Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Петър.Георгиев » Пет 24 фев 2017 16:20

Да такъв е.Защо не го бива ,колега?При мен се рърси бюджетно решение.Ще се ползва за подготовка и евентуално боя на детайли от стъклопласт и некви спойлерчета.

Потребителски аватар
samo_pechka
Автомобил: yamaha dragstar 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Пет 24 фев 2017 17:17

Малък дебит и калпава изработка като цяло е. Клапаните ги отвори и профилактирай, ще има положителна промяна. На входа на компресорната глава сложи филтър . При мен навремето изпаднаха едни филтри от противогаз и такъв сложих :biggrin После на другата копресорна глава от фадрома взех въздушен филтър от мотопед Балканче . Та има всякакви решения там. Може да сложиш някой "тунинг" филтър от китайските за карба по скутерчета и др. Евтини са много.
Сложи задължително една перка ( охлдителна ) от кола или друго на шайбата на компресора. Щото рязко пада КПД-ето на компресора като загрее. Принципно аз бях сложил на моя и една предпазна решетка пред перката, че е много опасно ако си в близост и те закачи. Сложи пресостат , да вкл. и изключва на опр.налягане . Както казах и една втора бутилка заради конденза, филтри и ще имаш що годе компресор за дребни бояджийски неща. За цяла кола - забрави. Но врата, броня може и да стане.

Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Петър.Георгиев » Пет 24 фев 2017 18:08

Благодаря,колега ,,......pechka "за съветите.Именно за детайли ми трябва.Че давах едни неща да ми пръскат и ... Реших,че и аз със малко проби ще се справя,дори и подобре.Дори и да има забележки-мой са,не съм давал грешни пари.А може да продължим на лични-за някой друг въпрос,ако нямаш против?Само ще помоля,да направиш една схема на компонентите и последователността им на хартия и да я снимаш.

Потребителски аватар
muns61
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот muns61 » Пет 24 фев 2017 19:42

От компресора въздухът минава през маслоотделител, за предпочитане циклонен. После влиза в бутилката. Влагоотделителят може да е комбиниран с редуцир, хубаво е да се намира близо до пистолета. Маркучът от пистолета до редуцира да е възможно по-къс.
С какъв пистолет ще боядисваш?

Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Петър.Георгиев » Нед 05 мар 2017 21:33

Ами отворен съм за всякакви съвети и предложения.Имам един български с горно казанче,но мисля че отвора е голям.Може ли да стане за нещо?
IMG_20170227_165508.jpg

sek.1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sek.1 » Съб 17 юни 2017 8:17

Става за врати ; огради и разни други безотговорни метални конструкции . Има няма едни 30 години пръскам с такъв метални конструкции .

atrt
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот atrt » Пон 25 сеп 2017 15:32

Искам да питам тук за да не отварям нова тема дали мога да регулирам предпазният клапан на Лидлският 25 литров компресор да изпуска на 10 бара, а не на 8 или трябва да го сменя с друг за 10 бара ?

Новият им 25 литров компресор е до 10 бара и вероятно ползва същата бутилка.

https://www.olx.bg/ad/predpazen-klapan-za-kompresor-ID4j4zG.html#764ae96405

Изображение

Върни се в “Направи си сам!”