Подобряване работоспособността на задни спирачки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
RANOPILE
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 14:45
Автомобил: VW Polo 2F
Двигател: AAU 1994
Местоположение: София, жк Лагера

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот RANOPILE » Пет 12 ное 2010 17:24


Aз имам ли такова животно като кантар?

(или везна :063: )




golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот golfmk1 » Пет 12 ное 2010 17:35


RANOPILE написа:Aз имам ли такова животно като кантар?

(или везна :063: )

Може твоята везна да е дигитална :beat_butt2


Потребителски аватар
bheart
Мнения: 107
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот bheart » Пет 12 ное 2010 19:42


СПИРАЧНИЯ ПЪТ СЕ СКЪСЯВА!!!!! А днес говорих с колега който няма кантар от близо 2 години и каза,че на сняг и на дъжд всичко е наред!
Моля хората които незная какво е да караш кола с кантар и после да го махнеш да НЕ умуват :drunk


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот golfmk1 » Пет 12 ное 2010 20:11


[quote="bheart"]СПИРАЧНИЯ ПЪТ СЕ СКЪСЯВА!!!!! А днес говорих с колега който няма кантар от близо 2 години и каза,че на сняг и на дъжд всичко е наред!
По голяма глупост не съм чувал :shock


Потребителски аватар
bheart
Мнения: 107
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот bheart » Пет 12 ное 2010 20:13


А някой да те е питал дали си чувал?Помолих хората които НЯМАТ нужната компетенция да НЕ коментират!
death


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот vaso18 » Пет 12 ное 2010 20:15


дайте да пуснем един имейл до ръководсвото на автомобилопроизводителите
да върнат всичките автомобили през сервизите им за да махнат "кантара"
така или иначе той не е ефикасен :063: :063: :063: :063:
:banghead: :banghead:


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот ivo_555 » Пет 12 ное 2010 20:17


Даже доколкото се се сещам и по старите руски коли имаха кантари!


isiako
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот isiako » Пет 12 ное 2010 20:18


bheart написа:СПИРАЧНИЯ ПЪТ СЕ СКЪСЯВА!!!!! А днес говорих с колега който няма кантар от близо 2 години и каза,че на сняг и на дъжд всичко е наред!
Моля хората които незная какво е да караш кола с кантар и после да го махнеш да НЕ умуват :drunk



Не ти го пожелавам, и най-искрено се надявам, като се увъртиш някъде заради това "подобрение", да няма пострадали, било това ти или още по-лошо някой невинен ;)
п.п. На мой приятел така "много му спираше" колата след премахването на кантара и ще познаеш ли какво стана? На завой наби спирачката по необходимост и се заби странично първо в бордюр, а след това в едно дърво. За щастие му нямаше нищо, а от колата не ставаше нищо. Цялото купе се беше покривило. Дано и ти имаш неговия късмет ;)


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот donMaranzano » Пет 12 ное 2010 20:21


Няма ли някой да покаже нагледно аджеба за какво иде реч? Някакво клипче?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот k_garchev » Пет 12 ное 2010 20:24


Преди време когато карах голф 2 и аз си махнах кантара!Чак тогава разбрах че моята кола може да спира както трябва!Поразителен ефект!И след това за около две години и половина и навъртях 130-140000км и никога не съм се въртял поради тази причина!


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот bobocamaro » Пет 12 ное 2010 20:51


golfmk1 написа:По голяма глупост не съм чувал :shock


bheart написа:А някой да те е питал дали си чувал?Помолих хората които НЯМАТ нужната компетенция да НЕ коментират!

Абе пич, понеже вече прЕмина извън добрия тон-що си мислиш че на цел форум му пука кво ти си правил по колата си и в кой точно сервиз?Клиенти ли им резервираш, щото определено не ми пука как спира колата ти след некви инвазии.Нито къде са ти я правили!


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот golfmk1 » Пет 12 ное 2010 22:13


bheart написа:А някой да те е питал дали си чувал?Помолих хората които НЯМАТ нужната компетенция да НЕ коментират!
death

Да ти кажа със сигурност имам повече опит от колкото си мислиш.И в момента имам преки наблюдения върху това явление ако мога така да го нарека :!:


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот fox_vt » Пет 12 ное 2010 22:28


Кво се дърлите незнам просто кантара на човека не е работил както трябва демек бил е позапушен малко,и затова след премахването му остава усещането че колата спира по добре.Тай си е решил човека ко да го прайш пък и натискането на спирачка в завой принципно не е препоръчително-имам предвид рязко натискане.


Потребителски аватар
zdravko555
Мнения: 642
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Видин

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот zdravko555 » Пет 12 ное 2010 23:02


колеги чета и си мисля защо го е сложил немеца тоя кантар или по-скоро трябва да го наричнаме ограничител на спирачното усилие, ами по необхомимост, при спиране центъра на тежестта се измества напред и задницата олеква, а от там се ограничава спирачното закъснение което може да реализира това колело преди за започне да се влачи. Това е особенно характерно за малките автомибили като голф хетчбек, при конструкция тип седан разпределението на тежеста е по-симетрично.Не знам точно къде е центъра на тежестта на голфовете, но по мой наблюдение се пада някаде около половин метър назад мерено на праговете, т.е. предницата е по-тежката.

Цялата тая система с кантара е пасична система, разчита се на настройка на тоя разпределител съобразно разпределенето на масита върху колелата и съотвентно спирачните усилия, не е ли така? Реглажа трябва да е такъв че да има максимално исползване на сцеплението за рализиране на спирачен ефект и на двата моста. Но на практика се получава пререзервиране спрямо задната ос и на практика се получава разпределение на спичние ефект и отношение 70/30 или 60/40 в полза на предните колела, което води до усещането че задните спирачки не функцинират и предразполага някой майстори да правят радикални промени по спирачната система :screwy

Както споменах това е пасивна сиситема и не е така ефективна, малко старомодна на фона на системата против блокиране (АBS), така популярна и почти задължителна сега. Тя позволява както по-ефективно така и по-прецизно използванене на възможностите за реализиране на спирачен ефект. Предимства и недостатъците си ги знаем, няма да повтарям.
Извода е следния с премахването на регулатора се подобрява спирачния ефект, защото на практика кантара го ограничава на заднте колела, но за сметка на това се увеличава многократно вероятността да блокират задноте колела, защото имат по-лошо спепление поради по-леката задница и не могат да носят наравно с предните. :012:

Ако искате да подобрите спирачките на автомобила си по-добре да се инвестира в по-големи дикове, апарати и спирачна помпа :012:,като се запази този регулатор.


Потребителски аватар
bheart
Мнения: 107
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот bheart » Съб 13 ное 2010 8:06


k_garchev написа:Преди време когато карах голф 2 и аз си махнах кантара!Чак тогава разбрах че моята кола може да спира както трябва!Поразителен ефект!И след това за около две години и половина и навъртях 130-140000км и никога не съм се въртял поради тази причина!



Трябваше някой човек като теб с опит и без кантар да им го каже,НО въпреки това пак се съмнявам,че някой от много знайковците ще разбере каква е истината!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта