Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 16 авг 2016 15:07
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 2000

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Петър.Георгиев » Пет 24 фев 2017 16:20


Да такъв е.Защо не го бива ,колега?При мен се рърси бюджетно решение.Ще се ползва за подготовка и евентуално боя на детайли от стъклопласт и некви спойлерчета.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот samo_pechka » Пет 24 фев 2017 17:17


Малък дебит и калпава изработка като цяло е. Клапаните ги отвори и профилактирай, ще има положителна промяна. На входа на компресорната глава сложи филтър . При мен навремето изпаднаха едни филтри от противогаз и такъв сложих :biggrin После на другата копресорна глава от фадрома взех въздушен филтър от мотопед Балканче . Та има всякакви решения там. Може да сложиш някой "тунинг" филтър от китайските за карба по скутерчета и др. Евтини са много.
Сложи задължително една перка ( охлдителна ) от кола или друго на шайбата на компресора. Щото рязко пада КПД-ето на компресора като загрее. Принципно аз бях сложил на моя и една предпазна решетка пред перката, че е много опасно ако си в близост и те закачи. Сложи пресостат , да вкл. и изключва на опр.налягане . Както казах и една втора бутилка заради конденза, филтри и ще имаш що годе компресор за дребни бояджийски неща. За цяла кола - забрави. Но врата, броня може и да стане.


Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 16 авг 2016 15:07
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 2000

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Петър.Георгиев » Пет 24 фев 2017 18:08


Благодаря,колега ,,......pechka "за съветите.Именно за детайли ми трябва.Че давах едни неща да ми пръскат и ... Реших,че и аз със малко проби ще се справя,дори и подобре.Дори и да има забележки-мой са,не съм давал грешни пари.А може да продължим на лични-за някой друг въпрос,ако нямаш против?Само ще помоля,да направиш една схема на компонентите и последователността им на хартия и да я снимаш.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот muns61 » Пет 24 фев 2017 19:42


От компресора въздухът минава през маслоотделител, за предпочитане циклонен. После влиза в бутилката. Влагоотделителят може да е комбиниран с редуцир, хубаво е да се намира близо до пистолета. Маркучът от пистолета до редуцира да е възможно по-къс.
С какъв пистолет ще боядисваш?


Потребителски аватар
Петър.Георгиев
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 16 авг 2016 15:07
Автомобил: Vw sharan
Двигател: 2000

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Петър.Георгиев » Нед 05 мар 2017 21:33


Ами отворен съм за всякакви съвети и предложения.Имам един български с горно казанче,но мисля че отвора е голям.Може ли да стане за нещо?
IMG_20170227_165508.jpg


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот sek.1 » Съб 17 юни 2017 8:17


Става за врати ; огради и разни други безотговорни метални конструкции . Има няма едни 30 години пръскам с такъв метални конструкции .


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот atrt » Пон 25 сеп 2017 15:32


Искам да питам тук за да не отварям нова тема дали мога да регулирам предпазният клапан на Лидлският 25 литров компресор да изпуска на 10 бара, а не на 8 или трябва да го сменя с друг за 10 бара ?

Новият им 25 литров компресор е до 10 бара и вероятно ползва същата бутилка.


https://www.olx.bg/ad/predpazen-klapan-za-kompresor-ID4j4zG.html#764ae96405

Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта