Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ангелчо77
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 19:26
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: RP 1990
Местоположение: ловеч

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот ангелчо77 » Съб 28 сеп 2013 13:06


Да споделя и аз за ефекта от морската сол-казанчето направо светна,веднага се вижда сега нивото на антифриза.Нека колегите на които им се занимава да пробват,определено ще останат доволни.




Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот Ico_kj » Нед 09 мар 2014 15:24


колеги просто стана уникално казанчето, не вярван че ще се позачисти но то дажа светна, като започнат да тръскам и започна да се вижда как поосветлява и накрая ефекта е чисто казанче, да спеделя как го направих: взех кило морска сом и малко разредител, и топла вода, сипах 4 лъжици морска сол и малко топла вода и малко разредител колтото да може да се тръска да не е на сухо само с солта, и почнах да клатя и постепенно виждах как се почиства и после като изсипах мръсното съдържание от казанчето повторих процедурата със още по голямо желание :) и стана ефекта уууаааауууу :) просто стана страхотно, а аз мислих да купувам втора ръка а сега моето стана като ново, няма ги налепите от ръжда вътре няма мрусно няма нищо. темата е много полезна дано който има проблем с мръсното казанче да пробва няма да сбърка, аз исках да пробвам и тогава вече да купувам друго ако няма ефект, но се полу4и и само да споделя че казанчето ми беше кафяво почти до горе :beer


даката07д
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 07 фев 2014 16:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот даката07д » Нед 23 ное 2014 3:23


.

Последна промяна от даката07д на Съб 06 дек 2014 20:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот parno » Нед 23 ное 2014 12:28


с оцет и едра сол - най-доброто решение
друг е въпроса ,че като го изчистя и сменя антифриза след месец пак потъмнява :confused


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот samo_pechka » Нед 23 ное 2014 12:41


parno написа: след месец пак потъмнява
вероятен проблем : изг.газове навлизат в системата , може да са мн. малко но има. Вече откъде... ( гарнитура, пробив някакъв и т.н. ) За сведение коли карани с менте сини антифризи , им се скапва предсрочно гарн. на главата ( язви) и оттам почва неприятен проблем.
П.п. да не съм напълно офф , аз си чистя казанчетата с мравчена киселина , стават перфе .


даката07д
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 07 фев 2014 16:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот даката07д » Чет 27 ное 2014 21:03


.

Последна промяна от даката07д на Съб 06 дек 2014 20:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот vucata » Чет 27 ное 2014 21:11


Аз понеже съм леко мързелив...си взех от Кауфланд един препарат за почистване на фурни...ФОРТЕ е името му, черен флакон с жълт пулвелизатор.
Изсипвате част от него в казанчето с вода и почвате да джуркате...задълже с ръкавици, че има леко содичка :mhihi Изображение


даката07д
Мнения: 149
Регистриран на: Пет 07 фев 2014 16:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот даката07д » Чет 27 ное 2014 21:39


.

Последна промяна от даката07д на Съб 06 дек 2014 21:27, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Разширителното казанче - как се чисти най-добре

Мнениеот vucata » Чет 27 ное 2014 21:42


С този си изгорих крака през дънките, защото се полях и аз като тебе си мислех, че е боза препарата.......


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Harrry » Сря 01 юли 2015 3:20


Stenly написа:
Пожълтее ли пластмасата на казанчето ...айде в русия .. не може да го изчистите с нищо .

Няма да съм оригинален - смес на коресилин с морска сол свърши идеално работата: след около час тръскане във всички посоки казанчето стана толкова бяло, колкото е възможно с оглед естественото пожълтяване на пластмасата от времето, както е посочил колегата. Това естественото пожълтяване, обаче, не е болка за умиране, защото и при него нивото си личи добре, още повече, че антифризът е оцветен. Казанчето ми е на 26 години и чудесно си върши работата.

Преди да почнете процедурата, трябва да вземете и капачката на казанчето, както и да измислите нещо подходящо (парцал, плат, гума..), което да набиете в другите два отвора, за си стои коресилинът вътре при тръскането и да не пръска. Като уточнение - след около 10 мин. тръскане казанчето трябва да се остави за около половин-един час да се разтворят наслояванията - тогава те ще отпаднат по-лесно, с по-малко тръскане. Друго, което видях тук коментирано е, че един колега препоръчва да се изсипе вътре половин кило морска сол, така че да е догоре, до самия отвор... - нищо подобно. Според мен, достатъчно е коресилинът да е е някъде до половината от отметките за антифирза, също и солта не трябва да е твърде много, защото, колкото повече е тя, колкото вътре е по-задръстено, толкова по-малка ще е амплитудата на движение на парченцата сол при тръскане и съответно ускорението и силата на удряне в стените ще е по-малка и с по-малък ефект. Също така, при самото тръскане няма да е зле да се правят такива особени въртеливи кръгообразни движения към гърдите ти, при които частичките сол да се трият, да се драскат по стените, а не само да се чукат фронтално в тях - така, смятам, ефектът е по-голям. Както когато търкаме замърсена тенджера или тиган, трием с парцала или гъбата ПО него, а не просто удряме тигана с нея, нали? Първоначално мислех да смеся със солта ориз, пясък.., но се отказах, защото предположих, че няма да е лесно след това да си изкарат отвътре, докато солта, само да и сипеш гореща вода от чешмата, и е готова. След като изтръсках коресилина, направих и една хубава промивка с гореща вода и перилен препарат, като накрая старателно изплакнах няколко пъти само с гореща вода, да се отмие препаратът.

Последна промяна от Harrry на Сря 21 юни 2017 7:09, променено общо 4 пъти.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта