Подобряване работоспособността на задни спирачки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот tarikat89 » Чет 18 ное 2010 10:53


това не е вярно..има толедо с АБС 4 дискови спирачки и отзад има кантар на 1000%


а относно кантара карах 2 години без кантар и карането ми е малко по спортно и никога не съм имал проблем нито зимата нито когато и да било.. даже до преди половин година не знаех,че съм без кантар..сега съм с кантар и разликата е в това,че спира повече предницата понеже усещам как при по рязко спиране забива предницата леко..това са мои..



а нека някои да каже как се разбира този кантар работи ли и дали може да се ремонтира и какво му се прави..щото така като го гледам не се разглобява..а до колкото съм чувал в магазина нов струвал доволна цифра




Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот dandan » Съб 20 ное 2010 0:05


Някой пробвал ли е да спира само със задни спирачки? Определено не се получава. А само с предни? Там се получава. Затова и някой го е сложил там тоя кантар.
Ако всичко е наред с кантара, то той се задейства едва когато задницата е доволно повдигната и няма достатъчно усилие върху задните гуми за да се търкалят по пътя. До този момент трябва да има еднакво налягане във всака точка на системата(т.е. със или без е все тая, другото е въпрос на усещане и легенди). Еднаквото налягане обаче не значи че има еднакво спирачно усилие на предни и задни. Разликата в диаметрите на дисковете отпред и отзад, както и диаметъра на спирачния цилиндър на колелата оказват влияние и определено е взето под внимание отзад да има по-малко спирачно усилие.
Дано някой да ме е разбрал.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот apchih » Съб 20 ное 2010 9:35


Годината е 2006, колата е Сеат Ибиза 1.5 System Porsche mhihi с барабани отзад и кантар който протича. Отивам в сервиз, вариантите са 2: махане или смяна: понеже нямам нито пари нито време да търся втора употреба или да купувам нов и се решавам на временното му махане, като преди това изрично ми бе казано, че така спирането ще е почти 50/50 м/у предни и задни колела и има опастност от завъртане при по рязко спиране в завой. Ами какво да ви кажа, след интервенцията вече не ми се налагаше да дърпам ръчната за да се завъртя :) само навивам геврека, чуквам леко спирачката и вече поднасям, направо си беше като дрифт mhihi . После си намерих 2ръка и си го монтирах обратно, че на няколко пъти изтръпвах. Сигурноста на първо място!


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот passatfen » Нед 21 ное 2010 0:36


Ми сигорно и зависи от колата стария ми пасат няма кантар (82г.) и никога не ми блокират задните гуми при ряско натискане на спирачката..но по новия пасат (93г.) има кантар и спирачките ми бяха слаби купих 2 чифта накладки отпреде и на 1000 км ми се пукаха от средата някаде...След това купих си 2 диска чисто нови , комплект предни накладки от Германия за 40 еuro мисля , че бяха..после изкарахме въздуха в системата един реглаж на ръчната и задните спирачки и всичко си е на реда вече , по някой път имам чувството , че колата ми има АБС mhihi Та според мен кантара като краен случай трябва да се маха :beer


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот tarikat89 » Нед 21 ное 2010 17:53


а аз като със с АБС имам и кантар.. кво значи,че кантара ми е излишен ли ?? за да са го сложили значи има защо :idea:


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот i.e.i » Пон 22 ное 2010 8:03


tarikat89 написа:а аз като със с АБС имам и кантар.. кво значи,че кантара ми е излишен ли ?? за да са го сложили значи има защо :idea:

Ако го няма логично е да не се "завърти" ,но спирачния път да се удължи доста.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот kristianatanasov » Чет 25 ное 2010 8:45


Не съм привърженик на премахване на фабрични части от колата особенно по спирачната система,имаше и подобна тема за един топуз при пасатите:(N;12 на снимката)
Изображение
Имаше хора дето го махнали ама не можеха да обяснят за какво е...но въпреки това го махнали....
Та мисътами е-частите по колата колкото и да ви се струват безмислени -зад тях стоят хиляди часове тестове и изчисления за да бъдат на колата,а вие какво:
"Абе Пешо кара вече 2години без кантар,а на Гошо голфа спира от 100до0 за 5м.спирачен път откак си махна кантара" :)
Ако за вас това с Гошо и Пешо е равно на тестовете и изчисленията във VW..добре карайте без кантар.
Обърнати във канафката винаги е имало и ще има,било то със или без кантар,АБС,4х4,8х8 и т.н.
Просто като карате-карайте със главата си(горната) а не със топките(там се пройзвежда тестостерона,а заради него и най-голямите шматки понякога се мислят за безсмъртни).
Запомнете,една златна думичка-"ДИСТАНЦИЯ" и можеби липсата на кантар няма да ви навреди!!!


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот vanko_VW » Чет 25 ное 2010 10:07


http://members.dslextreme.com/users/vwt ... ning4.html :arrow: ей го на и тоз кантар
на стария пасат го бях махнал и аз поради причината,че беше запушен
мението ми за спирането без него е:
при нормално спиране е по-добро
при рязко,в завой или на сняг спиране не мога да кажа,малко след като го махнах продадох колата


Потребителски аватар
bheart
Мнения: 107
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот bheart » Чет 25 ное 2010 11:50


kristianatanasov написа:Не съм привърженик на премахване на фабрични части от колата особенно по спирачната система,имаше и подобна тема за един топуз при пасатите:(N;12 на снимката)
Изображение
Имаше хора дето го махнали ама не можеха да обяснят за какво е...но въпреки това го махнали....
Та мисътами е-частите по колата колкото и да ви се струват безмислени -зад тях стоят хиляди часове тестове и изчисления за да бъдат на колата,а вие какво:
"Абе Пешо кара вече 2години без кантар,а на Гошо голфа спира от 100до0 за 5м.спирачен път откак си махна кантара" :)
Ако за вас това с Гошо и Пешо е равно на тестовете и изчисленията във VW..добре карайте без кантар.
Обърнати във канафката винаги е имало и ще има,било то със или без кантар,АБС,4х4,8х8 и т.н.
Просто като карате-карайте със главата си(горната) а не със топките(там се пройзвежда тестостерона,а заради него и най-голямите шматки понякога се мислят за безсмъртни).
Запомнете,една златна думичка-"ДИСТАНЦИЯ" и можеби липсата на кантар няма да ви навреди!!!


Много съм съгласен с теб колега!!! :bowdown


Потребителски аватар
live_for_passat
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 7:41
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI PD 131hp
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София - Карлово

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот live_for_passat » Чет 25 ное 2010 15:06


На рали машините що карантия вадят за да олекне :Mr Green Fun


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот mupk0 » Чет 25 ное 2010 15:11


live_for_passat написа:На рали машините що карантия вадят за да олекне :Mr Green Fun

Само дето на рали машините слагат едни апарати...дето си тежат :D


Потребителски аватар
Nio4ak
Мнения: 715
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София кв. Бояна

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот Nio4ak » Пон 17 яну 2011 17:38


колега имам проблем задна дясна гума спира повече от останалите ( като намалявам по ряско тя заковава и почва да се влачи )
преди почти година сложих апарати от Г4 и си помислих да не е болкирал като предишните ми, но сложих друг апарат от кола в движение без тези проблеми и пак така.
днес ходих на валяци и ми казаха че колата си спирала идеално но като спирам рязко и си тегли на дясно
какво да правя дали е този кантар???
проверих цената в Ауто + 215лв


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот stan4o_mc » Пон 17 яну 2011 18:12


Не разбирам защо толкова народ си мисли, че колите с ABS нямат кантар?! Или си мислят, че половината му работа не е да настройва спирачките според натовареността на автомобила?
Когато имаш пълен багажник и трима човека отзад т.е. почти половин тон по-тежка задница... сеш' се кога с нормално разпределение на спирачното усилие отзад нещо ще спре... Да не говорим, че преди удар при който задницата да отлепи, няма да има повод ABS-а да сработи!


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот Vento » Пон 17 яну 2011 19:52


stan4o_mc написа:Не разбирам защо толкова народ си мисли, че колите с ABS нямат кантар?!
Може би щото е вярно... поне за повечето коли с ABS. :idea:


Потребителски аватар
Nio4ak
Мнения: 715
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София кв. Бояна

Re: Подобряване работоспособността на задни спирачки

Мнениеот Nio4ak » Пон 17 яну 2011 20:01


колеги някой може ли да ми помогне??
имали ли сте моя проблем едната гума да спира повече от другите и възможно ли е да се далжи на този регулатор ( кантар)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта