Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Nikunata
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 06 май 2005 11:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nikunata » Сря 26 юли 2006 8:15


Като много патил от тавани,те съветвам да използваш лепило Прома.Повтарям ти Прома произведена в Мадан.Номера е хубаво да е изчистен тавана от стария дунапрен,и има специален плат които си е автодамаска/фабрично от вътрешната страна има залепен дунапрен от 2 до 5милиметра дебелина/.Промата я мажеш с четка и чакаш 5-6 минути да дръпне/като пипнеш с пръст лепилото прави конец/ тогава плата ще приеме всички форми на кората.




Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

2

Мнениеот golf777 » Сря 26 юли 2006 9:14


Nikunata написа:Като много патил от тавани,те съветвам да използваш лепило Прома.Повтарям ти Прома произведена в Мадан.Номера е хубаво да е изчистен тавана от стария дунапрен,и има специален плат които си е автодамаска/фабрично от вътрешната страна има залепен дунапрен от 2 до 5милиметра дебелина/.Промата я мажеш с четка и чакаш 5-6 минути да дръпне/като пипнеш с пръст лепилото прави конец/ тогава плата ще приеме всички форми на кората.

дано да не си го залепил така защото за 5 дни на слънце и ще се размекне и ако е оребрен като на г2, те висват.Това се случи с моя таван залепен с Прома,на отлепените места го дозалепих със силикон и за сега държи много по добре от Промата


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 2

Мнениеот hristian37 » Сря 26 юли 2006 17:30


golf777 написа:
Nikunata написа:Като много патил от тавани,те съветвам да използваш лепило Прома.Повтарям ти Прома произведена в Мадан.Номера е хубаво да е изчистен тавана от стария дунапрен,и има специален плат които си е автодамаска/фабрично от вътрешната страна има залепен дунапрен от 2 до 5милиметра дебелина/.Промата я мажеш с четка и чакаш 5-6 минути да дръпне/като пипнеш с пръст лепилото прави конец/ тогава плата ще приеме всички форми на кората.

дано да не си го залепил така защото за 5 дни на слънце и ще се размекне и ако е оребрен като на г2, те висват.Това се случи с моя таван залепен с Прома,на отлепените места го дозалепих със силикон и за сега държи много по добре от Промата


така стана и при мене - отлепи се на жегата


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Вто 01 авг 2006 0:18


8) Такааа! Аз събота и неделя се борих с моя таван! Сметнах че ще е по-добре да си залепя отново оригиналния плат! засега се държи- след 3 месеца ако ВСЕ ОЩЕ не виси като "прани гащи" значи съм успял! :D за едно нещо съм сигурен и искам да споделя- четох предишен пост, в който момчето беше мил тавана с коресилин и обикновенна гъба, която се разпадала от коресилина. Мисля че намерих по-добрия вариант- чиста вода( обилно от маркуч) и телена гъбичка за стъргане на тигани- сещате се каква. :) Много добре става и не се друсате, а тавана изсъхна за около 2 часа напълни (при това на сянка). дано съм помогнал на някой- УСПЕХ! :wink:


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

?

Мнениеот golf777 » Пет 04 авг 2006 11:08


основата на моя таван е много тънка и се чупи лесно според мен ако го прекарам с коресилин той ще се стопи


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Пет 04 авг 2006 21:18


а тази комбинация лепило за тапети и ц200 ................като отида на автомивката и кат ми го минат с мокрия парцал и както и двете лепила са на водна основа маи ще падне бързо аа ?

за жалост не се сещам за лепило което се размазва лесно, водоустоичиво е и да съхне сравнително бързо да се направат уребренията :(


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Пет 04 авг 2006 21:50


bluefen написа:а тази комбинация лепило за тапети и ц200 ................като отида на автомивката и кат ми го минат с мокрия парцал и както и двете лепила са на водна основа маи ще падне бързо аа ?

за жалост не се сещам за лепило което се размазва лесно, водоустоичиво е и да съхне сравнително бързо да се направат уребренията :(


Аз НИКОГА няма да си дам да ми мият тавана на автомивка! ;) Има специални препарати за почистване на таван.


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hristian37 » Нед 06 авг 2006 14:12


моя го оправиха срещу 100лв-боли ме сърцето ама няма начин - като го свалях се счупи на шибидаха - закакрах го на козлодуй155 и там момчето ми го оправи и монтира - с нова дамаска - доволен съм - занимава се само с тавани :D


Потребителски аватар
zezoo
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zezoo » Пет 11 авг 2006 16:26


hristian37 написа:моя го оправиха срещу 100лв-боли ме сърцето ама няма начин - като го свалях се счупи на шибидаха - закакрах го на козлодуй155 и там момчето ми го оправи и монтира - с нова дамаска - доволен съм - занимава се само с тавани :D

Я качи снимки да видим как е станало,щото моя таван на 2-ката е зле от доста време и така си тои.


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hristian37 » Пет 11 авг 2006 16:29


нямам цифров апарат а с телефона няма да разбереш - отиди на Козлодуй 155 търсиш Иван и ще останеш доволен


Потребителски аватар
zezoo
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zezoo » Пет 11 авг 2006 16:37


Къде точно се намира това щото не съм от сф?


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hristian37 » Пет 11 авг 2006 16:49


до ХЕИ


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Нед 27 авг 2006 21:58


Много благодаря за намесата на някой от модераторите! ;)


Потребителски аватар
bu4komobil
Мнения: 804
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 11:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Труро

Мнениеот bu4komobil » Пон 28 авг 2006 22:43


искам да попитам някой с глоф 2 дали си е претапицирвал сам тавана,защото самия материал е много крехък и си мисля че ако взема да махам дунапрена има опасност да се счупи.въпросът ми е може ли като спазвам ръководството на колегата didoriginal да намажа по обилно тавана да може да пропие лепилото през дунапрена без да го стържа


martins
Мнения: 85
Регистриран на: Нед 13 ное 2005 21:35
Автомобил: Vw Vento
Двигател: 1.8 ABS 1992
Местоположение: Пловдив

Мнениеот martins » Вто 29 авг 2006 9:03


Не би трябвало да се прецака тавана като махаш дунапрена /стария/, пък и ако не го махнеш няма да стане нищо. Купуваш си после дамаска с дунапренова подложка и лепиш и тва е.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта