Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 08 дек 2016 2:31


Надявам се всичко да е наред, колата на заден план.

Индикацията за АСР/ЕСП е точно над АБС-а - оранжев тръгълник в кръг, най-общо казано.
Ако има проблем с копчето или кабелите за индикацията ще свети въпросната лампа. Щом ти свети само АБС, значи има някакъв проблем с АБС модула т.е. на първо време провери за грешки в абс модула (на ваг ком) и провери какво е кодирането на модула. При грешно кодиране може да не сработва. Преди седмица монтирах ЕСП-то, но само блока без датчиците. Идеята беше да го прекодирам на АСР или на нещо по-ниско, но не се получи иска си датчиците. Таа в момента имам само спирачки, без АБС и ми светят 3 лампи. Забелязах, че когато не е правилно кодиран и пищи от време на време. А когато беше кодиран на АСР/ЕСП, тогава мигаше или светеше и аср-а. Това ме навежда на мисълта, че кодирането не ти е правилно.

Виж го какво е на ВАГ КОМ. Ако си от София мога и аз да го погледна и да се опитаме да прекодираме.




vladkooo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 25 авг 2015 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот vladkooo » Пет 09 дек 2016 11:22


Днес ще наснимам грешките който излизат на абса,трия ги но пак излизат.Кодирането уж е правилно ще снимам и него.А бутон и кабели за копчето аср несъм прекарал. Несъм от софия колега но бих дошъл да го погледнеш :)


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 15 дек 2016 0:18


Вече имам и работеща ЕСП система МК60. Монтажа на серво, помпа и абс модул го направих в сервиза на Стефан и Милен. Електрониката и датчиците си ги свързвах сам. За сега всичко е ок, остава да се тества при дъжд/сняг.


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот yobremove » Чет 15 дек 2016 9:52


Честито колега, дано да работи както трябва. Май вече не остана екстра, която да я няма Голфа :)


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 15 дек 2016 10:11


Благодаря, колега! Помислих си, че трябва да внеса стабилност в живота си и това беше най-подходящия начин - ъпгрейд до ЕСП :mhihi


vladkooo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 25 авг 2015 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот vladkooo » Чет 15 дек 2016 18:36


Честито колега plamski3 :) Разбираш ги тия неща. По-горе ти писах,че може да даида до София и да погледнеме и с моя модул какво се случва,естественно ще почерпа за което,просто в нашия край няма кой да ми помогне :( Ако си свободен събота или неделя,мога да дойда и да го погледнеш :) Странното е,че го усетих на няколко пъти с висока скорост да причуква педала на спирачката но доста по-слабо от предишния абс. А като грешки изкарва,че няма връзка с абс и заден десен датчик,но това мисля,че са грешки от предишната кола,защото слагам стария абс и грешки нямам никакви.Незнам просто какво да правя :(


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 15 дек 2016 19:11


Написах ти няколко неща, които да провериш на първо време.

Сега гледам схемите на абс с и без АСР. Грешката за датчика си е от твоята кола. Най-вероятно няма да можеш да я изтриеш.

Проблема е в окабеляването на преден и заден десни датчици - отиват на различни пинове при абс с и без аср. Преден десен е на 4 и 5 при абс сега трява да е на 3 и 5 т.е. местиш кабела от пин 4 на пин 3. Заден десен е бил на 1 и 3 сега трябва да е на 1 и 2.

За управлението - от бушон 7 вземаш +12в до пин номер 5 на копчето и от пин номер 6 теглиш кабел до пин 31 на абс-а. (не е задължително за да работи аср)

Ако лампара на аср-а не ти работи ти трябва кабел от 14б на таблото до 20ти на абс-а (не е задължително за да работи аср)

отделно ти липсва и ТКМ - трансмишън контрол модул от 28ми пин на абс-а до 19(31) на въпросното устройство (А57).


За начало пробвай с това, което ти написах на л.с. и виж дали от информацията там и тук съвпада. Драсни ми л.с. и след това оправи окабеляването и сподели резултата.


vladkooo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 25 авг 2015 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот vladkooo » Чет 15 дек 2016 19:18


Много благодаря колега :))) Утре ще направя това което каза и ще драсна на лично какво е станало :) Ако всичко стане искам след това да се запознаем и да почерпа подобаващо за оказаната помощ,защото само ти ми обърна внимание от целия форум,а уж той е да си помагаме... Нямам думи просто голям си :)


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 15 дек 2016 19:19


Нека подкараме АСР-а, а другото е лесна работа :)


vladkooo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 25 авг 2015 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот vladkooo » Чет 15 дек 2016 19:25


Дано дано стане,че вече я намразвам тая кола хаххаха. Не ми стана ясно какво е това А57 само ?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот plamski3 » Чет 15 дек 2016 19:28


Въпросния модул ТКМ. Не беше описано като необходимо само про автоматици или нещо друго, но предполагам, че няма да ни е нужно. С ръчни скорости си, нали?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот hvp800 » Чет 15 дек 2016 19:28


plamski3 президент :bowdown :biggrin
Супер точен, коректен и много навътре в нещата :th_up


vladkooo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 25 авг 2015 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот vladkooo » Чет 15 дек 2016 19:31


Да с ръчни съм. Добре няма да те занимавам повече,лека вечер от мен :) Утре като направя казаното ще пиша на лично какво е станало колега :)


Потребителски аватар
kat007
Мнения: 471
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 21:46
Автомобил: VW Golf IV GTI
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: София

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот kat007 » Пон 26 дек 2016 8:10


Здравейте,

Преди две години си монтирах ABS/EDS/MSR/ASR модул с номер : 1J0614417А(на моторчето) и 1J0907379AF(на електрониката).
Абсолютно всичко беше наред и така две години, докато преди седмица в един заледен участък усетих че EDS/EDL-a не функционира. Не се чува характерното почукване от спирачните апарати и отделно едната гума си се върти, другата си седи. ABS/ASR-a функционират нормално, но EDS/EDL няма. Vag-com-a не дава никакви грешки и всичко е ОК. За теста на клипа който прилагам, лявата гума е на лед а дясната на сух асвалт. Имате ли идей, защо EDS/EDL-a спря да функционира? ABS-a е префектен, АSR-а души мотора, лампата си мига но от EDS-а няма и помен.

П.С. - Незнам защо но клипа седи на обратно и не успях да го коригирам.


Потребителски аватар
anastass
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 21:20
Автомобил: Голф 4
Двигател: ahf 1998

Re: Добавяне на Traction Control на Голф4 (ABS->ABS+EDS+MSR+ASR)

Мнениеот anastass » Нед 08 яну 2017 15:20


Здравейте колеги и от мен, някой по-запознат би ли ми казал дали този модул ще тръгне на автомобила ми голф 4 1.9 tdi с ahf мотор. Целта е добавяне само на eds, защото сега съм само с abs. Моят модул е с номер 1J0 907 379 G , а модула който имам е с номер 1J0 907 379 E. Много благодаря предварително!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта