Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот dancing_niki » Сря 29 авг 2012 13:08


Айде пак прочети.
dancing_niki написа:Индикацията гасне заедно с фаровете и това е нормално...




K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот K8KPI1988 » Нед 09 сеп 2012 8:47


Добър ден на всички колеги от форума.Имам един въпрос към хората с монтиран DRL.Какво става когато цъкнете светкавицата (къси/дълги) при вас?При мен резултата е премигване на дългите светлини,след което модула се изключва за 1-2 сек. и се стартира отново,влиза в нормален режим на работа,но тогава идва и жуженето някъде от релетата.Пускам късите светлини и ги спирам и тогава жуженето спира.Това нещо нормално ли е?
П.П Колеги не съм много в час с електрическите схеми като цяло,тъй че ме притеснява факта че може да не е свързано правилно.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот pas1.8mi » Нед 09 сеп 2012 16:07


Към кои светлини ти е свързан модула?Не си го слагал ти,така ли?


K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот K8KPI1988 » Нед 09 сеп 2012 17:37


Да не съм аз,но и момчето което го върза като цяло не му бе много ясно как точно трябва да стане.Към дългите светлини,ако е от значение на късите имам ксенон и това е основната ми мотивация да си купя устройството.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот IvailoOo » Нед 09 сеп 2012 18:01


Доколкото разбрах,а не съм сигурен дали това е така вероятно имаш предвид опцията "Easy Strobe" или както там се водеше.При даване на светкавица,автоматично си премигва още няколко пъти.А доколкото за жуженето....това ти е релето за халогените.


K8KPI1988
Мнения: 26
Регистриран на: Чет 25 ное 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот K8KPI1988 » Нед 09 сеп 2012 19:29


Easy Strobe аха ясно сега разбрах,явно не съм си дочел листовката с опциите на DRL-а!!!Въпросното реле е с №53 както вече видях по-назад в темата,видях че един от колегите го е шунтирал.Въпроса които ми идва сега е дали ако се направи това нещо ще могат да се ползват нормално?


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот FELIPE » Съб 15 сеп 2012 14:47


Днес ми монтираха SmartDRL закупен от колегата L&R,монтирахме модула на дългите,всичко е точно с изключение на един проблем,по-точно два, но сигурно са свързани-при включване на основните светлини(габарити,къси) си светят и редуцираните дълги т.е. модула не ги изключва.Помислих,че е от фабричните настройки и опитах да вляза в режим настройки на модула(шест пъти габарит,на контакт),но не иска да влезе,не се чува троен звуков сигнал.
Къде е сбъркал майстора или модула нещо ми е сбъркан?


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот L&R » Съб 15 сеп 2012 15:09


FELIPE написа:Днес ми монтираха SmartDRL закупен от колегата L&R,монтирахме модула на дългите,всичко е точно с изключение на един проблем,по-точно два, но сигурно са свързани-при включване на основните светлини(габарити,къси) си светят и редуцираните дълги т.е. модула не ги изключва.Помислих,че е от фабричните настройки и опитах да вляза в режим настройки на модула(шест пъти габарит,на контакт),но не иска да влезе,не се чува троен звуков сигнал.
Къде е сбъркал майстора или модула нещо ми е сбъркан?


Модула не е сбъркан :), черният кабел не е закачен никъде или е закачен не към габарит, от появата на 12V на него дрл-а се деактивира с този кабел се и програмира

ето на тази снимка се вижда как се свързва(само че преди беше сив, сега е черен)
download/file.php?id=94931&mode=view


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот FELIPE » Нед 16 сеп 2012 13:30


Понеже за другите кабели е ясно къде да се вържат,само за черния,който е много важен и служи, както за управление на модула(вкл./изкл.),така и за неговото програмиране,да поясня къде се вързва,за да не страдат хората след мен,като мен :D ,та вързва се на позиции 13 или 14 на клемата на ключа за светлините,тези позиции отговарят на обозначения 58(L)-ляв и 58(R)-десен габарити на гърба на ключа. :beer


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Нед 23 сеп 2012 23:53


Едно въпросче към L&R!Може ли към модула да се свърже едно фотореле и като се стъмни автоматично да включва фаровете и да гаси модула?


Потребителски аватар
rocky
Мнения: 276
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот rocky » Пет 28 сеп 2012 22:05


От днес и аз със SmartDRL от L&R, много благодарен и доволен!!! :applause:
снимка на буксата
Изображение
Изображение

Изображение


ccd
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 19 апр 2012 9:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: swgherhe

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот ccd » Съб 29 сеп 2012 20:38


Прочетох темата, но не ми стана ясно дали ако взема постоянен плюс от червеният кабел на ключа за светлините и го свържа със този който излиза за късите светлини ще имам проблеми в последствие? Този ли е кабела който ги захранва по принцип през ключа или късите се захранват от червеният кабел с черна ивица който има плюс само когато колата е на контакт? Може би червения кабел с постоянен плюс е просто за осветлението на ключа за светлините, което свети постоянно и в такъв случай да му вържа къси не е добра идея?


Потребителски аватар
vessonik
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 19:39
Автомобил: Golf Plus
Двигател: 1.9 TDI 105 Hp BXE
Местоположение: Sofia

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот vessonik » Сря 24 окт 2012 9:27


Здравейтe,

много се лутах по форумите и намирам все разни доработки с пипане по инсталациите, а от цялата доработка не виждам особенна полза. Има смисъл ако доработката е такава, че да не се върти постоянно ключа за светлините и след стартиране на двигателя да светват примерно дългите на понижена мощност. Логиката е, че ще се изразходва по-малко ток и ще се използват постоянно крушките, които са по-рядко използвани - дългите, а и ключа няма да се върти. Разбира се вечер когато се включат късите, дългите да се деактивират сами. Възможно ли е да се включи така модула, че да се задейства само при положение "габарити" на ключа за светлините и то при стартиране на двигателя с малко забавяне? Тогава на положение "OFF" няма да свети нищо, а на "габарити" ще светят габаритите и късите или дълги на малка мощност. Така или иначе само габарити не се използват на практика.

Има ли такъв вид устройство? Интересува ме за Авенсис Т25 с автоматично включване на късите, Голф Плюс 2008г. с автоматично включване на късите при смрачаване (първия модел на Плюс) и Голф 3 1996г. Какво би било положението на ключа за светлините на всяка кола при включени дневни светлини на модула, който бихте препоръчали?

Поздрави!


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот -BUZZ- » Съб 27 окт 2012 8:44


Имам смартдлр на голф мк3, монтиран от предишния собственик на колата. Проблемът е, че се включва от време на време. Сутрин винаги тръгва, след това през деня - много рядко. Отначало имаше съмнения за зарядния ток, но той е около 14,2V. Къде да търся проблема?


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот Bucket » Съб 27 окт 2012 17:04


Понеже съм писал в темата преди и я гледам от време на време се чудя нещо.
С монтирането на допълнителни устройва в автомобил целим удобство, улеснение и безопасност. Четейки виждам, че всеки втори или му се включва или не, има някакви бъгове при използване на контактен ключ, габарит или в комбинация с други органи за управление, залепване на релета, включване на фарове или изгасване на такива и прочие....
Искам да попитам това у-во помага или пречи, ако нон стоп трябва да мислиш дали ако натиснеш мигача няма да спрат фаровете или нещо такова това не ви ли натоварва?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта