Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пет 02 сеп 2011 19:53


35-37 бара си ги прави и го спирам, че ша пукне медните тръби. :063: :screwy
Абе опасно си е нагоре. Виждал съм как се пръскат маркучи от развален редуцил вентил на голяма кислородна бутилка около 200-250бара. Добре, че не уби никого.




mate545
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 яну 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mate545 » Съб 03 сеп 2011 10:51


Остана само да подкарам и втория компресор и с това първи етап е завършен. Какво още ще ми трябва мисля да ги ползвам заедно с газова бутилка от тези старите червените дето се слага отгоре котлон :D . Цялата система ще я ползвам за аерограф и понякога да си чистя компютъра .

Какви работи ще ми трябват още :

Маркучи какви да си взема ?


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Namesata » Съб 03 сеп 2011 11:47


два възвратни клапана за компресорите и два пресостата ще ти трябват това са около 100лв.


mate545
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 яну 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mate545 » Съб 03 сеп 2011 12:07


МОже ли да дадеш снимка на клапаните и на шресостата да видя как изглеждат . И какви маркучи да купя и дали може да ползвам газаова бутилка 5литра.

Това ли е пресостата http://www.fluida-bg.com/bg/product-det ... &id_cat=80 или това http://napoqvane.com/pressure_switch_PS ... =1&model=1


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Stenly » Нед 04 сеп 2011 17:26


Преди да ползваш каквато и да била бутилка ,направи й хидравличен тест...за да си спокоен.
Да можеш да ползваш от газова уредба.


mate545
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 яну 2011 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mate545 » Нед 04 сеп 2011 18:21


Stenly написа:Преди да ползваш каквато и да била бутилка ,направи й хидравличен тест...за да си спокоен.
Да можеш да ползваш от газова уредба.




Хидравличен тест колко пари и каде . Бутилката е от котлон газов.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Вто 20 мар 2012 20:53


А сега, къде са ми изчезнали снимките на компресора??? death
Това е разработка на военните, да убият българския производител. Модератори на помощ. :обичам ви


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот sek.1 » Пон 26 мар 2012 21:01


Колеги не се лъжете да си купувате компресори от най малкия и евтин клас . В тяхното изпълнение всичко е един голям компромис . В малките компресори няма бутало вътре е един тефлонов пръстен между две шайби . Истинските компресори са в ценовия клас над 500 лева . Другия вариант е сами да си направим компресор. Най удачни са компресорите от камион ЗиЛ ; Шкода ; Икарус . Това са някои от моите компресори които съм правил през годините така като ги смятам на око за двайсетина години са поне петдесетина броя . Това е една тема от Офроуд форума http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83078 а в нея има линк към друга тема която е поне 50 страници където сме разнищили всички проблеми на самоделните компресори . Ако някой го интересува материята по подробно ще се радвам да помогна .


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Пон 26 мар 2012 22:29


На тези снимки компресора помпи първо в някакъв малък цилиндричен съд и от този съд въздуха отива в големия резервоар. Какъв е този съд, каква е ролята му?


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот sek.1 » Вто 27 мар 2012 4:41


Малкия съд е междинен разширител . При компресирането на въздуха се намалява значително неговия обем при което от триенето между молекулите се повишава значително неговата температура. Това е съпътствано с отделяне на конденз (влага) както и маслени пари от компресора . Целта на този съд е въздуха излизайки от компресора да отдаде по голямата част от тази температура и влага . Вътре в съда има няколко елемента покрай които при циркулациата си въздуха се исушава до голяма степен и в основния ресивер попада много по малко влага . В най ниската точка на този съд има кранче източвател . Тия дни ще постна снимки на елементите вътре . Във всички пневматични системи конденза е основен проблем и борбата с него започва още от компресорната глава .


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mladeja » Сря 28 мар 2012 19:09


Пресостатите от постнатите линкове - са за вода!!!То си го и пише в кратката теоретична част.Има по 30-35 лв. за въздух.Според мен не си заслужава да се прави такова нещо като компресор, освен ако не е за спорта.За под 300 кинта получаваш нещо, което е с 2 години гаранция и е обезопасено!!!- пресостат, предпазен клапан, нов ресивър тестван в някой китайски завод, манометри, регулатор на изходящото налягане.Копресора е бутален и си има пълен набор сегменти както се полага.Пиша за 50 литров вариант.


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот sek.1 » Сря 28 мар 2012 19:40


За кои пресостати става въпрос ? Този на моя компресор е Данфус от голяма хладилна машина с прецизно регулиране на границите . По спесификация го дават и за въздух . Принципно пресостатите които се продават по трийсетина лева не са лоши но са с не регулируем хистерезис на включване и изключване. Най големия на който съм попадал е 2 атмосфери а на мене ми трябва значително по голяма разлика .


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mladeja » Чет 29 мар 2012 17:35


В постовете на mate545 са пресостатите за хирофори.По голям хистерезис?И защо е необходимо това?


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот sek.1 » Чет 29 мар 2012 18:57


Защото този компресор ми захранва с въздух освен пневмо инструментите и една българска гилотина НГ 4-2000. Освен неговия ресивер 90 литра пълни още един 100 и ресивера на гилотината 50 литра. С две атмосфери хистерезис ще ми се пуска на всеки 4-5 удара а в повечето случаи аз правя по толкова и после не работи с часове . Настроил съм го да изключва на 10 атмосфери и пуска на 5 . Така освен всички други ползи щадя и ел. мотора .


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mladeja » Нед 01 апр 2012 14:36


Е да ама не работи ли компр. после по- дълго време за да навакса тия 5 атм. хистерезис? Мисля, че не печелиш нищо - но щом те устрова тоя вариант.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта