Преливка при боядисване на детайл

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот Vincent1 » Сря 13 май 2020 13:04


Здравейте,

Поправям си едни ръжи по колата с и имам проблеми с преливката на цвета при поядисването. Проблема по точно е че се появява нещо като утайка по линията където започва старата и новата боя. Казано по друг начин си личи къде е боядисвано. Когато напръскам с боя и лак всичко е ок, проблема се появява, след като изтъня с 3000 водна шкурка и изравня двете места.

Мисля си че ми трябва спрей блендър за преливка - Спрей разредител за преливка Може ли да ми обясните, кога се пръска с него и като цяло как се работи.

По клиповете, които изгледах никаде не се получаваше този проблем. Пръскаха с боя и при изтъркването с водна шкурка всичко си се преливаше без проблем. Дали може да ми разясните защо се появява тази утайка на мястото на което започва новоположената боя и как е най удачно да подходя.




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Сря 13 май 2020 19:27


От колко време се занимаваш с боядисване? И дали можеш да качиш една-две снимки? Лично аз,не мога да разбера,какво и къде боядисваш.Добре направената преливка иска само полиране и е Ок,но и не може да се прави навсякъде.Не че някои хора не пробват преливки в средата на детайл или на други,не подходящи места.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот Vincent1 » Сря 13 май 2020 19:51


За първи път боядисвам със спрей. Ето снимка по доло, въпросната утайка между двете бой се вижда. Ако тръгна да го шкуря, просто го смъквам по надлоу.
Детайла е ръба на капака.
Изображение


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот muns61 » Сря 13 май 2020 19:58


Със спрей и шкурка е така. А и боядисване с Ютуб не се учи. Ако беше толкова просто, нямаше бояджийските услуги да са толкова скъпи, а добрите бояджии щяха да са повече от блогъри и влогъри.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот Vincent1 » Сря 13 май 2020 20:29


Да това ми е ясно, по скоро се чудех дали от тоя спрей разредител за преливки има някакава файда за случаи като моя.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Сря 13 май 2020 20:35


В случай като твоя- няма никаква файда,и полза даже няма. Като цяло спрейчетата са някакъв свръх компромис.Колкото да не се вижда,ръжда,ужулено или друго.Освен това,не "запечатват" добре детайла,та вероятно скоро пак ще си виждаш ръждите.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот Vincent1 » Сря 13 май 2020 20:40


Ок мерси, а тази утайка както аз я наричам дали ще се получи, ако се боядисва само ръждата, а не целия детайл с професеонален пистолет.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот muns61 » Сря 13 май 2020 20:45


С професионален пистолет и с професионални умения боядисай целия детайл. По-лесно е, отколкото частично с преливане.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Сря 13 май 2020 21:43


Като загледах снимката (не ,че се вижда нещо на нея ),мисля,че съм попадал на нея и в друг форум. Обаче,проблема ти няма де се реши с питане по форумите,това е занаят,иска опит и практика.Също определени условея и хигиена на работата.
Трудно се обяснява през клавиатурата.Ако имаш желание да се занимаваш с това,потърси някой, да ти го покажe на живо.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот ivan_pop » Пет 15 май 2020 10:29


taran написа:Трудно се обяснява през клавиатурата.Ако имаш желание да се занимаваш с това,потърси някой, да ти го покажe на живо.

Май няма да стане така!Наблизо до мен работят двама бояджии, всеки за се беси.Бях свидетел на следното.Веднъж единия бояджия беше боядисвал частично нещо и си личеше.Извика другия бояджия да го види.Тоя втория каза няма проблем и направи преливка с пистолет, не със спрей.Реакцията на първия бояджия беше "Бах мама му, аз това не мога да го направя"!


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Пет 15 май 2020 16:06


Не знам,аз така се научих да боядисвам.Пък в средата на 90-те и интернет не беше толкова достъпен,та ходиш питаш,много ти разправят врели не кипели,други те лъжат,чат-пат някой ти покаже нещо полезно.Та всичко е въпрос на желание,какво искаш да постигнеш и какво си готов да дадеш,за да го постигнеш.
В твоя пример единия е показал на другия,как правилно да свърши работата.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот ivan_pop » Съб 16 май 2020 13:13


taran написа:В твоя пример единия е показал на другия,как правилно да свърши работата.

И аз гледах как се прави ама нищо не разбрах!


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Съб 16 май 2020 18:16


ivan_pop написа:И аз гледах как се прави ама нищо не разбрах!


Ми,помоли го, да ти покаже пак и ако нещо не ти е ясно,да ти го обясни.После пробваш сам,пак питаш,пак пробваш, и така докато се научиш. Другия вариант- намираш място където провеждат курсове за бояджии,плащаш и отиваш да учиш.
В Германия обучението за бояджии е обучение за професия и трае три години.През това време "чирака" получава някаква заплатка,работи във фирмата,където учи занаята и посещава ,примерно, една седмица в месеца училище за теоритичната част. Накрая държи изпит и получава документ за професионална клалификация. Подобно е при механиците/мехатрониците,тенекиджиите и много други професии.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот ivan_pop » Съб 16 май 2020 18:30


taran написа:
ivan_pop написа:В Германия обучението за бояджии е обучение за професия и трае три години.

През 2018г. работих в Германия в сервиз за газови уредби.Не съм карал никакви курсове.Занята научих тук в България с повече от 15г. опит.Може би не са ми искали курсове защото собственика беше Поляк.Шефа искаше да мога.
Нямам желание да се уча за бояджия.Предпочитам да си платя на човек който се занимава с това.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преливка при боядисване на детайл

Мнениеот taran » Съб 16 май 2020 20:57


ivan_pop написа:През 2018г. работих в Германия в сервиз за газови уредби.Не съм карал никакви курсове.Занята научих тук в България с повече от 15г. опит.Може би не са ми искали курсове защото собственика беше Поляк.Шефа искаше да мога.
Нямам желание да се уча за бояджия.Предпочитам да си платя на човек който се занимава с това.


Аз сега работя в Германия,за немски работодатели и на мен не са ми искали сертификати и т.н.,два дена пробна работа и почти две години учене на език.В България повечето професии се учат от други "майстори" ,стига да имат желание да показват.
Ако колежгата започнал темата, иска да постигне прилични резултати,това са начините-или да се научи,как да си го направи сам,или да си плати, някой да му го направи.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта