Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
FiresTarteR_666
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 21 мар 2011 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот FiresTarteR_666 » Чет 02 окт 2014 23:15


Колеги, понеже гледам всеки ползва квото лепило намери и все са доволни, решил съм да претапицирам моя В3 плат съм взел и тея дни ще е зора, но се притеснявам какво лепило да взема 1-во за да не попие пред дунапрена и да оцвети плата 2-ро за да е здраво да не вземе да се разлепя и за финал да не разяжда самият таван и дунапрена на плата. Благодаря предварително




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 окт 2014 11:19


Тапетно лепило би трябвало да стане


FiresTarteR_666
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 21 мар 2011 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот FiresTarteR_666 » Пет 03 окт 2014 16:28


има 5000 вита лепило за тапети. Искам да знам от хората ползвали лепила за претапициране на тавани на пасати какво са използвали, а не просто някакви насоки. МАРКА И ВИД на лепилото


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 06 окт 2014 0:05


Е прочел си темата, разбрал си че всеки е доволен от лепилото, хващай едно за ушите и действай, вместо да ми казваш колко вида тапетно лепило има. И за да не изглежда че се заяждам ще ти кажа, че аз не съм доволен от хелметекса на хенкел, щото бързо изсъхна докато го размазвах още и прецаках два квадрата плат.
В последствие отидох и си платих на тапицер да го направи като хората, там ползват лепило на водна основа. Сега като имаш тая информация, я съчетай с инфото за многото видове тапетно лепило и действай


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот dedicha » Пон 06 окт 2014 14:16


Здравейте, стигнах и аз до лепенето :mhihi
За да не избие лепилото и да не стане някоя мизерия, направо купих еко кожа от магазина за автотапицерия, както и лепило на бензинова основа, това, което ме притеснява че кората ще натежи повече и се чудя дали отдолу да не лепна нещо двойно лепящо да не вземе да провисне :gruebel
Другото, което ми минава през главата дали да не сложа някаква тънка изолация има едни празнини между металните греди, които подсилват тавана,около тях има малко място, та през жегите като напича да се намали топлообмена :rolleyes
Ако някой е лепил кожа да каже дали провисва, че ме тревожи да не стане по-тежичко.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот Milanov » Пон 06 окт 2014 14:39


Да се включа в темата, скоро търсех плат и лепило за автомобила на синът ми... в друг форум е!
Тук има платове и лепила.

0878654948

Изображение


Потребителски аватар
fissikela
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 27 яну 2011 18:02
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1.6
Местоположение: Sofia

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот fissikela » Вто 14 окт 2014 16:52


Колеги,интересува ме дали има някъде снимков матерял с ръководство за това как се сваля самия таван?
Имам Голф 3 не е с шибидах и ми е увиснал целия плат.Толкова пречи докато карам че вече по често ходя пеша от колкото с колата.

Прегледах повечето теми но в тях снимките ги няма и не мога да намеря никъде в интернет.Възможно е и да не търся където трябва или каквото трябва.


Потребителски аватар
edition
Мнения: 72
Регистриран на: Пет 30 юни 2006 15:31
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: AVF
Местоположение: Свиленград

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот edition » Пет 28 ное 2014 20:09


Здравейте Колеги, прочетох цялата тема, но не открих как да подсиля самия таван защото доста е умекнал т.е. Изтърках му този твърдия слой след почистване от прома и сега дори и претапициран таван е умекнал и като го монтирам ще увисне целият таван. Единия вариант за който се сетих е на гредите на тавана да сложа двойно лепящо тиксо или има едни дупки на тях и примерно да го хвана за тях с копки в същия цвят или някак да го подсиля незнам. Дайте съвет.
Качвам една снимка на гредите на тавана.
Прикачени файлове
fdy7ex.jpg
Това е снимка на гредите от голф на колега


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот vucata » Пет 28 ное 2014 20:34


Аууу мойта бивша 3ка :11
Пробвай, но със силикон...мажи здраво дебел слой, но трябва да измислиш и нещо с което да подпреш тавана няколко часа за да стегне силикона...което води до смачкване на новия плат...плюс деформация и не виждам как ще станат нещата....А има и вероятност да спукаш тавана....
Другия вариант е да намериш в някоя морга читав таван...ще го спазариш за 10тина лева ако е провиснал :mhihi


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот Bai Sando » Пет 28 ное 2014 21:25


Аз така направих грешката да отлепя едно като хартия от кората на тавана и той стана мек като...
Когато го сложих в средата увисна барабар със новия плат.Купих един силикон за пистолет и изстисках няколко големи буци по гредите на тавана.После внимателно сложих кората и като притиснах където е силикона се залепи на момента.Така го карах 5 години и не се отлепи от никъде.
Другия вариант е друга кора,на която само остъргваш стария дунапрен,без да бараш хартиения слой :wink


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 28 ное 2014 23:57


Усили го с велпапе залепено на гърба или някакви твърди тънки лайсни


Потребителски аватар
edition
Мнения: 72
Регистриран на: Пет 30 юни 2006 15:31
Автомобил: VW Passat 5.5
Двигател: AVF
Местоположение: Свиленград

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот edition » Съб 29 ное 2014 12:54


Лошото е че вече го дадох да се тапицира с идеята да се намаже целия с ц200 и като изсъхне да се тапицира, като го взема ще пиша дали има ефект. Ако не сигурно със силикон по гредите ще се пробвам.


Потребителски аватар
zl0star
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 10 май 2007 21:52
Автомобил: VW Bora TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Варна

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот zl0star » Пон 15 дек 2014 3:07


За тези на които им е омекнал тавана.....независимо дали преди или след свалянето !
Преди да сложите новия плат/тапицерия трябва да усилите омекналата кора от обратната страна.
Това става със същото тапицерско лепило което сте предвидили за плата + мрежа за мазилка.
При моят ремонт кората на тавана си беше здрава ,но като правихме Фиеста-та на брат ми се наложи да приложим въпросното подсилване. Тъй като не успяхме да намерим цяло парче мрежа го подсилихме с няколко ленти (отново мрежести) за фугиране на гипсо-картон. Като изсъхна лепилото тавана стана бетон...застана си в оригиналната форма и до ден днешен не е мръднал !


katalunec
Мнения: 80
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 16:48
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1600cm 101ps 1995
Местоположение: София

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот katalunec » Нед 29 мар 2015 14:17


Да извадя малко темата от нафталина. Преди 1 месец и аз си претапицирах тавана на Голфето. Купих 2м черен плат(16 лв на метър) и липило и то 16 лв (гръцко),от магазина на Самоковско в двора на хотел Галант. Всичко ми излезе 48 лева + малко труд и емоция. Получи се доста добре,не счупих нито 1 щипка. За сега не е мръднал :) Наистина трябва да сте 2-ма човека заради ваденето и вкарването през багажника. Лепило ми остана още малко,като се мажат и кората и плата. :11 Успех на всички които се захванат с това начинание. Не е сложно,просто иска човек да се навие и малко свободно време.


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Претапициране на тавана - /ръководство + снимки/.

Мнениеот BOCOO » Пон 27 юли 2015 18:13


здравейте колеги къде в велико търново мога да си купя плат за тапициране и колко метра да си взема колата е голф 3 с шибидах



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта