Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот L&R » Съб 27 окт 2012 19:01


-BUZZ- написа:Имам смартдлр на голф мк3, монтиран от предишния собственик на колата. Проблемът е, че се включва от време на време. Сутрин винаги тръгва, след това през деня - много рядко. Отначало имаше съмнения за зарядния ток, но той е около 14,2V. Къде да търся проблема?


Най-добре да се провери и какво напрежение достига до дрл-а оранжевия кабел както и захранващия кабел с гнездото на бушона дали е наред. Хубаво е да уточниш и модела може и да се намали стартовото напрежение с влизане в сервизно меню.




Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот dancing_niki » Нед 28 окт 2012 10:06


При некадърен монтаж или кофти захранване няма как да помага едно такова устройство. Вкъщи и на 3-те автомобила има такива от различни генерации, производство на L&R и досега не се е случило някое да откаже.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот k_garchev » Нед 28 окт 2012 13:23


А може ли към него да се "върже" датчик за светлината,за да се пускат фаровете автоматично,когато се стъмни?Един приятел си е взел такъв ДРЛ,който има тази опция!


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот L&R » Нед 28 окт 2012 14:03


k_garchev написа:А може ли към него да се "върже" датчик за светлината,за да се пускат фаровете автоматично,когато се стъмни?Един приятел си е взел такъв ДРЛ,който има тази опция!

въпреки , че изглежда много интересно на практика ползването му е неточно, ползвам собствена разработка от около 3 години, но напоследък съм я деактивирал, винаги когато тръгвам от гаража светва всичко и чакам 30 сек да изгасне, вечер също не винаги ми е нужно да светя, въпреки всичко ако има толкова мераклии ще пусна зимата вариант с датчик за осветеност и то с перфекти алгоритми и цифров сензор, но пак ще кажа досадно е и си седи деактивиран :) в крайна сметка, а като го правих съм минал сумати км да го издокарам да е адекватен в тунел, вечер и т.н. даже го бях натикал в изтърбушено компче от голф2 за да е plug&play

Изображение


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 557
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот dispatch » Чет 08 ное 2012 22:49


Купих си смарт-ДРЛ и понеже днес не ми остана време да го монтирам го оставих за утре. Та реших да прочета кой с какви трудности се е сблъсквал и се зачетох в тази тема...

С напредване на четенето се чукнах по кратуната, че ще имам проблем с моя пасат - фаровете са двусекционни и в зависимост от положението на превключвателя дълги/къси ще светят или само дългите (на n%) или и дългите и късите едновременно...

Та колегата L&R спомена в един от предишните си постове, че или трябва да се следи положението на въпросния превключвател, или да се монтира реле за да се раздели замостването...

Та колегата ако може да обясни ако е монтирал такова реле, на кратко, как го е направил - ще бъде в помощ както на мен така и на повечето собственици на Пасат Б4 и Голф 3.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот L&R » Пет 09 ное 2012 9:45


dispatch написа:...



Това е най-простата схема за добавяне на реле на кабела на дългите светлини преди да са разделени на лява и дясна т.е. от лоста къси дълги до предпазителите.
Прикачени файлове
add1.JPG


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 557
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот dispatch » Пет 09 ное 2012 17:57


Благодаря за хелп-а.

Ще пусна нова тема със снимки за да съм полезен и на останалите.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот mafiota » Нед 23 дек 2012 18:37


искам да попитам за Форд Глакси '01 (респ. Шаран, Алхамбра) монтажа на DRL-модула дали е подобен като примерно при Голф 4 или Пасат5??


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот niki1_j » Пон 24 дек 2012 8:27


Еми монтажа е еднакъв за всички коли. Само трябва да си откриеш съответните кабели в снопа ;)


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот mafiota » Пон 24 дек 2012 9:05


това имам предвид, дали цветовете на проводниците на ключа за светлини съвпадат


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот -BUZZ- » Чет 10 яну 2013 8:55


L&R написа:
-BUZZ- написа:Имам смартдлр на голф мк3, монтиран от предишния собственик на колата. Проблемът е, че се включва от време на време. Сутрин винаги тръгва, след това през деня - много рядко. Отначало имаше съмнения за зарядния ток, но той е около 14,2V. Къде да търся проблема?


Най-добре да се провери и какво напрежение достига до дрл-а оранжевия кабел както и захранващия кабел с гнездото на бушона дали е наред. Хубаво е да уточниш и модела може и да се намали стартовото напрежение с влизане в сервизно меню.


След като влязох в сервизното меню, следвайки инструкциите в сайта (http://smartdrl.com/), устройството въобще не сработва. Какъв е пътя да заложа заводските настройки, че не се ориентирам напълно в указанията?


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот L&R » Чет 10 яну 2013 10:15


напиши все пак модела на дрл-а, стойност на която е калибриран, и каква избра от сервизното меню, ако си избрал по-висока няма да включва, обикновенно е около 10, избери 5 за проба


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на гол

Мнениеот plamikcho » Нед 23 фев 2014 11:19


От вчера и аз съм със SmartDRL :smile. Доволен съм от модула, работи идеално и се програмира лесно. Имах голям късмет - на Пасат Б6 монтажа се оказа 1:1 като на Октавия 2 (благодарности на L&R за снимките, изключително много ме улесниха :bowdown ). Ползвах и тази схема http://vwts.ru/electro/b6/b6_wd_eng.zip. Отне ми 3 часа и нещо всичко - монтаж, програмиране и прибиране на сергията :mrgreen . Доста пъти споменах майките на тези, дето са оставили кабелите на ЕКУ-то на бордовата мрежа прекалено къси :twisted :censored2 :beat_butt2 . Толкова къси, че даже не успях да го обърна с буксите към мен и трябваше да действам с опипване :censored2 Успях да направя само 2 снимки преди да се почне с мъките. Но то и няма смисъл - може да се ползват тези от поста за Октавия-та, аналогични са.

bcm1.jpg


bcm2.jpg


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на гол

Мнениеот lubo007 » Нед 27 сеп 2015 20:38


колеги, имам монтиран на ГОЛФ 4 от преди 3 години. От 2 обмислям да пусна и задни габарити в действие!
Моля някой ако го е правил да сподели. Търсих от ключа и кабелите за отзад, но неуспешно!
Моля помагайте


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на SmartDRL и Търнминатор (комфорт мигачи) на голф 4

Мнениеот -BUZZ- » Сря 11 май 2016 13:45


Здравейте, понеже сайтът http://smartdrl.com/ не работи, дали някой има инструкциите за настройка на модула SmartDRL?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar_a и 30 госта