Стелки--самоделки.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот doaiena » Нед 31 окт 2010 9:19


За по добър и завършен ефект трябва да се обшият, в домко взимат 1.50лв на линеен метър!
Иначе идеята не е лоша!
Поздрави!!!!!




Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот Tipsy » Нед 31 окт 2010 11:15


Добра идеа, но ако не се лъжа това е един от най-гадно чистещите се мокети... почти невъзможно да се отстранят дребни камъчета с прахосмукачка :horror:


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот vasilb » Нед 31 окт 2010 12:17


Tipsy написа:Добра идеа, но ако не се лъжа това е един от най-гадно чистещите се мокети... почти невъзможно да се отстранят дребни камъчета с прахосмукачка :horror:

Така е! Трябва да е с по-ниски влакна за по-лесно почистване, но пак с гумена основа. Емблемата ще е супер, но пък ще се стъпва върху нея и конците ще се зацапа или дори лекясат и скъсат след време. Ако я има, то трябва да е на място, на което се вижда, а не се стъпва. Може би да се направи удължение към скоростния лост, което да се прегъва нагоре и на него да се направи бродерията. Така ще се вижда при отворена врата, а няма да се стъпва на него и ще си остане чисто, защото каквато и да е емблема или марка не трябва да се настъпва (поне според мен) и особено VW и love.vwclub !


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот IvailoOo » Нед 31 окт 2010 16:47


vasilb написа:
Tipsy написа:Добра идеа, но ако не се лъжа това е един от най-гадно чистещите се мокети... почти невъзможно да се отстранят дребни камъчета с прахосмукачка :horror:

Така е! Трябва да е с по-ниски влакна за по-лесно почистване, но пак с гумена основа. Емблемата ще е супер, но пък ще се стъпва върху нея и конците ще се зацапа или дори лекясат и скъсат след време. Ако я има, то трябва да е на място, на което се вижда, а не се стъпва. Може би да се направи удължение към скоростния лост, което да се прегъва нагоре и на него да се направи бродерията. Така ще се вижда при отворена врата, а няма да се стъпва на него и ще си остане чисто, защото каквато и да е емблема или марка не трябва да се настъпва (поне според мен) и особено VW и love.vwclub !


А за изтупване чували ли сте ? :D Като не става с прахосмукачката... така ще стане :wink:


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот racing_team_vidin » Нед 31 окт 2010 18:36


IvailoOo написа:А за изтупване чували ли сте ? :D Като не става с прахосмукачката... така ще стане :wink:

а ти имал ли си такъв мокет за стелка, е вземи си и като мине месец два, ще те питам... не става с тупане, още повече самия мокет, има нещо между власинките дето почва да пада, като пясък :roll: Но пак бих си взел мокет, от колкото пазарските стелки


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот L&R » Нед 31 окт 2010 18:56


това не е мокет :) и отдолу не е твърд, а гумен, няма какво да пада, за почистване ще видим


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот IvailoOo » Нед 31 окт 2010 21:26


racing_team_vidin написа:
IvailoOo написа:А за изтупване чували ли сте ? :D Като не става с прахосмукачката... така ще стане :wink:

а ти имал ли си такъв мокет за стелка, е вземи си и като мине месец два, ще те питам... не става с тупане, още повече самия мокет, има нещо между власинките дето почва да пада, като пясък :roll: Но пак бих си взел мокет, от колкото пазарските стелки


Имал съм... и ставаше само с тупане.Не се почиства толкова трудно :wink:


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот -BUZZ- » Нед 31 окт 2010 22:00


Ако се добавят и едни тик-так копчета на предните, ще станат идеални. Брат ми си е сложил такива на астрата - не мърдат от пода...


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот Stenly » Пон 01 ное 2010 10:45


Поздравления L&R! Материала е почти като един от оригиналните модели :да:


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 01 ное 2010 12:27


на Илиянци има алтернативен модел точно за Passat B3/B4 26лв черни с черна гума под педалите защита към мокета, точно като на оригиналните ми, формата е едно към едно с оригиналните и пасват чудесно, имат по две емблеми на предните стелки много семпли и изчистени, мек , гъст структорен мокет, тупа се супер лесно и камъчетата не се впиват в него, обкантени... все едно си взимаш оригиналните, най-интересното е че дори да ги накаляш само ги удряш с четката отзад и всичко пада и нямат нужда от пране. Мисля , че не си струва да дам 30лв да режа и да имам нещо дето не се знае колко ще върши работа. Но пък удовлетворението от това да свършиш нещо сам е незаменимо така че подкрепям в крайна сметка. :beer


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот Peterman » Пон 01 ное 2010 22:52


мен пък най-ме кефят гумени щото зимата мокета заааамръзваа! камо ли без да искам да го набръчкам като излизам и на сутринта гледам легнал полицай в краката ми!!! :banghead:


Потребителски аватар
Vilik
Мнения: 161
Регистриран на: Вто 17 май 2005 13:10
Автомобил: S4
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот Vilik » Вто 02 ное 2010 9:44


Мокет да, ама тоя материал е 2 санта дебел, не можеш го мръдна mhihi


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот L&R » Вто 02 ное 2010 9:55


За Илиянци-едва ли китаеца прави стелки от 15лв квадрата :)


Потребителски аватар
Don_Castelano
Мнения: 368
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 9:49
Автомобил: seat cordoba
Двигател: ABD 94
Местоположение: Русе

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот Don_Castelano » Вто 02 ное 2010 15:49


Чудесни стелки са станали. И аз гласувам с двете ръце за обшиване с червен конец :да: . А за мен най-доброто решение за зимата са гумените стелки тип "Леген".


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Стелки--самоделки.

Мнениеот IvailoOo » Вто 02 ное 2010 16:10


Don_Castelano написа:Чудесни стелки са станали. И аз гласувам с двете ръце за обшиване с червен конец :да: . А за мен най-доброто решение за зимата са гумените стелки тип "Леген".


Наистина за зимата са идеални..но за лятото не стават...под нея гума такъв конденз става та направо какво си говорим.А тези за лятото са чудесни...въпреки че са с гума не "спарват" и няма локви по земята :D



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта