Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот muns61 » Нед 01 апр 2012 15:46


За мотора е полезно да работи с по-малко стартирания, особено ако е монофазен. Продължителната работа, ако не е претоварен, не го плаши.
Проблема с хистерезиса съм го решил с увеличаване на обема на ресивера - 80+160 литра.




Lambo_Rambo
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 03 май 2012 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Lambo_Rambo » Чет 03 май 2012 23:18


Здравейте, регистрирах се във форума защото попаднах на тази тема и искам да ви попитам, понеже не прочетох цялата тема, интересува ме дали някой надежден човек, който си разбира от работата може да ми изработи компресор от газова бутилка? Компресора ми трябва за боядисване, помпене на гуми, пневматичен пистолет, в изцяло домашни условия.. Също да попитам дали могат да се свържат за целта 2 газови бутилки като идеята е да се постигне по голям обем на въздуха под налягане? За Варна ме интересува, но ако няма никой тук може и от друг район..


mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот mladeja » Пет 04 май 2012 21:03


Колко си готов да инвестираш в това упражнение? И преди да се юрнеш да го правиш пообиколи магазините в които предлагат компресори нови и сравни двете цени.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Пет 04 май 2012 21:10


Работата е доста, няколко дни, а освен работа трябва да се купи глава 50лв, двигател още 100, пресостат 30 разни дреболии още 30 и цената стана по-висока от тази в магазина. Ако не можеш да си го направиш сам и имаш само бутилки май няма да ти излезе сметката. Не е проблем да се направи и с 2 бутилки, ако ти е кеф може и 12 бутилки да навържеш.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Ronin » Пет 04 май 2012 23:16


Гергин,на няколко пъти в тази тема споменаваш,че надуваш климатични системи до 37 атмосфери и т.н Би ли пояснил какво точно НАДУВАШ на климатичната система !


Lambo_Rambo
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 03 май 2012 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Lambo_Rambo » Съб 05 май 2012 8:31


Е очевидно идеята е да стане по-евтино от това в магазина, ако няма да се получи няма какво да се занимавам.. Просто имам 1-2 големи газови бутилки дето се въргалят вкъщи и не ми трябват, а ми трябва компресор и реших да поразпитам дали няма как да станат нещата. Ако резултата ще е 20-30лв по-евтин от този в магазина не си струва занимавката..


Потребителски аватар
g06ko
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот g06ko » Съб 05 май 2012 12:23


Е то бутилките са едно от най-евтините и лесни неща за намиране, ама попрочети малко и ще добиеш представа малко пък ти ще си прецениш.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот ktamen » Съб 05 май 2012 13:07


За компресора винаги е по-добре да има по-голям резервоар (освен, ако не трябва да го носиш някъде mhihi ) можеш да сложиш бързи връзки на бутилките и да ги нагласиш някъде в гаража и компресора да е свързан с тях, така включването и изключването ще е по-нарядко, а и ще можеш да черпиш по-голям дебит от дебита на главата за по-продължително време. Ако се наложи да го носиш някъде просто го откачаш от бутилките и те да си стоят в гаража.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пон 07 май 2012 12:11


Ronin написа:Гергин,на няколко пъти в тази тема споменаваш,че надуваш климатични системи до 37 атмосфери и т.н Би ли пояснил какво точно НАДУВАШ на климатичната система !


Веднага обяснявам. Надувам системата :063: :lol: :lol:
Имаме около 1000-1100кв.м клиника. Тази клиника трябва да се климатизира (отопление и охлаждане)
За целта се монтират във всеки кабинет климатици или около 20-30бр. За целта се пускат около 300-400м. трасета с различни сечения до едно главно външно тяло, което захранва всички вътрешни в кабинетите, за да не накичим фасадата с външни тела.
Преди да се вкара около 30-40кг. фреон в цялата система и да се замажат медните тръби и кабели в стени и тавани, защото иначе ще изглежда като тролейбусно депо. ТРябва да се направи и проба за херметичност на системата, защото си направил около 1000 минимум заварки, фреонът е отровен и скъп и в цялата галимация са вложени едни 50 хил.лв. И понеже климатикът, най общо казано, трябва да създаде едно налягане около 37-40 бар. за да станат едни процеси и фреона да си свърши работата, без да гръмнат връзки, тръби и машини. Ние симулираме в системата работно налягане, което по принцип е добре да се прави с азот, но е по скъпо и трудоемко.
И така, вместо климатичната станция, най общо казано да надуе фреонът с 37-40бара, я надувам аз, с компресор от хладилник.
Гледам манометрите, обикалям по трасето, отбелязвам ако пропуска и т.н. Изпускам налягането, запоявам или заварявам и пак надувам с компресорчето и т.н


resprom
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: zarata

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот resprom » Чет 24 окт 2013 20:55


Здравейте!Идеята ми е да пръскам дребни детайли като на пример джанти или калник примерно или броня не за цялостно а гледам се продават едни 50литрови по магазините около с 200 ,250л дебит биха ли ми свършили работа за тази цел?За гайковерт си мисля,че ще е слабо.Поздрави


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пет 25 окт 2013 8:25


Ще ти свършат работа идеално, според мен. Нали няма да отваряш бояджиино. ПО напред в темата мисля е писано за това. Бях качил и снимки на компресора тук, ама .....
Този от хладилник е слаб за тази работа. Всеки пистолет си има, като го купуваш, дебит. МИнимален дебит. обикновено е в тези граници. Не съм специалист или разбирач. На всяка пневматична машина си има характеристики, какво иска. Чети и взимай.


resprom
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: zarata

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот resprom » Пет 25 окт 2013 19:59


Благодаря !


stanimir1123
Мнения: 211
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 17:44
Автомобил: b5 AFN
Двигател:
Местоположение: Димитровград / LONDON

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот stanimir1123 » Нед 27 окт 2013 18:32


Аз си измайсторих това, с Зилов компресор,много съм доволен.
Имам още един Зилов (само компресора) за продаване-80лв

http://picbg.net/img.php?file=e158c263a6f2473a.JPG


resprom
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: zarata

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот resprom » Нед 27 окт 2013 21:07


Колега много добре се е получило.Колко литра е бутилката,и за ел.двигател как точно го потбра за обороти и мощност?Поздрави


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот muns61 » Нед 27 окт 2013 21:47


stanimir1123 написа:Аз си измайсторих това, с Зилов компресор,много съм доволен.
Имам още един Зилов (само компресора) за продаване-80лв

http://picbg.net/img.php?file=e158c263a6f2473a.JPG

Лъжички за мазане на биелите направил ли си?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта