Как се поправя надрана боя ?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Как се поправя надрана боя ?

Мнениеот Vizor » Вто 25 апр 2006 16:46


Имам 3 лентички не са много дебели но са навътре доста.. отидох при бояджията който ми прави колата.. каза 250лв (малко несериозно защото цялата кола ми я пребоядиса за 550лв..) но както и да е .. някои има ли идея как долу горе да мога да ги оправя тези неща :( даите някакви идеи или кажете при кои мога да отида от бургас съм :( :( :( :( :( :(




Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Вто 25 апр 2006 17:57


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Съб 22 яну 2011 18:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Golf3User
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 25 сеп 2005 13:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf3User » Вто 25 апр 2006 18:03


имам същия проблем с калниците.предложението за цялостно пребоядисване хич не ми допадна особенно като разбрах цената :horror: гледал съм на Discovery Channel в предаването American Chopper как един байк получи много дълбока драскотина защото някои идиот го бутна от стойката и байка падна на земята.тук става интересното. звъни шефа на бояджията. пича идва след малко с една кутия боя и една четка - с косъм/на четката/ около 10 см.четката беше страшно тънка.после бояджията я натопи в боята и мина драскотината, като я запълни с боя/представи си колко тънка е била четката/. после на ония калник не личеше драскотината. няма да кажеш че е с "поправена" боя. проблема е че в БГ никой няма да се занимава с такова запълване на драскотини, 1 во защото е трудоемко и на бояджията не трябва да му треперят ръцете, 2 ро за този ремонт няма да ти звемат повече от 15 лева, аиде направи ги 25, ама съгласи се че е по добре за тях да ти вземат 50-60 за боядисване на калника/цялостно/ абе БГ работа ...


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Вто 25 апр 2006 18:31


Ами да ви кажа че доста е издраскана ...
Като почнем от калника .. към вратата ..
и от другата страна толкова.. бе 2 драскотини по метър са долу горе .. хмм обаче това ме заинтригува с косамчето и с боята.. мога с малко мъки да се опитам да го направя нищо не губя все пак
ако някой има други идей да каже докато не съм оклепал боята :)


Потребителски аватар
Nikunata
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 06 май 2005 11:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nikunata » Пет 28 апр 2006 7:39


Има едни моливи,приличат малко на пластелин,с различни цветове са,има ги в магазините за автоаксесоари.Натриваш с молива в драскотината и тя се запълва,след което забърсваш с вълнен парцал и си гитов :D


Потребителски аватар
corko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот corko » Пет 28 апр 2006 8:04


с тези пастелчета става доста сполучливо опитай и тогава предприемаи други действия


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пет 28 апр 2006 21:23


Амм аз намерих каде да ми я направят наново .. единия ми искаше 250лв.. тоз каза 100 .. видях как работи .. смятам че ще се справи .. ще отида при него .. надявам се да стане успешно .. скоро ще кача снимки с Before/After repair :P


Потребителски аватар
andrei4oo
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 20 мар 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот andrei4oo » Съб 29 апр 2006 14:44


Аз също имам подобен проблем само дето имам едно одраскване малко което нее фатално но доста други малки драскотинки и у4уквания на боята които като се измие и доста се виждат...
Че мисалта ми е такава мога ли да ги залича с някакви пасти или този пластелин за които говорите че едно пребоядисване ще ми излезе доста солено колата е с цвят черна перла.


Потребителски аватар
jojo84
Мнения: 370
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jojo84 » Съб 29 апр 2006 15:26


кажете някой магазин с тези пастели да отида да си взема самоче ако знаете и цената


Потребителски аватар
marrs
Мнения: 326
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот marrs » Съб 29 апр 2006 22:37


пробвай с пастиране с 3M паста ако не е надрана до ламарината . Ако е дълбока с пастели които са към пастата . Марката е Turtie Wax COLOR MAGIC Plus+ има различни цветове , вносител е ОтоТоп .


Потребителски аватар
andrei4oo
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 20 мар 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот andrei4oo » Нед 30 апр 2006 1:16


А с тези пастели и пасти ефекта за колко време се запазва да не стане след първото измиване да падне вси4ко?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Нед 30 апр 2006 7:50


да но при мен проблема е следния .. боята е нова и ме съмнява че може да се раздуе след време и да стане голяма мазаница.... + това е металик и става още по голяма.. не искам да правя 2-ни работи


Потребителски аватар
Memo
Мнения: 351
Регистриран на: Нед 09 окт 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Memo » Чет 04 май 2006 9:05


Каско нямаш ли? И аз сега като си измих колата забелязах, че някой ме е надраскал по цялата врата, драскотината е до бяло и мисля да ходя на каското, само се чудя колко ще ми дадат за това?
Ще взема да ги преслушам тези пастели, ако примерно има ръжда на драскотината какво се прави?


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Чет 04 май 2006 16:16


Ами май ще трябва да направя каско и аз :(



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта