 23:23


plami_0508 написа:Лагера беше посинял и спукан едв стигнах да сервиза на едни приятели по инерция :shock .А всицко го събрах както го извадих .

Как си успял да прецакаш нов лагер, :!: да не сбъркал нещо при набиването му!?Друго,ако не внимаваш и обърнеш тялото с бъбрековидния отвор в който се върти ротора с лопатките,не мога да ти опиша какво трескане се получава,а и помпата не вдига налягане!!! mhihi


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Вто 12 яну 2010 18:59


колега ivkata явно не си ме разбрал правилно лагера го смених с нов SKF а описах състоянието на стария тръбата на високото налягане направо ще се скъса от вибрации възможно ли е да съм обърнал бъбрека а и маслото в казанчето ми става на пяна като покарам малко към 10 15 км маслото е G002000 което го дават за голфа по книгата - червено ако и това има значение


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот ivkata » Вто 12 яну 2010 21:17


plami_0508 написа:колега ivkata явно не си ме разбрал правилно лагера го смених с нов SKF а описах състоянието на стария тръбата на високото налягане направо ще се скъса от вибрации възможно ли е да съм обърнал бъбрека а и маслото в казанчето ми става на пяна като покарам малко към 10 15 км маслото е G002000 което го дават за голфа по книгата - червено ако и това има значение

"Бъбрека" много лесно може да бъде обърнат,(аз съм я правил тая магария) маслото ми се пенеше яко,налягане обаче нямаше.Волана беше тежък ,като без хидравлика и от помпата излизаха много гадни металически звуци! :| Съжалявам че ми няма снимките на компютъра ,бях снимал правилното положение на тъй наречения "бъбрек". :roll:


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Сря 13 яну 2010 6:15


Интерсното при мен е че налягане иам волана се върти вярни малко по трудно от преди но чак без налягане не е. Виенето се чува най вече пре въртене на волана .Като го завъртя няколко пъти на ляво на дясно и го изправя спира и след малко почва пок да вие .Има ли и друга вероятнос да стегната много помпата защото капака задния го стиснах на хидравлична преса за избиване на лагери за да сложа зегерката, но все пак не съм се изстървал с натиска съвсем леко колкото да влезе зегерката.ако Ако намериш снимките пусни да видя за какво став въпрос дали да я свалям или незнам какво да правя вече.


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот ivkata » Сря 13 яну 2010 7:36


Колега plami_0508,някъде в гаража имам една изпочупена помпа,ще я потърся днес и ще я снимам. :wink:


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Сря 13 яну 2010 17:06


Днес пак бях под колата заради помпата вчера взе че протече след поредното разглабяне установих че малкия щифт на вътрешната плочка с прожината не бях го сложил правинлно и се беше изкривил сега го оправих и работата доло горе стана но това виене си остана дали ще се обезвъздуши.Днес преди да я сваля докато отивах към сервиза установих че виенето е намаляло да се надявам че след 1 2 дене ще спре напълно ако е така ще има :banana :banana :banana :banana :banana и :drunk :drunk :drunk heavy metal zork


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 13 яну 2010 17:55


След 1-2 дена предполагам ще спре да вие, т.е ще се е обезвъздушила системата като хората. Поне при мен и четирите пъти като я оставях колата без масло в хидравликата така беше, вие 2-3 дена.
Помпата се оказа много здрава между другото, последния път я карах 14 км по тесен планински път /спуснах от хижа Ком, който е ходил знае/ без грам хидравлично масло и до ден днешен си работи екстра помпата. Аз патя с рейките, ама тва друга бира и не е за тая тема :beer


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот ivkata » Сря 13 яну 2010 22:41


Намерих само тази стара снимка на разглобената помпа :| ,ако се наложи ще потърся и нащракам остатъците от другата. :wink:
Изображение


plami_0508
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 29 ное 2009 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: st.zagora

Re: Ремонт на хидравлична помпа

Мнениеот plami_0508 » Чет 14 яну 2010 16:43


Мерси колеги но днес най накрая се реши проблема намерих си помпа втора ръка от пасат и я сложих.Ама тая кола имала хидравлика :shock аз какво съм карал досега направо не знам направо не дава да бутнеш волана.Значи лятото пак ще джиткаме с 15ките :lol: :banana



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 43 госта