Жило за преден капак на Корадо

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Postman
Мнения: 55
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:50
Автомобил:
Двигател:

Жило за преден капак на Корадо

Мнениеот Postman » Вто 13 юни 2006 19:15


Може ли някой да ми каже жилото за отваряне на предния капак на Корадо дали е еднакво с това на Пасат или Голф? Също, продават ли се като резервна част или трябва да се прави по стари класически мотоциклетни методи?
Благодаря!




Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Asen_D » Вто 13 юни 2006 20:09


Предполагам,че ако е късо от Голфа,
то от Пасата ще е достатъчно на дължина,
а ако е по-дълго винаги можеш да го скъсиш... :lol:
А като рез. част би тръбвало да го има по магазините..


Потребителски аватар
milkinis
Мнения: 380
Регистриран на: Вто 01 ное 2005 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот milkinis » Вто 13 юни 2006 21:25


Повярвай ми, ако не стане от друг модел на Фолксваген, евентуално ще го има само в Юнитрейд и там ще струва майка си и баща си. Един приятел имаше Корадо и за всички части се ходеше в юнито. Та потърси, може да има и да става от друг модел с малко побългаряване :wink:


Потребителски аватар
Postman
Мнения: 55
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:50
Автомобил:
Двигател:

~

Мнениеот Postman » Пон 19 юни 2006 20:30


Така.., след неколкодневно ослушване дойде ред сам да си помогна. Цената, която стигна до мен за оригинално жило, беше ~120 лв. Някак не ми се даваха толкова пари за нещо, на пръв поглед толкова елементарно.
Отидох в най-близкия магазин за велосипеди и части и си купих стоманено жило с дебелина 2,00 мм и дължина около 220 см. То струваше 3 лв.; купих си и броня за това жило, Shimano, уж много добра, за по 3,00 лв/метър с тефлонов "маркуч" отвътре. Общо 10 лв за жилото и 2,30 м броня. Извадих старото на парчета, отворих си предния капак след около половин ден безмислен труд, оразмерих си двете парчета броня колко да са дълги, поставих края откъм ръкохватката в тръбичка, сплесках я подобно на оригиналния накрайник, поставих жилото в отвора на ръкохватката, смазах го обилно с трансмисионно масло, нанизах го последователно в двете брони и сега всичко е наред.
Равносметката е 10 лв за жилото и бронята (реално 15 лв, тъй като едно жило изхвърлих поради прибързано монтиране и безвъзвратна деформация, която му пречеше после да се движи нормално, та го смених поради това) и 2 дни труд - един за да си отворя капака и още един за да направя описаното по-горе.
Дано послужи на някого написаното...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 211 госта